Ötből öt – első bajnoki rangadóján könnyen nyert a Veszprém

2019.09.10. 17:55
A férfi kézilabda NB I 2. fordulójának záró mérkőzésén az eddigi négy bajnokiját egyaránt imponáló magabiztossággal megnyerő Telekom Veszprém a tavalyi bronzérmes Tatabánya ellen nyert 33–22-re, míg a Mol-Pick Szeged 16 góllal bizonyult jobbnak a Vácnál.
Tönnesen (fehérben) hat gólig jutott – GALÉRIA A KÉPRE KATTINTVA ELÉRHETŐ! (Fotó: Koncz György)

FÉRFI KÉZILABDA, NB I
2. FORDULÓ
TELEKOM VESZPRÉM–GRUNDFOS TATABÁNYA 33–22 (15–10)
Veszprém, 2900
néző. V: Andorka, Hucker
VESZPRÉM: CUPARA – Marguc 2, TÖNNESEN 6, Blagotinsek, MACKOVSEK 4, Terzic, Nenadics 4 (2). Csere: Manaszkov 3, Nilsson 3, MAHÉ 7 (4), LAUGE 3, J. Omar 1. Edző: David Davis
TATABÁNYA: Bartucz – Hornyák P., Balogh Zs. 2, GYŐRI 5, Vranjes 1, Bozovics 3, Vujovics 2 (1). Csere: Borbély (kapus), Ilyés, Sipos, Ernei, ANCSIN 4, Uros 2, Szász 2, Dénes, Pásztor 1. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 13. p.: 5–4. 20. p.: 9–8. 24. p.: 10–10. 29. p.: 14–10. 41. p.: 22–14. 54. p.: 29–19
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 1/1
David Davis:
– A vasárnapi Bajnokok Ligája-rajt előtt szerettem volna, ha javul a védelmünk, és kevesebb gólt kapunk, mint a Zágráb ellen. Sikerült ezt most megvalósítanunk, a huszonkét kapott góllal elégedettek lehetünk. A Tatabánya az egyik legjobb magyar csapat, ezért kellő tisztelettel álltunk neki a találkozónak.
Vladan Matics: – Furcsa, hogy tizenegy gólos vereség után nem vagyok ideges. Örülök, mert visszatért Győri Matyi a sérülése után, és csapatunk egyik legjobbja volt, ahogy Vranjes is felépült, és harminc percet játszani is tudott. Amint elhúzott a Veszprém, én is előre tekintettem, igyekeztem már a Fradi elleni szombati rangadót szem előtt tartva beosztani a játékperceket.

Az a furcsa helyzet állt elő a férfi kézilabda NB I második fordulójának záró meccsén, hogy a házigazda Veszprém már az ötödik bajnokiján lépett pályára ebben az idényben, míg a vendég Tatabánya tíz napja nem játszott.

FÖLÉNYESEN NYERT A SZEGED

A vendég Vác tíz percig tartotta a lépést (5–5) a Szegeddel, az első félidőben azonban már kilencgólos előnyre tett szert a legutóbb ezüstérmes házigazda, amely végül 16-tal nyert. Jó hír lehetett a szegediek számára, hogy sérülése után visszatért a keretbe Bánhidi Bence.

A magyarázat, hogy a veszprémiek nemzetközi kupakötelezettségeik miatt több meccsüket is előrehozták, ám a legkevésbé sem látszott az „erőltetett menet” David Davis csapatán, amely 20 nap alatt már a 7. mérkőzésén szerepelt.

Az első négy bajnokiján 167 gólt vágó bakonyiak eddigi legkomolyabb ellenfelükkel találkoztak: és a tavalyi bajnokság bronzérmese az első félidőben becsülettel állta is a sarat az utolsó hét percet leszámítva.

A Veszprém nem tudott két gólnál jobban elszakadni, köszönhetően például a vendégek kapujában ziccerek sorát védő Bartucz Lászlónak, valamint a fegyelmezett védekezésnek. Sőt, a 23. percben Győri Mátyás harmadik góljával 10–10-re egyenlíteni is tudott a Tatabánya. Ez talán elegendő figyelmeztetés lehetett a hazaiaknak, mert a szünetig 5–0-s rohammal azonnal le is törték a vendégek esetleges pontszerzéshez kapcsolódó reményeiket (15–10).

A második félidőben a veszprémiek szép fokozatosan egyre szélesebbre nyitották az ollót – elsősorban a remek napot kifogó Kentin Mahé játékának eredményeként –, és a hajrára elérték a tízgólos különbséget is.

A végén aztán 11 góllal nyert a Veszprém, így David Davis elégedett lehet a vasárnap kezdődő BL-szereplés előtt, hiszen jól sikerült csapata főpróbája. 33–22

A 3. FORDULÓBÓL ELŐREHOZOTT MÉRKŐZÉS
MOL-PICK SZEGED–VÁCI KSE 39–23 (18–9)
Szeged, 1000
néző. V: Bujdosó, Horváth V.
SZEGED: MIKLER – RADIVOJEVICS 6 (1), Maqueda 3, Henigman 4, Bánhidi 1, Källman 4, Bombac 2. Csere: ALILOVIC, Nagy N. 1 (kapusok), BODÓ 6, Gaber, Canellas 1, Stepancic 4, SOSTARIC 5 (1), ifj. Rosta M. 1, Kaspárek 1. Edző: Carlos Pastor
VÁC: Kovács J. – Nagy N., Kállai 3, Davidovic 2, Antal 1, Pál 1, Holpert 1. Csere: Ulicsinyi (kapus), Tyiskov, Rédai, NÉMETH A. 3, Bognár 3, KOCSI 3, ROZNER 3 (3), Miklián 1, Fórizs 2. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 9. p.: 4–5. 11. p.: 6–5. 15. p.: 8–6. 20. p.: 12–6. 24. p.: 14–7. 27. p.: 15–8. 33. p.: 20–9. 38. p.: 24–10. 43. p.: 27–12. 48. p.: 31–15. 54. p.: 36–18
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Carlos Pastor:
– Fontos volt, hogy sérülése után Matej Gaber és Bánhidi Bence visszatért közénk. A keretünk valamennyi tagja pályára lépett, így kulcsjátékosaink közül többen pihenhettek a Barcelona elleni szombati Bajnokok Ligája-csoportmérkőzés előtt.
Skaliczki László: – Tíz percen át tartottuk a lépést a kitűnő Szegeddel. Örülök annak, hogy akkor sem esett szét a játékunk, amikor négy húsz év alatti fiatalunk is pályán volt, továbbá az üres kapus játékunk is elfogadható volt.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Vége a mérkőzésnek.

60. perc: Bozsovicsé az utolsó gól, nagy dugó a rövid felsőbe 10 méterről, 33–22.

60. perc: Mahé passza után Marguc középről pattint a léc alá, 33–21.

59. perc: Újabb időkérés a vendégeknél.

58. perc: Ernei lő csúnyán mellé a szélről. Borbély védése után Manaszkov begyűjti a kipattanót és átejti a kapust, 32–21.

57. perc: Mackovsek bejátszása után beállóból Nilsson eredményes, 31–21.

56. perc: Pásztor szemfüles labdaszerzése után talál be, 30–21.

55. perc: Nilsson állítja vissza tízet, 30–20.

55. perc: Szász talál be, 29–20, aztán a gyors labdaszerzés után Baloghot blokkolják, Omar meglóg, de ziccerben a vonalra lép.

54. perc: Tatabányai időkérés.

54. perc: Mackovsek lendületesen érkezik, a kilencesre, átlövésből lő nagy gólt, közte tíz, 29–19.

53. perc: Borzast sáncolják, de nem sikerült gyorsan indítani.

52. perc: Borzas védekezett belül Mahéval szemben, hetes. Marad Nenadics a lövő, és nem hibázik, 28–19.

51. perc: Borzas szép cunderrel a szélről, Nenadics alulról, váratlanul a kilencesről eredményes, 27–19.

50. perc: Manaszkov védekezett jól, labdát szerzett. Nilsson harcolt ki hetest, Nenadics a vonalon. Bepattintja, 26–18.

49. perc: Mahé nem engedett elvégezni egy szabadot, két perc.

49. perc: Győri lövését védi Cupara, Borzasét nem, 25–18.

48. perc: Omar egy remek lövőcsel után lő gólt, 25–17.

47. perc: Mahé ezt is belőtte, 24–16. Ancsin válaszol, kilencről ez is, 24–17.

46. perc: Mahé remek passza után Nilsson pörgött le védőjéről, aztán Dénes állította meg két percet és hetest érően.

46. perc: Ancsin lő szép gólt emberrel együtt is, az ember Mackovsek, aki kap két percet, 23–16.

45. perc: Sipos húzza le Mackovsek nadrágját – is. Nilsson töri meg a gólcsendet, 23–15.

44. perc: Sipos mutat be egy remek blokkot, aztán Borbély kapus véd szépen.

43. perc: Megint Ancsin lő, de Cupara ismét véd.

42. perc: Ancsin lő nagy kapufát, de már szabálytalankodtak vele.

41. perc: Passzív a Veszprémnél.

40. perc: Cupara védi Bozsovics próbálkozását, majd Mahé lő szép gólt, amire Győri gyorsan válaszol, 22–15.

39. perc: Kiegészült a Veszprém.Ancsin lő csípőből szép gólt, de Tönnesen gyorsan visszaállítja a különbséget, 21–14.

38. perc: Üres kapuval támad a Veszprém. Vranjes labdaszerzése után Ancsinnál belemenést fújnak. Bartucz véd, majd egész pályáról kapura lő, kapufa!

38. perc: Sipost is kiküldik két percre, oda az előny. Manaszkov lő, gól, 20–13.

37. perc: Az első veszprémi kiállítás, Nilssont küldik le két percre. Ernei a bal szélről lő a szöget záró Cuparába.

36. perc: Ancsin meglövi mai első gólját egy szép zárás után, amire Tönnesen válaszol, 19–13.

35. perc: Hosszú idő után védekezett ki egy veszprémi támadást a vendégcsapat.

34. perc: Cupara védése után Mahé eredményes, majd Bozsovics farag a különbségen, 18–12.

33. perc: Mahé a kilencesről, nagy gólt dob, 17–11. Bozsovics lövése nem jó. Laugénél belemenés, majd Tönnesen védekezik jól.

32. perc: Győri töri meg a hosszú tatabányai gólcsendet, 16–11.

31. perc: Lauge szép előkészítés után talál be, 16–10.

31. perc: Folytatjuk, a Veszprémé az első támadási lehetőség.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Ezzel vége az első játékrésznek.

30. perc: Időn túli hetessel zárul az első félidő, Mahé bepattintja, 15–10.

30. perc: Balogh lövését is kipiszkálja Cupara.Lauge harcolt ki hetest Szászon.

29. perc: Cupara is véd egyet. Borzas hibázott. Manaszkov másodjára nem ront a túloldalon, 14–10.

28. perc: Rontott tatabányai akcióra Bartucz újabb védése a válasz: most Manaszkov ziccerét védi.

27. perc: Lauge átlövésből lő kapufás gólt, 13–10.

26. perc: Borzas lövését védi Cupara.

26. perc: Tatabányai időkérés.

26. perc: Bozsovics belemenése után Lauge nem rontja el a ziccerét, 12–10.

25. perc: Marguc a kapura püföl egy ziccert.

24. perc: Tönnesen harcol ki hetest. Mahé ezt is belövi, 11–10.

23. perc: Szép figura után Bartucz védi Nilsson ziccerét. Győri egyenlít egy nagy átlövésgóllal, 10–10!

22. perc: Itt a vendégek válasza: Győri kap kínaira labdát, nem is hibázza el, 10–9.

21. perc: Lauge is a pályán, eladott, majd visszaszerzett labdával nyit. Marguc középről pattint, 10–8.

20. perc: Vujovics belövi, 9–8!

20. perc: Tönnesen kap sárgát, lenyomta Bozsovicsot, hetes a Tatabányának.

19. perc: Letelt a második kiállítás is. Szász vágta be Győri passzát, amire Tönnesen válaszol gyorsan, 9–7.

18. perc: Passzív a Bányász. Bartucz védte Marguc ziccerét a jobb szélről. Letelt az első kiállítás.

17. perc: Mackovsek lőtte meg harmadik gólját, egy szép figura végén, 8–6.

17. perc: Nilsson a földön a hatoson belül, videózás lesz! Ilyés lökte rá Siposra Nilssont. Sipost küldik ki két percre, kint volt a karja. Kettős előny.

16. perc: Bozsovicsot szórják ki két percre, Nilssont vitte földre.

16. perc: Győri szépít, 7–6.

15. perc: Tönnesen belövi a harmadik gólját, 7–5.

14. perc: Nenadics saját térfeléről az üres kapu mellé dob egy labdaszerzés után. Letelt a kiállítás. Bozsovics áthámozta magát a védőjén, majd szépen lő a jobb alsóba, 6–5.

13. perc: Balogh ment el Terzic mellett, Nenadics lemásolja, 6–4.

12. perc: Sipos is kapott egy sárgát, majd Vujovicson harcol ki hetest Nenadics, és még két perc is. Mahé belövi, 5–3.

11. perc: Újabb rossz hazai támadás után Vujovics gyors indításból eredményes, 4–3.

10. perc: Rossz veszprémi támadás után Ilyés lövése nem jó.

9. perc: Egy-egy labdaeladás mindkét oldalon, majd Vujovics lövi közelről fejbe Cuparát.

8. perc: Vranjes tünteti el Blagotinsket a falban, sárga lap. Nenadics lövését védi Bartucz.

7. perc: Vranjes kap újabb jó labdát, de a kapufát találja el jobbról.

6. perc: Vranjes Balogh pattintott átadása után lő gólt, amire Mackovsek válaszol, 4–2.

5. perc: Mackovsek betörésből talál be, 3–1.

4. perc: Balogh lövését blokkolták a védők.Balogh szépít nagy lövéssel, 2–1.

3. perc: Újabb rossz vendégakció. Tönnesen lő újabb gólt, 2–0.

2. perc: Nenadics ziccerét védi Bartucz, majd a szerb bezuhan a reklámtábla mögé.

1. perc: A vendégek kezdtek. Bozsovics lő zúgó kapufát, Tönnesen lövése a túloldalon beakad, 1–0. A hazaiaknál Cupara véd, a vendégeknél Bartucz a kapuban.

A Veszprém tiszta fehérben, a Tatabánya tiszta kékben játszik majd.

A csapatok bemutatása zajlik.

Köszöntjük olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés!

ÉRDEKESSÉGEK

Erőltetett idénykezdetének végére ér a Tatabánya elleni bajnokiján a Veszprém: az augusztus 23-i bajnoki nyitány óta hetedik mérkőzését játssza David Davis csapata, amely előző hat meccsét mind megnyerte.

A Tatabánya ezzel szemben felettébb kipihenten érkezhet az összecsapásra, hiszen Vladan Matics gárdája mindössze egyetlen bajnokit vívott meg eddig az idényben, még augusztus 31-én az Eger otthonában nyert két góllal, 30–28-ra.