A Veszprém legyőzte a Szegedet, de utóbbinál a lépéselőny

ILKU MIKLÓSILKU MIKLÓS
2017.03.18. 16:49
Végig küzdelmes rangadót vívott egymással a Veszprém és a Szeged (Fotó: Szabó Miklós)
A K&H férfi kézilabdaliga 21. fordulójában a címvédő Telekom Veszprém hazai környezetben szűken, mindössze két góllal (24–22) nyert a nagyot küzdő Mol-Pick Szeged ellen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 21. FORDULÓ

TELEKOM VESZPRÉM–MOL-PICK SZEGED 24–22 (13–9)
Veszprém, 5000
néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
VESZPRÉM: MIKLER – Marguc 3, Nagy L. 3, LÉKAI 3, SULIC 4, Ilics 3 (1), Ugalde 1. Cs: Alilovic (kapus), Gulyás, Schuch, Pálmarsson 3, Gajic 2 (2), Nilsson 2, Ch. Rodríguez, Terzic. Edző: Xavier Sabaté
SZEGED: SIERRA – Skube 2, Goncalves, Källman 3, Blazevic, Gaber, Gorbok 1. Cs: Obranovic 3, Bodó, BALOGH 6 (3), Sostaric 3, BÁNHIDI 3, Buntic 1. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása: 6. perc: 3–3. 15. p.: 7–3. 24. p.: 12–6. 36. p.: 15–13. 48. p.: 19–19. 54. p.: 22–21
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3
Xavier Sabaté:
– Nagyon jól játszott a szegedi csapat. Tudtuk, hogy nehéz lesz nagy különbséggel nyerni ellene. Egyetértek Carlos Pastorral abban, hogy az első félidőben jobban játszottunk, erőszakosan védekeztünk, sokat futottunk, és a kapusunk is kitűnően védett. A folytatásban Bánhidi Bencével nem tudtunk mit kezdeni, sok gólt lőtt, ráadásul Sierra is óriási napot fogott ki. Ez volt a két nagy különbség a csapatok között.
Carlos Pastor: – Mindkét csapatnak elismerés jár, az egyiknek az első félidőért, a másiknak a másodikért. Nagyon rosszul játszottunk az első játékrészben, ezért a szünetben meg kellett beszélnünk, hogyan tovább. A másodikban kezdtünk el igazán jól játszani, és versenyben maradtunk a veszprémiekkel. Sok játékosunk először jött Veszprémbe nyerni, és láthatta, ez itt nagyon nehéz. Az alapszakaszban járunk, és a végén még két meccs vár ránk a Veszprém ellen. Addig még hat további mérkőzés következik, mindet meg kell nyerni ahhoz, hogy elsők legyünk.

A magyar bajnokság csúcsrangadóján a Telekom Veszprém a Szegedet fogadta, a tét pedig nem volt kicsi: a rájátszásban a pályaelőny megszerzése. Ősszel a Tisza-partiak három góllal nyertek odahaza, így a bakonyiaknak négygólos siker kellett a pályaelőnyhöz. A Szeged nem kezdte megilletődötten a találkozót, Balogh Zsolt góljaival tartotta a lépést. Az első félidő első fele a kapusokról szólt: Sierra és Mikler Roland is több bravúrt bemutatott, előbbi a játékrész derekán védéseivel meccsben tartotta gyakorlatilag a Szegedet.

Egy közel tízperces, majd egy bő ötperces gólcsendet is produkált a Szeged, ami sokba került neki: a Veszprém előbb 7–3-ra, majd 12–6-ra meglépett. Lékai Máté és Renato Sulic is szórta a gólokat, Nagy László pedig ezúttal az előkészítésben jeleskedett, passzai élményszámba mentek. A hajrára aztán magára talált egy időkérés után Juan Carlos Pastor legénysége, Sostaric góljain elindulva felzárkózott négyre a Szeged a szünetre (13–9).

A fordulás után láthatóan más mentalitásban jött ki a pályára a vendéggárda, a válogatott Bánhidi Bence ziccergóljaival hamar csökkenteni is tudta a különbséget. A veszprémiek támadójátéka akadozott, a Tisza-partiak pedig sorra lőtték a gólokat, többek között Sostaric is elkapta a fonalat. Nem csoda, hogy a játékrész derekán már csak egy gól volt a különbség, ehhez persze az is kellett, hogy Sierra fantasztikus védéseket mutasson be a szegedi kapuban.

Sőt a 48. percben ki is egyenlített a Szeged, Balogh Zsolt hétméteresből vette be a hazaiak kapuját – Mirsad Terzic kiállítását követően. A Veszprém próbálta állandósítani előnyét, de a vendégek rendre ki tudtak egyenlíteni – a vezetést azonban nem tudták megszerezni egyszer sem. Skube pazar átlövésgólokkal vétette észre magát, a hajrára beálló Aron Pálmarsson mindig jókor volt jó helyen. Végül két góllal győzött a Veszprém, de ha az alapszakasz végén pontegyenlőség lesz a két csapat között, akkor a Szeged lesz a pályaválasztó a rájátszásban, hiszen a Tisza-partiak 26–23-ra nyertek odahaza. 24–22

ALAPSZAKASZ, 20. FORDULÓ
CSURGÓI KK–CEGLÉDI KKSE 25–20 (14–11)
Csurgó, 700
néző. V: Dobrovits, Tájok
CSURGÓ: BALOGH – Varjú 2, ASZTRASAPKIN 4, J. MIKITA 3, Géczi Á., Hadziomerovic 2, Gazdag T. 2 (1). Cs: Balogh Á. (kapus), OSLAK 2, Halász L., RADJENOVICS 5 (1) Jerebie 1, FALUVÉGI R. 4, Mátó, Rodrígues, Csordás M. Edző: Sótonyi László
CEGLÉD: PALLAG P. – RADOVICS 4 (2), Perisics 1, Bíró 1, Andjelics 2 (2), Lászlai 3, GRBOVICS 6. Cs: Bősz, Mojszilov (kapusok), Megyeri 1, Szabó B. Tóth N. 1, Hódi, Müller J. 1, Fiar, Dávid M. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 11. perc: 6–3. 18. p.: 6–6. 27. p.: 12–8.35. p: 17–13 41. p.: 20-15. 49. p.: 23-17. 56. p.: 24-20
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/4
Sótonyi László:
– A hétközi kupamérkőzés után nehéz volt ismét arra a szintre felpörögnünk, de így is végig kézben tudtuk tartani a mérkőzést. A jó védekezésünknek, a kapusteljesítménynek és a hozzáállásunknak köszönhetjük az újabb győzelmet.
Nagy Károly: – Azt kaptuk, amit vártunk, fizikailag fölénk nőtt a Csurgó. Voltak szakaszok a mérkőzésen, amikor jól teljesítettünk, akkor közelebb is kerültünk a hazai csapathoz. Sajnos rengeteg a sérültünk, ez rányomta bélyegét a játékunkra.

B. BRAUN GYÖNGYÖS–SPORT 36-KOMLÓ 25–26 (14–14)
Gyöngyös, 500
néző. V: Bonifert, Oláh V.
GYÖNGYÖS: Hudák – ORSZÁGH 5, De Oliveira 1, HEGEDŰS M. 4, M. Mikita 2, Juhász K. 1, Kovacsics P. 3. Cs: Rózsavölgyi, Holló M. (kapusok), Reznícek 6 (4), Becsirovics, Duris, Loncar 3. Edző: Debre Viktor
KOMLÓ: GRANIC – Szkokán, OBRADOVIC 6, JERKOVIC 10, PRIBANIC 2, Katzirz D., Hoffmann J. 4 (1). Cs: Selymes (kapus), Marcsek, SZÖLLŐSI BENCE 4, Szögi, Pethő. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 6–7. 18. p.: 9–10. 24. p.: 11–12. 36. p.: 16–16. 42. p.: 18–18. 48. p.: 20–20. 54. p.: 22–24
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 1/1
Debre Viktor:
– Nehéz mit mondani egy újabb egygólos vereség után. Amikor a legjobban kellett volna koncentrálni a végén, akkor hibáztunk. Egyértelműen az összpontosítás hiánya az elmúlt hetek eredménytelensége. A ránk nehezedő terhet egyre nehezebben viseljük.
Kilvinger Bálint: – Jó mérkőzést láthattak a nézők. Amit elterveztünk, azt az összecsapás nagy részén sikerült is megvalósítani. A végjátékban kellett egy kis szerencse is a győzelmünkhöz.

BALMAZÚJVÁROSI KK–CYEB BUDAKALÁSZ 22–28 (10–14)
Balmazújváros, 700
néző. V: Bán, Szloska
BALMAZÚJVÁROS: Paul – Dioris 1, Sztojanovics, Hanták 5 (1), Raszics 2, Bali 4, Kekezovics 3 (1). Cs: Pásztor I. (kapus), BALÁZS S. 3, Simovics, Jordán 3, Temesvári 1, Vranac, Vahnovics, István P. Edző: Magi Serra
BUDAKALÁSZ: Tamási – Szemikov 3, Parrondo 1, Czina, Mazák 2, NAGY B. 8 (3), BOHÁCS S. 2. Cs: VÁCZI, BOROS (kapusok), KONCZ 7, Józsa M., Holdos, Tóth Á. 1, FEKETE D. 3, Sutka N. 1. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 9. p.: 2–5. 13. p.: 5–6. 27. p.: 8–12. 41. p.: 14–18. 53. p.: 18–24. 57. p.: 19–27
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3
Magi Serra:
– Kemény mérkőzésen vagyunk túl. Igyekeztünk a kezünkbe venni az irányítást, és a magunk javára fordítani a találkozót, mert tudtuk, ha az ellenfélnek engedjük át a kezdeményezést, rendkívül nehéz dolgunk lesz. Sajnos így is alakult.
Horváth Attila: – Maximálisan elégedett vagyok a csapatommal. Az edzéseken mindent megbeszélünk, és ami ott elhangzik, az meccsről meccsre működik is. A sima győzelemben ezúttal az ellenfél is partner volt.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–VÁCI KSE 29–24 (14–10)
Orosháza, 350
néző. V: Bacs, Bóna
OROSHÁZA: Herjeczki – Pásztor M. 3, Ferenczi, MORVA 3, Antal 1, KNEZSEVICS 5 (3), Tárkányi 3. Cs: SZABÓ L. (kapus), Srsen 1, Markoszki 1, NÉMETH G. 5, Z. Radojevics 2, John 1, KOMPORÁLY 4, Oláh T. Edző: Buday Dániel
VÁC: Vitáris – VASIC 7, SZTANOJEVICS 6 (2), Topic 1, KOLLER 5, Pavlovics 2, Popovics 1. Cs: Drisszi (kapus), Tyiskov 1, Ménfői, Lendvay 1, Császár F. Edző: Gúnya Péter
Az eredmény alakulása. 2. p.: 3–1. 9. p.: 7–6. 19. p.: 11–8. 28. p.: 14–9. 33. p.: 15–13. 39. p.: 20–16. 43. p.: 23–17. 51. p.: 27–21. 57. p.: 27–24
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Buday Dániel:
– Végre itthon játszottunk, mert már látszódott a fiúkon a fizikai és a mentális fáradtság, és hiányzott a sikerélmény. Nem játszottunk jól, de értékes két pontot szereztünk.
Gúnya Péter: – Elismerésem az Orosházának. Ennyi kihagyott helyzettel nem lehet mérkőzést nyerni.

BALATONFÜREDI KSE–EGER SBS ESTERHÁZY 29–23 (14–10)
Balatonfüred, 600
néző. V: Hargitai, Markó
BALATONFÜRED: Risztanovics – Gábori 2, KEMÉNY 5, Debreczeni, Gerdán, GYŐRI 9 (1), Varsandán 3 (1). Cs: ANDÓ (kapus), Németh B. 1, Petrovszki, Szilágyi 1, Kancel, Nemes 1, Zdolik 1, KASPAREK 5, Szemjonov 1. Edző: Csoknyai István
EGER: Stochl – Lezák 1, Radojevics 3, AFLITULIN 5 (2), Petró 2, SZADOVIJ 5, ANTL 4 (3). Cs: Repóth (kapus), Bajorhegyi, Vancsics 2, Kocsis, Takács, Dobó 1, Füzi. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–1. 10. p.: 7–5. 19. p.: 11–6. 26. p.: 11–9. 29. p.: 13–10. 31. p.: 15–10. 38. p.: 18–16. 50. p.: 25–19. 57. p.: 26–21
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/5
Csoknyai István:
– Nem sok időnk volt felkészülni a meccsre. Voltak hibáink, de mindig akadt valaki, aki tovább lökte a szekeret.
Tóth Edmond: – Nem tudtuk felvenni a Füred iramát. Kevesen vagyunk, ma ennyire futotta az erőnkből.

2. FÉLIDŐ

60. perc: GÓÓL! Mikler egyből indít, Pálmarsson kapja a labdát a lerohanás végén, aki a bal felsőbe bombáz. EZ A VÉGE!24–22
59. perc: Időt kér a Szeged. KÉT PERC A MÁSIK OLDALON IS! Marguc mehet le, felborítja a lövőcselt bemutató Baloghot. A Veszprém emberhátrányban fejezi be a meccset az utolsó fél percben. Mikler védi Skube átlövését.
58. perc: Nem tudja megszerezni a vezetést a Szeged! Bánhidi ziccerét hárítja Mikler, aki remek csere volt. KIÁLLÍTÁS! Sulicot borítja fel ziccerben Thiagus Petrus, amiért kiszórják két percre, ráadásul hetes a hazaiaknak. BENT VAN! Dragan Gajic ezt a hétméterest is gólra váltja. 23–22
57. perc: Kallman ziccerét hárítja Mikler, de a túloldalon eladja a labdát a Veszprém. Itt már aligha lesz négygólos hazai siker.
56. perc: Pálmarsson lövése elkerüli a kaput, a jobb felsőt célozza, de nem találja el.
55. perc: GÓÓL! Skube megint a bal alsóba ragaszt egy hatalmas gólt, amivel eléri azt, hogy ismét Mikler álljon a kapuba Alilovic helyett. 22–22
54. perc: Pálmarsson viszont igen, passzívnál lövi ki a bal alsót egy szép betörésből. 22–21
53. perc: Nagyon masszívan védekezik a Szeged, lövésig sem jutnak a hazaiak egyelőre.
52. perc: BOMBAGÓL! Skube talpról közbelő, test mellett rakétáz a kapu bal oldalába, ezzel megint egyenlő az állás. Időt is kér Xavi Sabaté.21–21
51. perc: Pálmarsson meglövi első találatát a meccsen. 21–20
50. perc: Nagy László lövését fogja Sierra. Kiegészül a Veszprém közben.
49. perc: Tartja a lépést a Szeged, Kallman a bal szélről ezúttal a rövidbe lő Alilovic mellett. 20–20
48. perc: Bánhidi hoz össze egy hetest, egyenlíthet a Szeged. KÉT PERC! Ráadásul a nagyot faultoló Terzicet kiállítják, a nyakánál fogva kapja el a fiatal beállót. EGÁL! Balogh a bal alsóba helyezi a hetest. Nagy László villan egyet, remek egyéni megoldással fordul be és pókhálózza ki a jobb felsőt.20–19
47. perc: GÓÓL! Visszajön a meccsbe a Szeged, Kallman a bal szélről ugrik be és lő a bal alsóba. SIERRA! Így, csupa nagybetűvel, Ugalde ziccerét is hárítja a spanyol kapus, aki elképesztő formában van.19–18
46. perc: Lékai lövését lábbal fogja Sierra.
45. perc: Obranovic megtáltosodik, már harmadik gólját lövi a második félidőben. Egy-egy belemenés, Terzic és Thiagus Petrus is bemutatja, hogyan nem kell támadni. A veszprémi kapuba közben érkezik Mirko Alilovic.19–17
44. perc: Megint három közte, Nilsson eredményes. Kiegészül a Szeged. 19–16
43. perc: Megpróbál egy kínait a Szeged is (megirigyelték a Veszprémtől?), de Balogh lövését hárítja Mikler. Aztán egy pocsék indítás Nagytól, Skube olvassa le. Bánhidi pedig gólt szerez emberhátrányban, ez fontos lehet a végelszámolásnál. 18–16
42. perc: KIÁLLÍTÁS! Nagy Lászlónak teszik fel megint kínaira, akit Obranovic a levegőben meglök, így nem is lehet más, mint két perc. No meg egy hetes a Veszprémnek. GÓÓL! Gajic magabiztosan vágja be a hetest, Sierra felemelt lábának helyén lő gólt. 18–15
41. perc: Obranovic állítja vissza a kétgólos különbséget. Sierra ihletett formában, most Nagy László ziccerét takarja be.17–15
40. perc: Még egy emberhátrányos gólt nem tud lőni Balogh, ezúttal fölé durrant középről. Van gól a másik oldalon, Marguc a jobb szélről a hosszúba helyez, Sierra ebbe is beleér... 17–14
39. perc: HIHETETLEN BRAVÚROK! Előbb Ilics átlövését hárítja nagyot spárgázva Sierra, majd gyorsan felpattan és lábbal hárítja Sulic duplázását. 16–14
38. perc: GÓL ÉS KÉT PERC! Lékai talpról pattint a hálóba, miközben Buntic fülön vágja, így utóbbi kapja a meccs első két percét. Balogh Zsolt ötödször eredményes, egy leütés után középről pattint a bal alsóba.16–14
37. perc: Újabb veszprémi hiba, ezúttal egy belemenés Ilicstől. Ugyanez a túloldalon, Obranovic a vétkes. Ezt most elkapkodja a Szeged, pedig feljöhetett volna egyre.
36. perc: Most egy rossz passz Nagy Lászlótól, fordulhat a Szeged. GÓÓL! Feljön kettőre a Szeged, Obranovic eredményes a kontra végén. 15–13
35. perc: BÁNHIDI MEGINT! Skube bejátszását váltja ismét gólra a fiatal beálló. Ilyeneket szeretnénk látni a válogatottban is tőle. 15–12
34. perc: Ilics keresztpasszába belekap Kallman, de oldalt megy ki, a Veszprémnél marad a labda. MICSODA?! Lékai teszi fel parádésan középre Nagy Lászlónak kínai figurára, a klasszis átlövő pedig a hálóba húzza a labdát. 15–11
33. perc: GÓÓL! Balogh Zsolt érkezik lendületből, középről lő a hálóba Mikler lábai között. 14–11
32. perc: Kemény védekezés a túloldalon is. HOPPÁ! Ilics lő egy hatalmas gólt, talán Sierra is benézi egy kicsit, tíz méterről zúdít a jobb alsóba. 14–10
31. perc: FOLYTATÁS! A Szeged kezdi a második félidőt, Baloghot faultolják a hazaiak. Passzívnál egy szép találat, Skube bejátszását Bánhidi váltja gólra. 13–10

1. FÉLIDŐ

30. perc: Időt kér a Veszprém. Gólt szereznek a hazaiak, a jól kijátszott akció végén Nilsson pattint a hálóba ziccerből. Skube kap egy nagy pofont Nagy Lászlótól a túloldalon, időntúli szabaddobást kap a Szeged. Kallman lövése a sáncról fölé pattan. SZÜNET!13–9
29. perc: Most egy 3–0-s rohamot produkál a Szeged, Buntic lő a jobb alsóba. 12–9
28. perc: Obradovic esik össze középen, a térdét fájlalja, szabaddobás.
27. perc: Skube kiharcol egy hetest Nilsson mellett. Balogh Zsolt fogja ezt elvégezni. BELÖVI! Magabiztosan vágja a bal alsóba a hétméterest a tar átlövő. 12–8
26. perc: Technikai hiba Gulyástól, fordulhat a Szeged.
25. perc: Kallman szépít, a bal szélről a kapufa segítségével talál be. A Veszprémnél pályán támadásban Gulyás, Nilsson és Pálmarsson is.12–7
24. perc: Obradovic kap jó zárást középen Skubétól, de még a kaput sem találja el tiszta lövőhelyzetben. SZÉP MOZDULAT! Sulic cunderezik a hálóba Sierra mellett ziccerben, a bejátszást természetesen Nagy Lászlótól kapja. 12–6
23. perc: GÓÓL! Sostaric most a Szeged nyerő embere, újabb gólt lő a jobb szélről, ezúttal Mikler lábai között. Nagy László sokadik gólpassza után Marguc eredményes a jobb szélről.11–6
22. perc: Szabálytalanságot látnak a játékvezetők a falban, elveszik a labdát a Veszprémtől. Obranovic lövése a sáncról vágódik le.
21. perc: Közel öt perc után lő újabb gólt a Szeged, Sostaric a jobb szélről a rövidbe. 10–5
20. perc: Újabb elrontott támadás a Szegedtől, aminek még egy kontra az eredménye, és ismét Sulic talál be. Meglép a Veszprém, gödörben a Szeged, Kallman nyugtatgatja a többieket. 10–4
19. perc: Mikler meg volt csapatát keseríti, Bodó ziccerét Mikler tolja ki a rövid felsőből. GÓÓL! Gyors kontrát vezet a házigazda, Nagy László álomszerű passzát Sulic bepattintja. 9–4
18. perc: Buntic megpróbálja visszahúzni a rövidbe a jobb oldalról, de Mikler résen van és védeni tud. Ugalde kiharcol egy hetest. Ezúttal Gasper Marguc érkezik. DE HIÁBA! Sierra meccsben tartja a Szegedet, most épp Marguc büntetőjének védésével.
17. perc: Bodó talán kicsit elkapkodja ezt, a szaggatottról fölé durrant. VAN GÓL A TÚLOLDALON! Lékai nagyon él eddig a találkozón, több védő között megy be és a bal felsőbe lő. 8–4
16. perc: Sostaric eredményes az időkérés után. A túloldalon Ugalde ziccerét Sierra hárítja, hiába reklamál a szélső, hogy lökték. 7–4
15. perc: GÓÓL! Lékai játssza be a labdát pazarul a második beállónak befutó Ugaldének, aki a kapu bal oldalába zúdít közelről. Időt is kér a Szeged.7–3
14. perc: Ugalde kerül a földre Skube mellett, aki sárga lapot kap.
13. perc: Gorbok középre tüzel, de ott áll Mikler, akinek így nincs nehéz dolga.
12. perc: Mikler azonnal bemutat egy újabb bravúrt, megint Skube eszén jár túl. NA DE! A kontrából Sulic léphet ki egy az egyben Sierrával szemben, de a spanyol kapus lábbal kitolja a beálló próbálkozását. Fantasztikusan véd mindkét kapus egyelőre.
11. perc: MIKLEEER! Skube átlövését hárítja a veszprémi kapus, a kipattanót Kallman húzza rá egyből a bal szélről, de Mikler ennek is útját állja. Három közte, Marguc a jobb szélről lövi ki a hosszú alsót. 6–3
10. perc: AZ IGEN! Ilics parádés bejátszásával Sulic fordul be, de a ziccert Sierra lábbal hárítja. Szép jelenet, ahogy a támadás, úgy a védés is. Ilics lövésére „ráül” Sierra, fordulhat a Szeged.
9. perc: Nagy Lászlóra nem lépnek ki a vendégek, ez nagy hiba, hiszen bődületes gólt lő a kapu közepébe a klasszis átlövő a szaggatottról – neki az már lövőhelyzet. 5–3
8. perc: Balogh kap hatalmasat a levegőben, Schuch kap sárgát. Balogh váratlanul lő test mellett, de nem talál kaput.
7. perc: Büntető a túloldalon is, ezt most Ilics hozza össze. Blazevic kap sárgát. Sierra hárítja a hetest, de Ilics duplázhat, a kipattanót pedig kíméletlenül bevágja a szerb átlövő. 4–3
6. perc: Sierra sem akar lemaradni, Ilics közbelövését fogja a rutinos spanyol. Balogh harcol ki hetest, Ilics védekezik a hatoson belül. BENT VAN! Balogh másodszor talál be ma, a bal alsóba bombázza a hétméterest. 3–3
5. perc: GÓÓL! Rosszul rendeződik a Szeged, Lékai pedig a bal szélen betör és a rövidbe pattint. Villámgyorsan jön a válasz, Balogh Zsolt eredményes a másik oldalon. 3–2
4. perc: BRAVÚR! Mikler gyorsan indítja Lékait a bal szélen, akinek ziccerét Sierra hárítja. Jól kezd mindkét kapus. Mikler is véd egyet, Skube lövését lábbal tornázza ki.
3. perc: Ismét a hazaiaknál az előny, Sulic lövésébe belekap Sierra, de nem tud hárítani a spanyol kapus. Balogh Zsolt lő kiszorított helyzetből, de Mikler hárít lábbal.2–1
2. perc: GÓÓL! Vezet a Veszprém, Ilics biztos kézzel vágja be a hetest egy szép csuklómozdulattal. Egyenlít a Szeged, Gorbok tör be keményen és lövi ki a jobb alsót.1–1
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Veszprém támad elsőként, jól védekezik a Szeged, Kallman próbál labdát halászni. Sulic kiharcol egy hetest rögtön Thiagus Petrus mellett.

Az ünnepélyes kezdődobást a korábbi veszprémi kiválóság, Csoknyai István végezte el, aki 12-szeres magyar bajnok, 12-szeres Magyar Kupa-győztes, KEK-győztes, korábbi válogatott, jelenleg a Balatonfüred vezetőedzője.

A Szeged kékben, a Veszprém piros-feketében lép pályára. A mérkőzés előtt egy rövid díjátadót tartott a Magyar Kézilabda-szövetség: az Év játékosa Nagy László lett, az Év kapusa Mikler Roland, az Év védekező játékosa pedig Schuch Timuzsin – taroltak a veszprémiek tehát.

A Telekom Veszprém a hétenbemutatta új vezetőedzőjét, Ljubomir Vranjest, aki a nyártól veszi át a csapat irányítását Xavi Sabatétól. Sőt, az új igazolásokat is bemutatta a magyar bajnok, a hat érkezőrőlitt olvashatnak bővebben.Ezzel egy időbenMarko Kopljar távozása is hivatalossá vált, a jobbátlövő Németországban folytatja.

A Veszprém szegedi születésű klasszisa, Nagy László a mérkőzés előtt a Nemzeti Sportnak elmondta: jól felkészültek a nagy rivális játékából, azaz nagy taktikai csatára számíthatunk.A teljes beharangozót ide kattintva olvashatják el.

A Bajnokok Ligájában mindkét együttes túljutott a csoportkörön: a Veszprém a PPD Zagrebbel találkozik a nyolcaddöntőben, míg a Szeged a Silkeborggal.

A Tisza-partiak még hibátlanok a bajnokságban ebben a szezonban, eddig mind a 19 mérkőzésüket megnyerték. A Veszprémnek egy veresége van, épp a Szeged ellen. Akkor hárommal győzött odahaza Juan Carlos Pastor csapata, így a Veszprémnek az alapszakasz megnyeréséhez legalább néggyel kellene most.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Telekom Veszprém–Mol-Pick Szeged férfi kézilabda-rangadó élő közvetítésében. Kövessék a gigászok csatáját velünk!