Férfi kézi NB I: Stepancic 727 nap után játszott újra, Bodó megsérült

R. D. P.R. D. P.
2023.02.03. 19:47
A szegedi Mario Sostaric tökéletes teljesítményt nyújtott a Cegléd ellen (Fotó: Karnok Csaba / delmagyar.hu, archív)
Magabiztos győzelmet aratott az OTP Bank-Pick Szeged a HÉP-Cegléd ellen a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján.

A Szegedben 727 nap után újra pályára léphetett Luka Stapancic, aki legutóbb 2021. február 6-án, egy PSG elleni BL-meccsen játszhatott a Pickben. Mikler Roland, Matej Gaber és Bogdan Radivojevics ezúttal pihenőt kapott a vendégeknél.

A papíron esélytelenebbnek számító HÉP-Cegléd jól kezdte az összecsapást, a 12. percben került először hátrányba. A szegediek az eredmény megfordítását követően egy pillanatra sem hagytak alább, az első félidő végére tízgólos előnyt alakítottak ki. A játékrész krónikájához tartozik, hogy Bodó Richárd egy leérkezést követően bokasérülést szenvedett.

Az erőviszonyok a fordulást követően sem változtak, a Pick Szeged végül magabiztosan, 45–28-cal begyűjtötte a három pontot.

A szegediek játékosa, Mario Sostaric százszázalékos lövési hatékonyságot produkált, nyolc gólt dobott a találkozón. A legtöbbször (kilencszer) a ceglédiek balátlövője, Iman Dzsamali volt eredményes.

A szegediek átvették a vezetést a tabellán, igaz, a Telekom Veszprém két meccsel kevesebbet játszott.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
HÉP-CEGLÉD–OTP BANK-PICK SZEGED 28–45
(13–23)
Abony, 400 néző. V: Bujdosó, Horváth V.
CEGLÉD: KRÁNITZ – Pásztor Á. 1 (1), Kende 2, TELEKI 6, Bartha 2, Dzsamali 9 (2), Szepesi I. Csere: Aleksza (kapus), Kállai 2, Tóth M., Markovics, Mazák 2, Szűcs Balázs 1, Csomor 1, Juhász K., Farkas B. 2 (1). Edző: Nagy Károly
SZEGED: Alilovic – Sostaric 8 (1), Tönnesen 3, Bombac 2, ROSTA M. 7, Mackovsek 3, Frimmel 4 (1). Csere: L. Krivokapics (kapus), Bánhidi 4, Blonz 3, Garciandia 3, Szita 1, Bodó 1, Martins 3, Stepancic 3, Tisza. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása: 4. perc: 3–1. 10. p.: 7–7. 17. p.: 9–11. 23. p.: 11–16. 28. p.: 12–22. 39. p.: 18–31. 46. p.: 21–34. 53. p.: 26–40. 57. p.: 27–42. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/4, ill. 3/2
Nagy Károly: – A Szeged védekezésváltására rosszul reagáltunk, ezek után tetemes előnyt szerzett ellenfelünk. A második félidőben próbáltam mindenkit játszatni, voltak szép pillanataink, de ekkor már nem volt tétje a mérkőzésnek. Remélem, a jövőben még szebbik arcunkat tudjuk mutatni azokon a találkozókon, amelyeken reális esélyünk van a pontszerzésre.
Juan Carlos Pastor: – Elégedett vagyok a csapatommal, főleg annak fényében, hogy csütörtökön tudtunk először együtt edzeni. Nagyon az elején vagyunk még, támadásban meg kell találni a ritmusunkat, de a védekezést jól tudtuk gyakorolni. Bodó Ricsi sérülése az egyetlen fájó pont, annak viszont nagyon örülünk, hogy Luka Stepancic visszatért a csapatba.