Férfi kézi NB I: nehezen nyert a Veszprém a Komló ellen

H. K.H. K.
2019.11.11. 19:37
Szoros mérkőzésen nyert a Veszprém, David Davis Székely Mártont dicsérte (Fotó: Török Attila)
A Telekom Veszprém 24–21-re legyőzte a Komlót a férfi kézilabda NB I hétfői játéknapján.

A Komló eleinte nem tudta tartani a lépést a Veszprémmel – a vendégek a 10. percben már öttel (8–3) vezettek. Utána azonban sorozatban öt gólt dobtak a hazaiak, amivel egyenlítettek, a Veszprém pedig csupán kétgólos előnyt tudott kidolgozni a szünetig, így 12–10-zel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A 37. percben 15–15 volt az állás, utána viszont hat gólt szerzett a Veszprém, s csak egyet kapott, így ellépett 21–16-ra. David Davis együttese azonban a hajrában sem talált igazán magára, így a vártnál szorosabb összecsapáson, csupán három góllal, 24–21-re győzött.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
SPORT36-KOMLÓ–TELEKOM VESZPRÉM 21–24 (10–12)

Komló, 1100 néző. Vezette: Paska, Vastag
KOMLÓ:
DJURDJEVICS – Szkokán 3, Zobec, TAKÁCS B. 5 (1), Jóga, F. Szunajko 1, Markovics 1. Csere: SELYMES (kapus), Katzirz D., BALÁZS S. 4, Grünfelder 1, Manojlovics 2, Csomor 2 (1), Kovácsevics 2 (2), Gajdos. Edző: Kilvinger Bálint
VESZPRÉM:
SZÉKELY M. – GASPER MARGUC 5 (3), J. Omar 3, B. BLAGOTINSEK 4, Borozan 2, Terzic, Strlek 2. Csere: P. Nenadics 2, Moraes 2, MACKOVSEK 2, Lauge, Tönnesen 2, Szűcs B., Szuharev, Hornyák B. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása.
7. perc: 3–4. 10. p.: 3–8. 20. p.: 8–8. 36. p.: 15–15. 45. p.: 15–20. 57. p.: 19–22
Kiállítások:
6, ill. 6 perc
Hétméteresek:
6/4, ill. 4/3
Kilvinger Bálint: –
Igyekeztünk a lehető legtöbbet kihozni a mérkőzésből, úgy érzem, ez sikerült is. Ezért az eredményért csak elismerés illeti a fiúkat.
David Davis: –
A legfontosabb a magyar bajnokság, hiszen ennek a megnyerésével juthatunk el a Bajnokok Ligájába. A breszti utazás miatt nem sokat tudtunk készülni erre a mérkőzésre, amelyet egyértelműen Székely Mártonnak köszönhetően nyertünk meg.

1. Veszprém 10 10 366–240 +126 20
2. Szeged 9 9 326–219 +107 18
3. Gyöngyös 9 6 3 268–242 +26 12
4. FTC 9 6 3 255–239 +16 12
5. Balatonfüred 9 5 1 3 250–256 –6 11
6. Csurgó 10 5 1 4 252–259 –7 11
7. Tatabánya 9 5 4 252–236 +16 10
8. Komló 10 4 1 5 253–264 –11 9