Férfi kézi NB I: minden szegedi mezőnyjátékos betalált

2019.11.12. 19:37
Mario Sostaric volt a szegediek egyik legjobbja a Dabas ellen (Fotó: Frank Yvette/Dél-Magyarország)
A Mol-Pick Szeged hazai pályán magabiztos, 35–16-os győzelmet aratott a Dabas fölött a férfi kézilabda NB I-ben. A házigazdánál minden mezőnyjátékos betalált, illetve Nagy Martin kapus is. A Tisza-partiak őrzik hibátlan mérlegüket a bajnokságban.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
MOL PICK SZEGED–DABASI KC VSE 35–16 (16–8)

Szeged, 1000 néző. Vezette: Földesi, Halász
SZEGED: MIKLER – SOSTARIC 5, Stepancic 2, HENIGMAN 3, Bánhidi 2, Källman 1, Bombac 1. Csere: NAGY M. 1 (kapus), Bodó 1, KASPÁREK 4, Zsitnyikov 2, Canellas 3, Gaber 1, Radivojevics 4 (1), IFJ. ROSTA M. 4, Bajus B. 1. Edző: Juan Carlos Pastor
DABAS: PODOBA – ÁCS 3, Lepsényi 2, Mikita, Szabó B. 2, HALÁSZ 5 (2), Kekezovics. Csere: Milenkovics 1, Perisic 1, Zakics 2 (2), Garajszki. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 7. p.: 2–3. 10. p.: 5–3. 16. p.: 10–5. 22. p.: 11–6. 27. p.: 14–7. 34. p.: 18–8. 40. p.: 21–10. 45. p.: 25–10. 53. p.: 32–14. 57. p.: 34–15
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/4
Juan Carlos Pastor: –
Az eredmény nem reális, mert egy fáradt Dabast győztünk le nagy különbséggel. Örülök, hogy több kulcsjátékosomat pihentetni tudtam a vasárnapi, Elverum elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés előtt.
Tomori Győző: – Öt nap alatt ez volt a harmadik mérkőzésünk, hétfőn az Orosháza ellen léptünk pályára a Magyar Kupában. Örülök, hogy fiataljaink lelkes játékkal és jó megoldásokkal igazolták tehetségüket.

1. Veszprém 10 10 366–240 +126 20
2. Szeged 10 10 361–235 +126 20
3. Gyöngyös 9 6 3 268–242 +26 12
4. FTC 9 6 3 255–239 +16 12
5. Balatonfüred 9 5 1 3 250–256 –6 11
6. Csurgó 10 5 1 4 252–259 –7 11
7. Tatabánya 9 5 4 252–236 +16 10
8. Komló 10 4 1 5 253–264 –11 9