Férfi kézi NB I: a Veszprém legyőzte nyolcadik ellenfelét is

K. Zs.K. Zs.
2019.10.15. 19:30
Dejan Manaszkov 11 gólt szerzett a veszprémi csapatban (Fotó: Tumbász Hédi)
A Veszprém hazai pályán 34–27-re legyőzte az idényt jól kezdő, ezúttal is tisztességgel helytálló Gyöngyöst a férfi kézilabda NB I 7. fordulójának kedd esti mérkőzésén.

Az előrehozott mérkőzésekkel együtt nyolc találkozón túllévő, még százszázalékos Veszprém az egyik legkisebb különbségű győzelmét aratta a bajnoki idényben – korábban csak az Orosháza úszta meg tízgólosnál kisebb vereséggel (25–31).

FÉRFI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ, keddi mérkőzés
TELEKOM VESZPRÉM–GYÖNGYÖS 34–27 (19–15)
Veszprém, 1725
néző. V: Altmár, Horváth
VESZPRÉM: Székely – Marguc 2, J. Omar 3, LÉKAI 3, A. Nilsson, MACKOVSEK 5, MANASZKOV 11 (2). Csere: Cupara (kapus), B. Blagotinsek, Moraes 3, Borozan 1, Gajic 3 (1), Nenadics, Tönnesen 2, Z. Ilics 1, Szűcs B.. Edző: David Davis
GYÖNGYÖS: Tóth M. – Gábori 2, PAPP B. 3, Vilovszki 2, Gerdán, Varsandán, Duris 2. Csere: Buzogány (kapus), HERCEG 4, Németh T. 5 (3), Hegedűs 1, SIPEKI 4, Újvári 2, Urbán 2. Edző: Konkoly Csaba
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3
Az eredmény alakulása: 4. perc: 1–2. 7. p.: 7–6. 15. p.: 11–9. 19. p.: 14–10. 23. p.: 17–12. 36. p.: 23–16. 42. p.: 24–21. 52. p.: 30–23. 56. p.: 34–24
David Davis:
– Kicsit szorosabban alakult ez a találkozó, mert a vasárnapi, Porto elleni BL-mérkőzés érzelmei még dolgoztak a játékosokban. Az is teljesen normális, hogy ma kicsit fáradtabban mozogtunk. Nem volt könnyű ellenfél a Gyöngyös, fontos két pontot szereztünk, de mostantól a Vardar elleni hétvégi BL-rangadóra összpontosítunk.
Konkoly Csaba: – Megérdemelt győzelmet aratott a Veszprém. Nagy dicséret jár a csapatomnak, mert amit elterveztünk, azt nyolcvan-kilencven százalékban meg tudtuk valósítani. Örülök, hogy mindössze hét góllal kaptunk ki, ráadásul pont hét tiszta ziccert hagytunk ki. Az utolsó percig küzdöttünk becsülettel, bízom a további jó folytatásban.