Férfi kézi NB I: a Tatabánya a második félidőben döntött

N. T.N. T.
2022.10.28. 21:03
A Mol Tatabánya öt góllal nyert hazai pályán a Budakalász ellen a férfi kézilabda NB I 7. fordulójában.

A Tatabánya a 40. percben is még csak egy találattal vezetett, utána azonban öt-hat gólos előnyre tett szert, amivel kihúzta a végéig. A mezőny legeredményesebbje a hazaiak válogatott beállója, Topic Petar volt tíz góllal.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ
MOL TATABÁNYA KC–CYEB BUDAKALÁSZ 29–24 (15–15)
Tatabánya,
1800 néző. V: Sándor, Szikszay
TATABÁNYA: SZÉKELY M. – Rodríguez P. 2, ANCSIN 4, Obradovics, TOPIC 10, Győri M. 2, Pergel. Csere: Nagy Benedek (kapus), PERIC 5 (2), Bodor 1, Maras 1, Ugalde 2, Vilovszki, Edwards, Ubornyák 2. Edző: Tombor Csaba
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. 1 – Varjú 1 (1), SINKOVITS 7, Mihalin 1, Kiss B. 1, Juric-Grgic 2, Kovács D. 1. Csere: Bíró B. (kapus), Tyiskov, Tóth R., KONCZ 4, Papp B. 2, Maracskó 3, Tóth Sz. 1. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 10. p.: 6–5. 17. p.: 8–10. 25. p.: 13–13. 36. p.: 18–17. 47. p.: 23–18. 54. p.: 26–20
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/1
Tombor Csaba:
– A legfontosabb, hogy nyertünk, és hogy Cristian Ugalde visszatérhetett a pályára. Az elején dekoncentráltan, dinamika nélkül játszottunk, de ez semmit sem von le a jól kézilabdázó Budakalász érdemeiből. A szünet után viszont már azt nyújtottuk, amire képesek vagyunk.
Csoknyai István: – Jó mérkőzést játszottunk a Tatabányával. Az első félidő után viszont mintha túl messzire néztünk volna, mert már arra gondoltunk, hogy „csodát” is tehetünk. Aztán a második félidő derekán a rutinosabb hazaiak megérdemelten harcolták ki a két pontot, de én is elégedett lehetek a srácokkal.

1. Tatabánya 7 6 1 211–193 +18 12
2. Szeged 6 5 1 218–168 +50 10
3. Veszprém 5 5 177–133 +44 10
4. Csurgó 6 4 1 1 169–150 +19 9
5. Balatonfüred 7 3 2 2 193–193 0 8
6. NEKA 6 3 1 2 157–147 +10 7
7. FTC 5 3 2 177–153 +24 6
8. Komló 6 2 2 2 177–172 +5 6