Férfi kézi NB I: 41 gólt dobott, magabiztosan nyert a Ferencváros

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2022.09.23. 19:42
A Ferencváros 41–28-ra legyőzte a Gyöngyöst a férfi kézilabda NB I 4. fordulójának pénteki játéknapján.

Nagy Bence és Bujdosó Bendegúz hét-hét góllal járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Lucian Bura nyolcszor volt eredményes.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
FTC-TELLEKOM
HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 41–28 (22–13)
Elek Gyula Aréna, 500
néző. V: Altmár, Horváth M.
FTC: Borbély – Imre B., Ónodi-Jánoskuti 4, Debreczeni 2, J. Mikita 2, NAGY BENCE 7, KOVACSICS 6. Csere: GYŐRI K. (kapus), Bognár A., BUJDOSÓ 7 (4), Füzi 1, PRAINER 4, Lékai 3, Balogh Zs., Csörgő 2, Pordán 3. Edző: Pásztor István
GYÖNGYÖS: Bartucz – Lakosy 2, Schäffer 1, Schmid 2, Hegedűs M. 3, Halász 3, BURA 8. Csere: TOMICS (kapus), Varsandán M. 1 (1), Gerdán, Gráf 2, Jóga 1, MENYHÁRT 3, Jaros, Nkousa 2. Edző: Bíró Balázs
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–5. 15. p.: 10–7. 23. p.: 18–10. 38. p.: 26–19. 43. p.: 30–20. 53. p.: 36–24
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/1
Pásztor István: – Igyekeztünk minél gyorsabban játszani, jó volt, hogy az ellenfél nyitottabban védekezett, mert a románok is szeretik ezt a védekezési formát alkalmazni. A második félidőben mi is elkövettünk technikai hibákat, de egészében jól teljesített a csapat.
Bíró Balázs: – Sokkal jobb volt a Fradi. Úgy látszik, vörös posztó volt nekik, amit eddig nyilatkoztam, hogy nincs még kész a csapatom, minden erre utaló hibánkat megbüntették. Ebben a tempóban sajnos még nem tudunk kézilabdázni, ennek eredménye volt a tizenhárom kihagyott ziccerünk és a tizenegy technikai hibánk. Elkezdhettük volna csalni a kézilabdát, talán néhány góllal kisebb lett volna a különbség.

1. Szeged 3 3 116–78 +38 6
2. Tatabánya 3 3 97–80 +17 6
3. Gyöngyös 4 2 1 1 101–108 –7 5
4. Veszprém 2 2 65–45 +20 4
5. FTC 3 2 1 104–91 +13 4
6. Komló 3 2 1 101–92 +9 4
7. Csurgó 3 2 1 85–80 +5 4
8. NEKA 3 2 1 82–80 +2