Férfi kézi El: az FTC óriásit küzdve játszott döntetlent Svédországban

D. S. B.D. S. B.
2023.02.14. 20:20
Pásztor István (Fotó: Árvai Károly)
Fordulatos mérkőzésen többször vezetett két góllal, nyolc perccel a vége előtt pedig 32–29-re is, végül 35–35-ös döntetlent ért el Svédországban, az Ystad vendégeként a hét játékosát is nélkülöző FTC a férfi kézilabda Európa-liga B-csoportjának 8. fordulójában.

Pásztor István együttese két győzelemmel, egy döntetlennel és négy vereséggel, de hét hiányzóval (Borbély Ádám, Bujdosó Bendegúz, Ónodi-Jánoskúti Máté, Jakub Mikita, Pordán Bálint, Prainer Viktor, Kovacsics Péter) várta a nyolcadik fordulóbeli svédországi vendégjátékát, de nem volt könnyű dolga a zöld-fehéreknek, ugyanis az Ystad hazai sikerrel biztossá tehette nyolcaddöntőbe jutását.

Ennek ellenére kiválóan kezdték a mérkőzést Nagy Bencéék, és Lékai Máté góljával egészen 9–8-ig vezettek. Ezután a skandinávok átvették az irányítást, de nagy előnyt nem tudtak kialakítani, így csak 19–18-as vezetésről várták a második játékrészt.

A térfélcsere után az FTC játszott magasabb fordulatszámon, ennek köszönhetően pedig hamar fordított. A svéd bajnok kétgólos hátrányából kétgólos előnyt is kovácsolt, de az utolsó tíz percet ismét FTC-vezetéssel kezdték a felek, majd Imre Bence góljával 32–29-re fordítottak az 52. percben.

Kim Anderssonék viszont jól bírták a hajrát, egyenlítettek (34–34). Nagy Bence 15. (!) góljával fél perccel a vége előtt ismét vezetett az FTC, a svédek időkésük után viszont szintén egalizáltak, melyre az FTC már nem tudott válaszolni, így 35–35-ös döntetlent játszott idegenben.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
8. FORDULÓ
B-CSOPORT
Ystads IF HF (svéd)–Ferencvárosi TC 35–35 (19–18)
Ystad, 1104
néző. V: Cacador, Nicolau (portugálok)
YSTAD: Hvenfelt – Karlsson 1, ANDERSSON 5 (1), Lindskog 2, MÁNSSON 6, J. Svensson 5, FERNEBRAND 6. Csere: Kraft (kapus), Stenmalm 2, Palmar 2, Honore 1, C. Svensson 1, Nygren 1, Stankiewicz 3. Edző: Oscar Carlén
FTC: Győri K. – Imre 2 (1), FÜZI 4, Debreczeni 2, Bognár A. 1, NAGY BENCE 15 (4), Bohács. Csere: Hajós (kapus), Balogh Zs. 3, LÉKAI 6, Török Á., Juhász, Csörgő 2. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 12. p.: 4–6. 17. p.: 8–9. 21. p.: 11–9. 24. p.: 12–12. 28. p.: 16–15. 34. p.: 20–22. 43. p.: 26–25. 52. p: 29–32. 55. p.: 32–34
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/5
Pásztor István:
– Esélytelenek voltunk ezen a találkozón. A hét hiányzó ellenére végig kézben tartottuk a mérkőzést. Minden játékosom a maximumot nyújtotta.