Férfi kézi El: dán vendége legyőzte a Balatonfüredet

K. Zs.K. Zs.
2022.11.22. 18:43
Milan Gosztovics kilenc gólt lőtt a magyar csapatban (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Harmadik mérkőzését is elveszítette a Balatonfüred a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörében: a fürediek hazai pályán – veszprémi albérletben – 31–28-ra kikaptak a dán Skjerntől.

A fürediek keretéből Bősz Dániel, Jánosi Tamás, Dejan Malinovic és Szöllősi Balázs is hiányzott sérülés miatt, ennek ellenére jól kezdett a csapat, a tizedik percben 6–5-re vezetett – írja a Magyar Távirati Iroda.

Andó Arián bravúros védései ellenére fordított a több lövést rontó, de a mezőnyben kevesebbet hibázó Skjern. A BKSE tartotta magát, ellenfele két 3–0-s sorozata ellenére a szünetben csak egygólos hátrányba volt (15–16).

A gyors támadásokat erőltető dánoknak a második felvonás elején is volt egy háromgólos szériájuk, majd egy 5–1-es sorozattal biztossá tették győzelmüket a többet hibázó fürediek ellen.

A három vereséggel álló BKSE egy hét múlva a portugál Sporting CP otthonában lép pályára.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ
C-CSOPORT
BALATONFÜREDI KSE–SKJERN HANDBOLD (dán) 28–31 (15–16)
Veszprém, 300
néző. V: K. Gasmi, R. Gasmi (franciák).
BALATONFÜRED: ANDÓ – Hornyák P. 2, Németh B. 1, Szűcs Bence 2, Dénes J., SZRETENOVICS 8, Bóka 2. Csere: Kemény, Varga M. 1, Szmetán M. 3, GOSZTOVICS 9 (4), Vajda. Edző: György László
SKJERN: Bonde – M. Rasmussen, TANGEN 8, JÖNSSON 8 (2), Bergholt 3, PETTERSEN 4, J. Rasmussen 2. Csere: Paulsen (kapus), Norlyk 4, Burics 1, Jóhannsson, Uth 1, Bjergfelt. Edző: Henrik Kronborg
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 10. p.: 6–5. 15. p.: 7–8. 21. p.: 11–11. 25. p.: 14–13. 35. p.: 18–17. 40. p.: 19–21. 46. p.: 22–23. 50. p.: 23–27. 55. p.: 25–29. 59. p.: 27–30
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2
György László:
– Úgy gondolom, tisztességgel helytálltunk. Ez így is több volt annál, mint ami a csapattól jelen pillanatban elvárható. Elismerésem a fiúknak, óriásit küzdöttek elöl és hátul is.
Henrik Kronborg: – Nagyon örülök a győzelemnek, mert vasárnap este még kemény mérkőzésen léptünk pályára otthon. Alig negyvennyolc órával ezt követően újra meccset kellett játszanunk, és tudtuk, hogy a Balatonfüred ellen is nehéz dolgunk lesz. Elégedett vagyok a játékosaimmal, főleg a második félidőben mutatott védekezéssel.