Férfi kézi El: 35 gólt dobott, de kikapott a Fejér B.Á.L.

K. Zs.K. Zs.
2022.11.22. 22:22
Munkában a piros mezes Benfica védelme a kedd esti mérkőzésen (Fotó: Cseh Péter)
Harmadik mérkőzésén sem sikerült pontot szereznie a Fejér B.Á.L.-Veszprémnek a férfi kézilabda Európa-ligába: a veszprémiek 39–35-re kikaptak a Benfica vendégeként kedd este.

A magyar válogatott szövetségi kapitánya, Chema Rodríguez által irányított hazaiak magyar irányítója, Juhász Ádám sérülés miatt nem játszhatott – kezdi beszámolóját a Magyar Távirati Iroda.

Balogh Tibor védéseire alapozva bravúros kezdéssel rukkolt elő a magyar csapat, a hetedik percben 6–3-ra vezetett. A portugálok négygólos sorozattal fordítottak, de leszakítani nem tudták ellenfelüket. Stranigg János és Hári Levente vezérletével 27 percig remekül tartotta magát a Veszprém, akkor még döntetlen volt az állás, ám a Benfica egy 5–1-es sorozattal zárta az első félidőt.

A második felvonás elején visszazárkózott a Veszprém, a 44. percben még csak 28–27-es hátrányban volt, de a folytatásban egy 5–1-es sorozattal eldöntötte a meccset a lisszaboni együttes.

A Fejér B.Á.L.-Veszprém a francia Montpellier-t látja vendégül legközelebb.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ
A-CSOPORT
SL BENFICA (portugál)–FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM 39–35 (21–17)
Lisszabon, 410
néző. V: Petursson, Thrastarson (izlandiak)
BENFICA: Hernández – Rahmel 2, GRIGORAS 7, Borges, MORENO 4, Semedo 3, IZQUIERDO 6. Csere: Capdeville (kapus), Bingo 1, Kljun 2, DJORDJIC 7 (2), Vranjes 2, Källman 2, MOREIRA 3, C. Martins. Edző: Chema Rodríguez
VESZPRÉM: Balogh T. – Szmetán P. 2, Pulay 2, ÉLES B. 8 (1), Szrnka 2, STRANIGG 7, HÁRI 6. Csere: Podoba (kapus), Ludmán 3, Szatmári 1, Vetési, Tóth P., Fercsik 1, Molnár B. 3, Preszter. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–5. 10. p.: 7–6. 16. p.: 10–10. 21. p.: 13–13. 26. p.: 16–15. 36. p.: 25–21. 41. p.: 27–26. 46. p.: 30–27. 49. p.: 33–28. 52. p.: 33–31. 56. p.: 37–31
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 1/1
Konkoly Csaba:
– Az volt a legfontosabb feladatunk, hogy minden energiát mozgósítsunk, hiszen csak így maradhattunk pariban a Benficával. Úgy érzem, ez megtörtént, mindenki hozzátett valamit, aki a pályára lépett. Azt a taktikai játékot, amit előre elterveztünk, nyolcvan százalékban tudtuk is tartani, a harmincöt lőtt gól is ezt mutatja.