A Veszprém ikszelt a Vardarral – jöhet az Aalborg a negyeddöntőben

VINCZE SZABOLCS (összefoglaló), VARGA ÁDÁM (percről percre)VINCZE SZABOLCS (összefoglaló), VARGA ÁDÁM (percről percre)
2022.04.06. 18:39
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe jutásáért a Veszprém az idegenbeli nyolcgólos győzelmet követően hazai pályán 31–31-es döntetlent játszott a Vardar Szkopjéval, így 61–53-as összesítéssel jutott tovább. A bakonyiak a dán Aalborggal mérkőznek meg a final fourért, hazai pályán kezdik majd azt a párharcot.
A Veszprém hazai pályán nem nyert, de biztosan jutott a negyeddöntőbe (Fotó: Török Attila)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A Veszprém hazai pályán nem nyert, de biztosan jutott a negyeddöntőbe (Fotó: Török Attila) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

FÉRFI KÉZILABDABAJNOKOK LIGÁJA
A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ

TELEKOM VESZPRÉM–RK VARDAR 31–31 (18–13)
Veszprém, 5000
néző. V: Kurtagic, Wetterwick (svédek)
VESZPRÉM: Corrales – Marguc 1, JAHJA 7, MAHÉ 4 (2), Blagotinsek 1, Nenadics 4 (1), Strlek 3. Csere: Cupara (kapus), Sipos 1, NILSSON 5, Maqueda 1, Lukács 1, Lékai 1, Ligetvári 1, Ilics Z. 1. Edző: Momir Ilics
VARDAR: Tomovszki – Djukics 2, CUNI MORALES 6, TOTO 4, Diallo, Taleszki 4, Gyibirov 1 (1). Csere: GOGOV (kapus), K. NYOKAS 5, O. Nyokas 3, Dodics 2, Czuwara 2, Sztoilov 2, Gadza, Georgievszki. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–2. 15. p.: 7–6. 18. p.: 11–7. 24. p.: 14–10. 28. p.: 17–11. 34. p.: 22–17. 43. p.: 25–20. 47. p.: 25–23. 54. p.: 28–26. 58. p.: 29–29
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/1
Továbbjutott: a Veszprém, 61–53-as összesítéssel
Momir Ilics:
– Az első félidővel és a továbbjutás tényével elégedett vagyok, de a második játékrész hagyott némi kívánnivalót maga után. Nem tudok szó nélkül elmenni mellette, hogy 21 tiszta helyzetet, lövést vétettünk el, és így nem lehet meccset nyerni. Ettől függetlenül előre kell tekintetünk, hiszen a magyar bajnokságban és a Magyar Kupában most nagyon fontos feladatok várnak ránk.
David Davis: – Veszprémben sohasem könnyű nyerni vagy pontot szerezni. Mindenképpen szerettünk volna bizonyítani, nagyon fontos volt számunkra, hogy jó eredményt érjünk el. Az első játékrész nem volt az igazi, de a második etappal és a végeredménnyel mindenképpen elégedett vagyok.

Két nap híján éppen egy éve ütötte ki a Bajnokok Ligájából az RK Vardar csapatát a Telekom Veszprém, tavaly április 8-án az akkor még David Davis vezette Építők 39–30-ra győzte le hazai pályán északmacedón riválisát, és a két meccsen szerzett 23 (!) gólos előnnyel jutott a negyeddöntőbe. A hazaiak kispadjára a nyáron Momir Ilics ült, de Davis most is ott volt a Veszprém Arénában, a Vardar élén tért vissza, de a veszprémi szurkolók nem felejtették el, óriási taps fogadta a találkozó előtt.

Az egy héttel ezelőtti sima, nyolcgólos szkopjei siker után bátran várhattunk valami hasonlót ezúttal is, azonban sokkal taktikusabb összecsapás lett belőle. A Veszprém nem esett neki ellenfelének, hogy minél korábban eldöntse a párharc sorsát, inkább türelmesen kivárt, hagyta csordogálni a meccset, és csak annyit adott bele, amennyi a minimális előny megtartásához szükséges volt. Történnie kellett valaminek, ami kibillenti a meccset ebből a nem túl látványos, de kényelmes mederből – és a 18. percben történt is.

A védekező és a falból kiugró Sipos Adrián belekapott a labdába, majd önfeláldozóan vetődött utána, és előbb érte el, mint az ellenfél kirohanó kapusa, meg is szerezte, majd még a földön ülve félpályáról az üres kapuba lőtt. A csarnokban zúgott a »Sipi, Sipi!«, amit a játékos meg is érdemelt, arról nem beszélve, hogy ez a jelenet kicsit mintha felrázta volna a hazaiakat, akik perceken belül négygólos előnyt harcoltak ki.

A vendégcsapatban messze a kubai jobbátlövő, Yoel Cuni Morales volt eleinte a legaktívabb, így őt kellett semlegesíteni, a hazaiak pedig félidőre el is döntötték a párbajt, miután ötgólos előnnyel mehettek pihenni. Ahhoz képest, hogy a következő harminc perc alatt már tizenhárom gólt kellett volna ledolgoznia a csapatuknak, a mintegy száz vendégszurkoló önfeledten dobolt, ölelkezett és táncolt a nekik fenntartott szektorban, mielőtt elindultak volna tömegesen újabb adag sörért a büfébe.

Ez a behozhatatlan különbség nagyjából meg is határozta a második félidő képét, Ilics beküldte a fiatal llic Zorant és Lukács Pétert is küzdeni egy kicsit, és az egyiptomi jobbátlövő, Omar Jahja is kezd magára találni, egyre jobban mozog és hét gólt szerzett.

A hazaiak a hajráig kényelmesen tartották az előnyüket, a végét azonban látványosan elengedték. Igaz, most belefért, hogy az ellenfél három perccel a vége előtt visszajöjjön döntetlenre, amin Petar Nenadics időn túli szabaddobása sem változtatott. A vége 31–31 lett, tényleg ez lett a vendégek klublegendája, az orosz Timur Gyibirov utolsó BL-meccse a Vardar mezében. Momir Ilics csapata összesítésben nyolcgólos előnnyel búcsúztatta az RK Vardart, a májusi BL-negyeddöntőben pedig a dán Aalborg lesz az ellenfele.

Az Aalborg HB elleni első meccset május 11-én vagy 12-én játsszák Veszprémben, a visszavágót pedig egy héttel később Dániában.

60. perc: Nilsson két védő szorításában lő gólt, Morales megint egyenlít, ez a végeredmény. 31–31

59. perc: Olivier Nyokas egalizál. 30–30

58. perc: Dodics egyenlít. Nenadics góljával viszont újra veszprémi előny. 30–29

57. perc: Nilsson kap kétperces büntetést. Czuwara második lövését is gólra váltja. 29–28

56. perc: Gogov nagyon jól szállt be a meccsbe, Mahé hetesét védi.

55. perc: Morales megint, Cupara tehetetlen volt. 29–27

54. perc: Egyre jöhetett volna fel a Vardar, de felé bombáz Diallo. Lukács Péter a szélről szerzi meg az első gólját. 29–26

53. perc: Morales lőhetett tisztán, s nem hibázott. Lékai lövését Gogov védi. Az ellentámadásból megint Morales lő a kapuba. 28–26

52. perc: Nilsson szól ismét hozzá. 28–24

51. perc: Olivier Nyokas lövését nem tudja hárítani Cupara. 27–24

50. perc: Ziccert ront a Veszprém, a Vardar nehezen talál fogást a bakonyi védőfalon.

49. perc: Nilsson a szélről az oldalhálót találja el.

48. perc: Jahja-bomba, nagyot megy az egyiptomi. 27–23

47. perc: Háromgólosra olvadt a Veszprém előnye Toto találata után. 26–23

46. perc: A fiatal Lukács Péter érkezett a pályára.

45. perc: Gogov jött a Vardar kapujába, s megvan az az első két védése.

44. perc: Jahja megállíthatatlan, de Toto is betalált. Nem a védekezésről szólnak ezek a percek, Nenadics és Taleszki szintén eredményes. 26–22

43. perc: Elveszik a labdát a Veszprémtől, Taleszki lő az üres kapuba. Veszprémi időkérés. 24–20

42. perc: A Nyokas helyére érkező Morales lő gólt. 24–19

41. perc: Blagotinsek ellöki a levegőben lévő Kévynn Nyokast, kétperces büntetést ért a tette. A következő támadásban pedig hétméterest kapott a Vardar, de Cupara lábbal védi Sztojlov próbálkozását.

40. perc: Jahja remekel, újabb gólt szerzett az egyiptomi jobbátlövő. 24–18

39. perc: Nenadics lövését védi Tomovszki, majd Cupara mutat be egy bravúrt.

38. perc: Ilics Zoran is beköszön. 23–18

37. perc: Francia perc: Mahé, majd Nyokas is gólt lő. 22–18

36. perc: Czuwara talál be Cupara kapujába. 21–17

35. perc: Jahja formába lendült, átlövésből lő gólt. 21–16

34. perc: Jahja harmadszor is eredményes, Taleszki is gólt szerez. 20–16

33. perc: Ismét Kévynn Nyokas bombáz a kapuba. 19–15

32. perc: Nenadics arcát találja el Toto, kétperces büntetés a jutalma.

31. perc: A Vardar kezdte a második felvonást. Ilics Zoran a pályán a Veszprémnél. Kévynn Nyokas talált be, Strlek másodpercek múlva válaszolt. 19–14

A félidőben magabiztosan vezet a Veszprém (18–13), összesítésben már 13 gól az előnye.

30. perc: Sztojlové az első félidő utolsó percének egyetlen gólja, a végén Marguc lőtt kapufát. 18–13

29. perc: Kévynn Nyiokas átlövésből talál be, Ligetvári szintén. 18–12

28. perc: Lékai veri meg az emberét, már hat góllal vezet a házigazda. 17–11

27. perc: Elveszik a labdát a Vardartól. A Ligetvári, Lékai, Maqueda belső hármassal támad a Veszprém. Nilsson megszerzi a harmadik gólját. 16–11

26. perc: Toto kétperces büntetést kapott, majd Mahé értékesítette a hétméterest. 15–11

25. perc: Tomovszki eddig jól olvassa Marguc próbálkozásait, ismét hárítja a szlovén ziccerét.

24. perc: Ezúttal a másik Nyokas, Kévynn iratkozott fel a góllövők közé. 14–11

23.perc: Időt kér Momir Ilics. Ezt követően Maqueda megszerezte az első találatát. 14–10

22. perc: Olivier Nyokas szerzett labdát, s az üres kapuba lő. 13–10

21. perc: Folytatódik a Nilsson-show, ismét a svéd volt eredményes. Jahja kap kétperces kiállítást. Gyibirov azonban a vonalra lép, de egyébként is hárított Corrales. 13–9

20. perc: Jahja gyönyörű bejátszása után Nilsson lő gólt, Dodics révén hamar válaszol erre a Vardar. 12–9

19. perc: Mahé kap kétperces büntetést, Sztojlov használja ki az emberelőnyt. 11–8

18. perc: Újabb Strlek-ziccer, újabb könnyű gól. 11–7

17. perc: Mahé hát mögötti passzét Strlek váltja gólra, ezt követően Jahja is betalált. 10–7

16. perc: Sipos szerez labdát, s a földön fekve szerez gólt a félpályáról, majd Taleszki bombáz a Veszprém kapujába. 8–7

15. perc: Andreas Nilsson alighogy pályára lépett, kiharcolt egy hétméterest, melyet kihagyott Nenadics.

14. perc: A jobbszélső Djukics futott be a beálló posztjára, és nem hibázott ziccerben. 7–6

13. perc: Toto szerencsés góljával zárkózik a Vardar, majd Mahé kínaiból lőtt gólt. 7–5

12. perc: Marguc ziccerét védi Tomovszki, majd még ebben a percben Nenadics lőhetett távolról az üres kapura, de nem született gól.

11. perc: Morales alulról enged el egy lövést, Corrales tehetetlen volt. 6–4

10. perc: Nenadics hamar válaszol. Lépéshiba miatt elvették a labdát a Vardartól, Strlek robogott végig a pályán, akit csaa szabálytalanul tudtak megállítani. A hétméterest Nenadics váltotta gólra. 6–3

9. perc: Taleszki lövését védi Corrales, de a vendégcsapaté a kipattanó. Toto góljával újra egy a különbség. 4–3

8. perc: Jahja második lövése már utat talál a kapuba. 4–2

7. perc: Blagotinsek góljára azonnal válaszol Djukics. 3–2

6. perc: Nem sikerült helyzetet kialakítania a Vardarnak.

5. perc: Kentin Mahé hétméteresből talál be, vezet a Veszprém. 2–1

4. perc: Megvan Corrales első bravúrja a Veszprém kapujában. Emberhátrányban támadhat a hazai csapat.

3. perc: Marguc egyenlít a szélről. Sipos Adrián pedig kétperces büntetős kapott. 1–1

2. perc: Jahja lövését védi Tomovszki. A túloldalon Gyibirov szerez gólt hétméteresből. 0–1

1. perc: A piros mezben játszó Veszprém kezdte a mérkőzést. A Vardar fehér szerelésben.

Köszöntjük olvasóinkat!

A Veszprém meccskeretéből Dörnyei Borisz és Dejan Manaszkov maradt ki sérülés miatt, ott van viszont a névsorban Rasmus Lauge, akiről Nagy László, a klub sportigazgatója a Sportrádió Hazafutás című műsorában elmondta, kérdéses a játéka a visszavágón.

ELŐZMÉNYEK

Mint ismert, a Veszprém az odavágón 30–22-re nyert a Vardar vendégeként.

Papíron izgalommentes lesz a Telekom Veszprém BL-nyolcaddöntő-visszavágója, az RK Vardar otthonában kiharcolt nyolcgólos előnynek bőven elégnek kell lennie. A szkopjei győzelem fantasztikus játékkal párosult, a kapuban Rodrigo Corrales, a mezőnyben a nyolcgólos beálló, Andreas Nilsson remekelt.

„Nemcsak én, hanem az egész csapat jó formában van, és bár az idény második felében járunk, még frissek vagyunk
– mondta a 31 éves svéd játékos. – Jó a légkör a csapatban, élvezzük a játékot, és megvan a kellő önbizalmunk. Rasmus Lauge kivételével mindenki egészséges, és szorítunk, hogy ez így is maradjon, ne legyen több hiányzónk.”

Nilsson szerint a nyolcgólos idegenbeli siker ellenére sem nyugodtak meg, egyrészt mert nem biztos, hogy a visszavágón is lesznek hasonlóan kiemelkedő teljesítmények a csapatban, másrészt hatvan perc még hátravan a párbajból, és a BL-ben semmi sem garantálható.

„Ugyanúgy kell koncentrálnunk és játszanunk a visszavágón is, mint Szkopjéban. A Vardar jó csapat, kitűnő játékosai vannak, jobbátlövőposzton különösen, úgyhogy nem lehet az első meccsből kiindulni. De akárcsak azon a találkozón, most is kész a tervünk, és reméljük, a visszavágót is megnyerjük” – tette hozzá Nilsson, aki elöl és hátul is oszlopos tagja az Építőknek, bár bevallotta, hogy támadásban kicsit jobban szeret játszani, a védekezésben csak az elmúlt két-három évben fejlődött nagyot.

„Védekezésben vissza tudom adni, ha támadásban kapok egy pofont! – tette hozzá nevetve, rávilágítva a védekezés-támadás kapcsolatának egészen más aspektusára. A továbbjutásra és a dán Aalborg elleni negyeddöntőre ugyanakkor igyekszik nem gondolni. – Nincs itt az ideje. Most a Vardar videóit nézzük és elemezzük, egyelőre nem sokat beszélünk a dánokról.”