Szenzációs fordítás, a Veszprém legyőzte a PSG-t

2021.09.16. 18:34
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 1. fordulójában a Telekom Veszprém négygólos hátrányból fordítva 34–31-re legyőzte a PSG-t.
A Veszprém 2015 novembere után győzte le újra a PSG-t (Fotó: Török Attila)
A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!
A Veszprém 2015 novembere után győzte le újra a PSG-t (Fotó: Török Attila) A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!

FÉRFI KÉZILABDABAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
B-CSOPORT

TELEKOM VESZPRÉM–PSG (francia) 34–31 (13–17)
Veszprém, 4600 néző. V:
Gubica, Milosevic (horvátok).
VESZPRÉM: CORRALES – Gasper Marguc 3, J. OMAR 10 (1), LÉKAI 4, Blagotinsek, Sipos, STRLEK 8 (1). Csere: Cupara (kapus), A. Nilsson 2, LIGETVÁRI 3, Mahé 1, Maqueda, NENADICS 3, Manaszkov, Lukács P., Ilic Z. Edző: Momir Ilics
PSG: Gérard – Solé, Remili 3, N. Karabatic 2, L. KARABATIC 5, M. HANSEN 7 (4), Keita 1. Csere: GENTY (kapus), Kounkoud 2, Syprzak 4, Grébille 1, Ntanzi, Prandi 2, STEINS 2, Kristopans 2, H. Toft Hansen. Edző: Raul González
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–6. 14. p.: 8–8. 22. p.: 12–11. 27. p.: 12–15. 42. p.: 20–23. 49. p.: 24–26. 55. p.: 30–28.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 5/2, ill. 5/4
Momir Ilics:
– Nagyon örülök a győzelemnek, főleg a második félidőben mutatott játéknak és küzdőszellemnek. Az első félidő utolsó tíz percével nem vagyok elégedett, nem ment a csapatnak, sok lerohanásos gólt kaptunk. Köszönöm a támogatást a szurkolóinknak!
Raul González: – Jól kezdtünk, de a második játékrészben egyre többet hibáztunk. Sokat voltunk emberhátrányban, a hazaiak pedig az utolsó tizenöt percben elkapták a fonalat.

Az első félidő gyors gólokkal indult, egyik együttes sem tudott meglépni két gólnál többel. A vendégeknél különösen Luka Karabatic remekelt, négy találattal terhelte meg a veszprémi kaput, a Veszprémnél Jahja Omar szintén négy gólig jutott.

VÉLEMÉNYEK
Jahja OMAR, a Veszprém jobbátlövője: „Magas színvonalú, nagy iramú mérkőzés volt, ahogy a Bajnokok Ligájában kell. Nagyon motiváltan vágtunk neki a találkozónak, szerettük volna megmutatni, valójában mire vagyunk képesek. Hosszú út áll még előttünk, de örülök a sikernek, és büszke vagyok a csapatra.”
Kamil SYPRZAK, a PSG beállója: „Az első félidőben jobbak voltunk, de a másodikban a Veszprémről volt elmondható ugyanez. Egy mérkőzés hatvan percig tart, nem elég, ha egy csapat csak egy játékrészt ural. Támadásban sok hibát követtünk el, kapkodtunk, és hiába volt jó a kapusteljesítményünk, ez nem volt elég.”

Sajnos az első 30 perc végjátéka a franciáké lett, néhány hazai technikai hiba és rossz lövés következtében 12–12 után elhúztak néggyel, és a Veszprém 17–13-as hátrányban várhatta a folytatást.

A második félidő Manuel Strlek parádéjával indult, a veszprémi szélső öt perc alatt három gólt dobott. Mellette még Jahja Omar is villogott. A Veszprém szépen lassan ledolgozta a hátrányát. Az első játékrésszel ellentétben most a hazaiaké volt a hajrá, és ehhez az utolsó pecekre beálló Vladimir Cupara is hozzátette a magáét.

A PSG képtelen volt tartani Ilics csapatának tempóját, utóbbi végül, a második 30 percet 21–14-re hozva, a mérkőzést is megnyerte 34–31-re. Jahja tíz, Strlek nyolc találatnál állt meg.

A Veszprém sikere azért is különösen értékes, mivel 2015 novembere óta először győzte le a PSG-t. Akkor 28–20-ra diadalmaskodott a csoportkörben, azóta viszont mind a hat találkozót elveszítette a franciák ellen, hármat a Veszprém Arénában, kettőt közülük csak egyetlen góllal.

További eredmények
Dinamo Bucuresti (román)–Kielce (lengyel) 32–29
Motor Zaporizzsja (ukrán)–FC Porto (portugál) 30–27
Flensburg (német)–Barcelona (spanyol) 21–25

60. perc: Cupara még véd egy nagyot, 34–31 a vége!!

60. perc: Mahé is beköszön!!! Megnyertük!

60. perc: Mikkel Hansen szépít. 33–31

59. perc: Jahja bevágja, a tizedik gólja!!! 33–30

59. perc: veszprémi időkérés

59. perc: Cupara óriási védése Steins lövésénél!

59. perc: Lékai megy ki két percre, meghúzta az ellenfél mezét.

58. perc: Lékai betör és kötényben bedobja! 32–30

Az utolsó percekre Cupara bejön a kapuba Corrales helyére.

57. perc: Steins némi szerencsével bedobja, majd labdát szerez, és Kounkoud is betalál 31–30

56. perc: Syprzak hibázik, majd Strlek megint! 31–28

55. perc: Lékai labdát lop, végigmegy, és bedobja! Megint kettő ide! 30–28

55. perc: Strlek hétméteresből is betalál! 29–28

54. perc: Prandi gólja, majd Nenadics hibázik, után Kristopans egalizál. Gyorsan elolvadt az előny. 28–28

52. perc: Jahja kihagyja a hetest, de a kipattanót bevágja 28–26

51. perc: időt kér a PSG.

50. perc: Lékai második gólja, majd Luka Karabatic hibája után Jahja is betalál, vezet a Veszprém! 27–26

49. perc: Nilsson gólja után megint csak egy a hátrány.

49. perc: Hansen hetesből eredményes 24–26

49. perc: Jahját kiküldik két percre.

48. perc: Prandi első gólja a franciáknál, de Marguc is betalál utána 24–25

47. perc: Hansen is hibázik, majd Nenadics lő újabb gólt, már csak egy a hátrány! 23–24

46. perc: Remili kihagyja, majd Lékai megdobja az első gólját! 22–24

45. perc: Jahja dob újabb gólt 21–24

44. perc: veszprémi időkérés.

43. perc: Syprzak gyorsan kihasználja a fórt, újra négy a különbség. 20–24

43. perc: Jahja hagy ki egy helyzetet, majd Blagotinseket küldik ki megint.

42. perc: Most Remili akadályozza meg, hogy még közelebb kerüljön a Veszprém. 20–23

41. perc: Blagotinsek labdát szerez, majd Ligetvári szépít 20–22

40. perc: nem tudunk közelebb kerülni, Mikkel Hansen megint gólt dob. 19–22

39. perc: Nenadics kihagyja a hétméterest, de Jahja javít 19–21

38. perc: Mikkel Hansen megint villant, ezúttal hetesből. 18–21

38. perc: Blagotinsek egy ki két percre.

37. perc: időt kér a PSG, utána Nicola Karabatic és Sipos is hibázik.

36. perc: Strlek megint!!! öt perc alatt három gól, nem semmi… Sajnos után Luka Karabatic is gólt dob 18–20

35. perc: Syprzak kimegy két percre.

35. perc: újabb gyors gólváltás, Remili után Jahja Omar dob újra gólt. 17–19

34. perc: Syprzak gólja, a de utána Strlek megint betalál! 16–18

33. perc: Grébille is elrontja, Strlek a szélről ismét betalált. Már csak kettő a hátrány! 15–17

32. perc: Nenadics révén a Veszprémé az első találata a második félidőben 14–17

32. perc: Luka Karabatic megy ki két percre.

31. perc: Strlek kerül helyzetbe a szélen, de kihagyja.

Elkezdődött a második félidő!

Vége az első félidőnek!

30. perc: időt kér a PSG is, 16 másodperc van hátra a félidőből, de ez is elég egy újabb vendéggólra, Steins révén 13–17

30. perc: Kristopans megy ki két percre

3

0 perc: Hosszú idő után újra veszprémi gól, Nenadics első találata 13–16

29. perc: Kristopans újabb gólja, már négy oda 12–16

28. perc: gyors egymásutánban Maqueda, Grébille és Mahé sem találja el a kaput.

27. perc: Strlek lövése nem jó, majd a második oldalon hétméteres, ezt Mikkel Hansen már nem hibázza el. 12–15

26. perc: Syprzak labdaszerzése után Kounkoud is beköszön, már kettő a párizsiak fórja. Ilics időt kér 12–14

25. perc: Mahé adja el a labdát, majd Kristopans most kihasználj a helyzetét 12–13

23. perc: Kristopans veszíti el a labdát, de Ligetvári is hibázik, majd Grébille egyenlít, közel négyperces csendet megtörve. 12–12

22. perc: jól megy a védekezés, Syprzak is kihagyja a helyzetét.

21. perc: itt az első kiállítás, Ligetvárit küldik ki két percre. Luc Steins kihagyja az első emberelőnyös helyzetet.

20. perc: Mikkel Hansen egyenlít, de nem sokáig egyenlő, mert Ligetvári gyorsan gólt lő. 12–11

19. perc: Andreas Nilsson jókor szerzi meg az első gólját, ismét veszprémi előny! 11–10

17. perc: Strlek harmadik gólja 10–10

16. perc: Nikola Karabatic betalált, újra a franciáknál az előny. 9–10

15. perc: Syprzak egyenlít 9–9

15. perc: Blagotinsek lop labdát, majd Marguc szerez vezetést 9–8

13. perc: Luka Karabatic negyedik gólja 8–8

12. perc: Mikkel Hansen büntetőjét Corrales védi!

11. perc: Jahja újra betalál 8–7

10. perc: Keita egyenlít a franciáknak.7–7

9. perc: Jahja újabb gólja már veszprémi vezetést jelent. 7–6

8. perc: Corrales védi Nikola Karabatic bobmáját, után Strlek egyenlít 6–6

7. perc: Luka Karabatic gyorsan lő egymás után két gólt, de Strlek szép lövéssel szépít 5–6

6. perc: Luka Karabatic gólja után Jahja Omar zseniális cunderrel egyenlít. 4–4

5. perc: gyorsan esnek a gólok Nikola Karabatic találatát Ligetvári gyorsan egalizálja.

3. perc: Remili lő gólt, de Jahja gyorsan válaszolt 2–2

2. perc: Marguc egyenlít a szélről 1–1

1. perc: A PSG-é az első támadás, Mikkel Hansen gólt lő 0–1

Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés 18.45-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

Az előző kiírásban nem volt ott Kölnben a Telekom Veszprém, pedig az elmúlt nyolc évadban hatszor jutott be a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe. Ezt mostanáig szinte mindig elvártak tőle: háromszor játszott döntőt, 2016-ban majdnem meg is nyerte, de kilencgólos előnyről hétméteresekkel elbukta a lengyel Kielce elleni finálét, amely azóta egyfajta fátum lett a klublegendáriumban.

A bakonyiak a nyáron stratégiát váltottak, a vezetőség a magyarítás mellett voksolt, több tapasztalt játékostól elköszönt, edzőt váltott és úgy döntött, nem helyez nyomást az együttesre azzal, hogy elvárásként fogalmazza meg a négyes döntőbe jutást a BL-ben.

A fiatalítás mindig magában hordozza a bizonytalanságot, ugyanakkor a Momir Ilics vezette keret így is bivalyerős, a távozók közül egyedül Rogério Moraes hiányát érezheti meg, kérdés, a védelemben a Bajnokok Ligája-tapasztalattal még nem rendelkező Sipos Adrián mennyire tudja őt pótolni. Nikolaj Markussen, Kent Robin Tönnesen, Vuko Borozan és Danyiil Siskarjov eligazolása ugyanakkor nem tűnik óriási veszteségnek: nem azért, mert nem kiváló játékosok, hanem mert különböző okok miatt nem kaptak elég játéklehetőséget az elmúlt idény(ek)ben.

Az idei kézi BL-ben  a 16 klub két nyolcas csoportban küzd egymással, és 14 fordulós, körmérkőzéses rendszerben játszik. A nyolcasok első két helyezettje egyenesen bejut az oda-vissza vágós negyeddöntőbe, a 3–6. helyezettek pedig szintén oda-vissza vágós keresztjátékban küzdenek a legjobb nyolc közé jutásért 3.–6., 4.–5. párokban.

A B-csoportban a Veszprém ellenfele a Paris Saint-Germain mellett a Barca (spanyol), FC Porto (portugál), Vive Kielce (lengyel), Flensburg-Handewitt (német), Dinamo Bucuresti (román), Motor Zaporizzsja (ukrán).