Férfi kézi BL: nyert a Barca, nem lehet már csoportelső a Szeged

2020.02.23. 18:50
Ludovic Fabregas öt gólt dobott a Celjének (Fotó: EHF)
Matematikailag is biztossá vált, hogy nem nyerheti már meg a csoportját a Mol-Pick Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, mivel a Barcelona a Celje újbóli legyőzésével (37–25) behozhatatlan előnyre tett szert az A-csoport élén.

Köszönhetően a Szeged flensburgi vereségének, a Barcelona abban a tudatban utazhatott Szlovéniába, hogy ha nem kap ki a Celje vendégeként – ami a 45–21-es hazai sikere után igen valószínű volt –, akkor biztosan megnyeri csoportját, és automatikusan bejut a legjobb nyolc közé, vagyis egy lépésre kerül a final fourtól.

A Celje a 18. percig, 11–11-ig tartotta a lépést a katalánokkal, de a szünetre már ötgólos hátrányba került (14–19). Aron Pálmarssonék a második félidőben állandósították a különbséget, majd a hajrában rátettek még egy lapáttal, és az utolsó 14 percet 8–2-re megnyerve 12 gólos győzelmet arattak (37–25).

A jövő szombati (február 29.) Barcelona–Szeged rangadónak tehát már csak a magyar csapat szempontjából lesz tétje, a spanyol együttes a negyeddöntőben az A-csoport ötödik helyezettje és a B-csoport negyedikje között rendezendő csata továbbjutójával találkozik majd.

A Szeged abban az esetben végez a csoport második helyén, ha az utolsó fordulóban több pontot szerez Barcelonában, mint a Paris Saint-Germain otthon a PPD Zagreb ellen – erre kicsi az esély, mivel a PSG minden bizonnyal legyőzi a horvátokat.