Nagyon nem ment a Szegednek Flensburgban, oda a csoportelsőség

2020.02.19. 18:50
A hazaiaknak minden, Dean Bombacéknak szinte semmi sem jött össze a Flensburg otthonában (Fotó: Szabó Miklós)
Fájóan sima, 34–26-os vereséget szenvedett a Mol-Pick Szeged a Flensburg-Handewitt vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában. Ezzel szinte biztossá vált, hogy a magyar csapat nem lehet csoportelső, s minden bizonnyal a harmadik helyen végez az A-csoportban.

A PSG elleni bravúrgyőzelem után nem ünnepelhetett sokáig a Mol-Pick Szeged, hiszen a játékosoknak már szerdán újabb jelenése volt a pályán – ezúttal Németországban, a Flensburg vendégeként. A Tisza-partiaknak a hátralévő két mérkőzésükből kettőt kellett nyerniük ahhoz, hogy biztosan csoportelsők legyenek, így teljes erőbedobásra számíthattunk a magyar csapattól.

A Szeged jól is kezdte a mérkőzést, a hatékony védekezés mellé Mikler Roland több lövést is hatástalanított az első félidő elején, így a tizedik percre háromgólos előnyt harcoltak ki a vendégek.

Innentől azonban fordult a kocka, a vendégeken látszott a vasárnapról fennmaradó fáradtság, ami a játék minden elemében megnyilvánult. A kezdés után még stabilnak tűnő védekezés elcsúszott, miközben támadásban is egyre többször rontott a magyar csapat, ráadásul a Flensburg kapusa, Benjamin Buric lehúzta a rolót, ziccerek sorát hatástalanította.

Érkezett is a pályára a párizsiak ellen parádézó Joan Canellas, dobott is két gólt, ám így is lemaradt ellenfelétől a Szeged. A 21. percben még egyenlő volt az állás, viszont onnantól kezdve az első félidő utolsó percéig nem tudott gólt szerezni a magyar csapat, miközben a németek kihasználták a hibákat, és hatgólos előnyre tettek szert.

S a szünet után hiába dobott viszonylag gyorsan két gólt a Szeged, néhány perc elteltével látszott, hogy ezen a találkozón nem várható a vasárnapihoz hasonló fordítás. Hiába jött be Mirko Alilovic is a szegedi kapuba, sem ő, sem Mikler nem találta az ellenszert, és mivel a védekezés továbbra sem működött, szinte minden német támadás után gólt ünnepelhetett a flensburgi közönség. Buric parádésan teljesített a kapuban, Michal Jurecki hat, Jim Gottfridsson,Magnus Jöndal és Simon Jeppsson négy-négy gólig jutott, így már a 40. perc előtt világos volt, hogy ezt a két pontot otthon tartják a hazaiak.

Habár néhány pozitívumot is feljegyezhettünk – Stanislav Kaspareket és Joan Canellast lehetett a vendégek részéről dicsérni –, a Szeged játékára sajnos a tompaság volt a legkifejezőbb szó a mai napon. Ez az elképesztő energiatartalékokat felemésztő PSG-meccs és a nyilvánvalóan nem teljes regeneráció után nem is csoda, de ekkora különbségre talán senki sem számított. Végül 8 góllal nyert a Flensburg, így a szeptember 22-i, PSG elleni vereség óta először kapott ki a BL-ben a Szeged.

Így a csoportelsőségre már csak minimális matematikai esélyük maradt a Tisza-partiaknak, s a PSG és a Barca mögött valószínűleg a harmadik helyen végeznek.

FLENSBURG:
BURIC – Steinhauser 3, Glandorf 3, Golla 2, GOTTFRIDSSON 4, G. Johannessen 2, JÖNDAL 4. Csere: Bergerud (kapus), Heinl, JURECKI 6, Jeppson 4, Schöngert, Wanne 3 (2), Zachariassen 3. Edző: Maik Machulla
SZEGED:
Mikler – Sostaric 1, Maqueda 1, Bombac 2, Bánhidi 3, Bodó 1, J. Källman 4. Csere: Alilovic (kapus), Sigurmannsson, Gaber 1, J. CANELLAS 5, KASPÁREK 4, Henigman, B. Radivojevics 4 (1). Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása: 5. perc:
2–2. 10. p.: 3–5. 13. p.: 5–5. 21. p: 9–9. 27. p.: 14–9. 33. p.: 20–13. 39. p.: 25–16. 48. p.: 29–20. 56. p.: 32–23
Kiállítás:
10, ill. 12 perc
Hétméteres:
3/2, ill. 4/1
Maik Machulla:
– Meglepett ez a nagyarányú győzelem, nem számítottam arra, hogy nyolc góllal leszünk jobbak a Szegednél. Jól felkészültünk a magyarokból, támadásban és védekezésben is remekeltünk, de ezért a sikerért is csak két pontot adnak. Holnaptól már a Bundesligára összpontosítunk.
Juan Carlos Pastor: – Nagyon jól játszott a Flensburg, miközben mi belealudtunk a meccsbe, sok lövést elhibáztunk. Csalódott vagyok, a teljesítmény és a végeredmény miatt is. Szerettünk volna hasonló ritmusban játszani, mint a PSG ellen, de erre esélyünk sem volt. Jókor jött ez a pofon, a nyolcaddöntőben nem engedhetünk meg hasonló hibákat, mert akkor kiesünk.

ESEMÉNYEK

60. perc: Johannessen még betalál a végén. 34–26, VÉGE!

60. perc:
Canellas még azért dob egyet, ötnél tart. 33–26.

60. perc:
Radivojevics eladja a megszerzett labdát, Zachariassen büntet. 33–25.

59. perc:
Källman marad üresen a szélen, 32–25.

58. perc:
szép játék, Bodó passzából Radivojevics eredményes. 32–24.

57. perc:
Heinl üt oda Bodónak, ő is leül két percre.

56. perc:
Jeppsson újabb gólt szerez, 32–23.

56. perc:
Maquedát még kiküldik lökés és reklamálás miatt.

55. perc:
Radivojevics javít a szélről, 31–23.

54. perc:
Radivojevics kihagyja. Valamit kezdenie kell a hetesekkel a Szegednek, nagyon nem mennek ezek a dobások mostanában.

54. perc:
Gottfridsson megy ki két percre, hetest is dobhat a Szeged.

53. perc:
Canellas passza után Bánhidi lő, Buric ezt is kifogja.

52. perc:
Jurecki talál be, majd a fejéhez kap a Gaberrel való találkozó után, lent is marad. 31–22.

50. perc:
Jurecki bombáz a szegedi kapuba, a túloldalon Källman szép tekeréssel válaszol. 30–22.

49. perc:
Bodó Richárd zörgeti meg a hálót, 29–21.

48. perc:
Gottfridsson-bomba a szegedi kapuban, 29–20.

46. perc:
Gottfridsson emberhátrányban is betalál, 28–20.

45. perc:
Radivojevics használja ki az emberelőnyt. 27–20.

45. perc:
Heinl rántja le Maquedát, majd néhány másodperccel később Golla is ránt egyet Canellason, két percre mindketten leülnek.

44. perc:
Bodó jó passza után Bánhidi dob gólt, 27–19.

44. perc:
szegedi időkérés.

43. perc:
a Szeged sajnos mélyen van, a Flensburg könnyedén szerzi az újabb gólokat – most éppen Jurecki. 27–18.

43. perc:
Radivojevicsnek marad hely a szélen, ki is használja – 26–18.

42. perc:
Maqueda helyzeténél ismét véd Buric. Elképesztő formában ma a Flensburg kapusa.

41. perc:
Wanne mezőnyből is eredményes immár, 26–17.

41. perc:
szegedi szépítés, Bánhidi talál be. 25–17.

40. perc:
Buric azért bemutat még egy bravúrt Radivojevics kínaijánál, csak a miheztartás végett. Sajnos nem úgy tűnik, hogy van innen visszaút.

39. perc:
Wanne bedobja a hetest, 25–16.

39. perc:
Canellas üt oda a levegőben labdát elkapó ellenfele kezére, hetes és két perc.

38. perc:
nem tudja megállítani a Szeged a Flensburg akcióit, Jöndal eredményes most. 24–16.

37. perc:
Maqueda szerzi meg az első gólját, 23–16.

37. perc:
Glandorf előtt is teljesen tiszta az út, 23–15.

36. perc: Jeppssonra most nincs ellenszerünk, 22–15.

35. perc:
Canellas egyedül oldja meg, 21–15.

35. perc: Jeppsson megint betalál, 21–14.

35. perc:
na, erre mehet pihenni… Kasparek kap visszahúzásért két percet.

34. perc:
Kasparek mindent megpróbál, 20–14.

33. perc:
a védekezés továbbra sem megy, előbb Jurecki, majd Glandorf eredményes. 20–13.

32. perc:
Kasparek hozza fel ötre a Szegedet, 18–13.

32. perc:
Jeppsson talál be a szünetben Miklert váltó Alilovic kapujába. 18–12.

31. perc:
góllal kezd a magyar csapat, Canellas eredményes. 17–12.

31. perc: a Szeged támadhat, folytatjuk a második játékrésszel!

30. perc: még egy Flensburg-gól Jöndaltól a végére, 17–11-gyel ér véget az első félidő!.

30. perc:
Maqueda viszi földre Zachariassent, kettő perc.

30. perc:
hazai időkérés.

30. perc:
Canellas szépít Gaber átadása után, 16–11.

29. perc: Zachariassen rohan el az elhagyott labda után, kihasználja a helyzetet. 16–10.

28. perc:
a szegediek nem tudják útját állni Jureckinek, 15–10.

27. perc:
Jöndal megint egyedül marad, közte öt. Gaber gyorsan válaszol, 14–10.

26. perc:
Buric megint Bánhidivel néz farkasszemet, és megint nyer.

26. perc:
kiállítás a Flensburgnál is, Golla megy ki két percre.

25. perc:
végre eljut Bánhidihez a labda, ám Buric ezt is kiszedi.

25. perc:
a visszatérő Wanne bedobja a hetest, 13–9.

25. perc:
Gottfridsson Sigurmannsson mellett menne be, hetest és két percet harcol ki.

23. perc:
rossz passz Bombactól elöl, Jurecki azonnal betör a szegedi kapu elé – 12–9.

22. perc:

22. perc:
Canellas egalizál, a túloldalon Jöndal marad nagyon egyedül marad a szélen kétszer is – 11–9.

21. perc:
Mikler kivédi Steinhauser lefelé lőtt hetesét!

20. perc:
Glandorf menne be Källman mellett, jön a hetes, és kisebb meglepetésre a két perc is.

20. perc:
Buric remekel, két szegedi lövést is hatástalanít.

19. perc:
Gottfridsson középről, átlövésből tüzel, sokadszor kapunk innen gólt. 9–8.

18. perc:
szerencsésen visszaszerzett labda után Kasparek oldja meg egyedül, 8–8.

1
7. perc:
Johannessen tud közel férkőzni a kapunkhoz, életerős lövése ellen most nincs ellenszer – 8–7.

16. perc:
passzívnál Kasparek kapja a labdát Bombactól, ott is a gól. 7–7.

16. perc:
nagy bomba Gottfridssontól, újra német előny. 7–6.

15. perc:
Glandorf előtt megnyílik az út, be is talál, szerencsére az ellentámadásból Bombac azonnal válaszol, így nem vezet sokáig a német csapat. 6–6.

14. perc:
Buric előbb Bodó átlövését, majd ziccerét is kivédi, ennél több kell elöl.

13. perc:
Steinhauser éles szögből is betalál a szélről, 5–5.

12. perc:
Mikler véd ismét, a kontránál Maquedára talán kissé szigorúan támadót fújnak, Golla rögtön büntet is – 4–5.

11. perc:
Steinhauser azonnal válaszol, 3–5.

10. perc:
jó szegedi védekezés után Mikler dolga is könnyebb a védéssel, a túloldalon szép, gyors játék után Källman eredményes. 2–5.

9. perc:
Sostaric dobhat hetest, sajnos ez is kimarad, de legalább a kipattanót összeszedve betalál – 2–4.

7. perc:
Glandorf nagyon egyedül marad, de szerencsére telibe trafálja a kapufát. A túloldalon Bodó is csatlakozik hozzá, majd a Flensburg újabb támadásánál, újabb kapufa jön Jöndal ejtése után.

6. perc:
Bombac eddig remek, most egy jó csel után a jobbon találja meg a lyukat a falban, és be is fejezi az akciót. 2–3.

5. perc:
jó védekezés után Bombac Bánhidit találja meg, meg is van a gól. Golla gyorsan egyenlít, 2–2.

4. perc:
Bombac a falban találja meg Källmant, aki nem hibázik közelről. 1–1.

3. perc:
megvan az első gól, Johannessen talál be átlövésből. 1–0.

2. perc:
Bombac harcol ki hetest, Sigurmansson lövését viszont védi Buric.

1. perc: KEZDÜNK! A Flensburgé az első támadás, Mikler máris hárítja Golla próbálkozását!

ELŐZMÉNYEK
(Nagy Péter)

A győzelmi mámor a múlté, a PSG elleni „világraszóló” sikert követően már a Flensburgra összpontosítanak a szegedi kézilabdázók. Két forduló van hátra a Bajnokok Ligája csoportköréből, így a képlet egyszerű: ha Juan Carlos Pastor együttese mindkét idegenbeli mérkőzését megnyeri, az A jelű nyolcas élén végez, és nem kell nyolcaddöntőt vívnia.

A legnagyobb bökkenőt jelen esetben az „idegenbeli” szócska jelenti, merthogy a csongrádiaknak még egyszer sem sikerült győzniük Flensburgban – igaz, eddig csak kétszer jártak ott. Mindenesetre a malmukra hajtja a vizet, hogy klubrekordnak számító tíz mérkőzés óta veretlenek a Bajnokok Ligájában, ráadásul ők kapták a legkevesebb gólt, 306-ot a sorozat mostani kiírásában.

Miután a Dél-Schleswig régió központjának számító, mintegy kilencvenezer lakosú német város, Flensburg hét kilométerre fekszik a dán határtól, a szegediek kedden nem Németország, hanem Dánia felé vették az irányt: kora délután landoltak Billundban, ahonnan másfél órás buszozást követően érkeztek meg a mérkőzés helyszínére.

Egy embernek biztosan nem lesz ismeretlen terep a Flens-Arena, Bogdan Radivojevics, a Mol-Pick Szeged szerb jobbszélsője 2013 és 2017 között az SG Handewitt-Flensburg játékosa volt, amellyel már első idényében elhódította a BL-serleget.

„Mindig jó visszatérni ide, Németországban a mai napig sok barátom van – mondta Radivojevics a Nemzeti Sportnak. – Nem hinném, hogy ezúttal meglephet minket a Flensburg, amely valószínűleg hét emberrel nekünk ront hazai pályán. Gyors tempóra számítok, rohanós játékra, az első perctől az utolsóig.”

A párizsiak elleni feltámadás nem várt kulcsszereplője lett Radivojevics, aki első labdaérintéséből, hétméteresből fejbe dobta a franciák kapusát, Vincent Gerard-t, amiért piros lappal kiállították. A 26 éves szerb tehát nem sok időt töltött a pályán, helyette az NB I góllövőlistájának éllovasa, Mario Sostaric játszott a jobb szélen. A futó BL-idényben 58 gólnál járó játékosnak saját bevallása szerint jól jött a „kényszerpihenő”, erre Németországban ugyanis nem sok ideje jutott.

„Talán nem bántok meg senkit azzal, ha azt mondom, valamivel könnyebb a magyar élvonalban kézilabdázni, mint mondjuk, a Bundesligában
– folytatta. – Tudom, hogy az itteni bajnokság színvonala folyamatosan emelkedik, ezért bízom benne, a jövőben nagyobb iramú mérkőzéseket játszhatunk. De van ennek jó oldala is: így sokkal több idő jut a pihenésre, a felkészülésre, amelyre a Bajnokok Ligája miatt szükségünk is van. És az is igaz, hogy azért az NB I-ben sem lazsálhatunk, a győzelemhez ott is százszázalékos teljesítmény kell.”