nemzetisport.hu 2019.09.14 10:44 Frissítve: 2019.10.13 19:04

FÉRFI KÉZILABDA NEMZETKÖZI KUPÁK, 2019–2020

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2019–2020-as adatbankja.


FÉRFI KÉZILABDA NEMZETKÖZI KUPÁK, 2019–2020
BAJNOKOK LIGÁJA EHF-KUPA
Veszprém  Tatabánya
Szeged Balatonfüred
  Csurgó

BAJNOKOK LIGÁJA

 TUDNIVALÓK
A férfi Bajnokok Ligája kiírása nem változott az előző szezonokhoz képest: a március elején záruló csoportkört követően az A- és a B-csoport győztese a negyeddöntőbe jut, a 2–6. helyezettek, valamint a C- és a D-csoport rájátszásának továbbjutói a nyolcaddöntőbe kerülnek.
Az oda-visszavágós párharcok győztesei jutnak be a május végi kölni négyes döntőbe (2020. május 30–31.).  

CSOPORTKÖR 

A CSOPORT ÁLLÁSA
 1. Paris SG (francia) 4 4 119–94 +25  8
 2. Flensburg (német) 4 3 1 95–84 +11  7
 3. Barcelona (spanyol) 4 3 1 142–95 +47  6
 4. Aalborg Handbold (dán) 4 3 1 121–107 +14  6
 5. MOL-PICK SZEGED 4 2 1 1 115–110 +5  5
 6. Elverum Handball (norvég) 4 4 89–118 –29  0
 7. Celje PL (szlovén) 4 4 91–126 –35  0
 8. PPD Zagreb (horvát) 4 4 85–123 –38  0
 A-CSOPORT
1. FORDULÓ (szeptember 14–15.)
MOL-PICK SZEGED–Barca (spanyol) 31–28
PPD Zagreb (horvát)–PSG (francia) 29–37
Celje (szlovén)–Flensburg (német) 24–25
Elverum (norvég)–Aalborg (dán) 24–34
  
2. FORDULÓ (szeptember 18–22.)
Flensburg (német)–Elverum (norvég) 26–19
Barca (spanyol)–Celje (szlovén) 45–21
Aalborg (dán)–PPD Zagreb (horvát) 30–20
PSG (francia)–MOL-PICK SZEGED 30–25
  
3. FORDULÓ (szeptember 28–29.)
MOL-PICK SZEGED–Flensburg (német) 24–24
Elverum (norvég)–PSG (francia) 22–25
PPD Zagreb (horvát)–Barca (spanyol) 19–36
Celje (szlovén)–Aalborg (dán) 28–29
  
4. FORDULÓ (október 9–13.)
Flensburg (német)–PPD Zagreb (horvát) 20–17
Barca (spanyol)–Elverum (norvég) 33–24
Aalborg (dán)–MOL-PICK SZEGED 28–35
PSG (francia)–Celje (szlovén) 27–18
  
5. FORDULÓ (október 19–20.)
Barca (spanyol)–PSG (francia)  
Aalborg (dán)–Flensburg (német)  
Celje (szlovén)–Elverum (norvég)  
PPD Zagreb (horvát)–MOL-PICK SZEGED okt. 20., 17.00
  
6. FORDULÓ (október 30–november 3.)
Flensburg (német)–Barca (spanyol)  
PSG (francia)–Aalborg (dán)  
MOL-PICK SZEGED–Celje (szlovén) nov. 3., 17.00
Elverum (norvég)–PPD Zagreb (horvát)  
  
7. FORDULÓ (november 6–10.)
Flensburg (német)–PSG (francia)  
Aalborg (dán)–Barca (spanyol)  
Celje (szlovén)–PPD Zagreb (horvát)  
MOL-PICK SZEGED–Elverumj (norvég) nov. 10., 17.00
  
8. FORDULÓ (november 14–17.)
PPD Zagreb (horvát)–Celje (szlovén)  
Barca (spanyol)–Aalborg (dán)  
PSG (francia)–Flensburg (német)  
Elverum (norvég)–MOL-PICK SZEGED nov. 17., 19.00
  
9. FORDULÓ (november 23–24.)
Barca (spanyol)–Flensburg (német)  
Aalborg (dán)–PSG (francia)  
PPD Zagreb (horvát)–Elverum (norvég)  
Celje (szlovén)–MOL-PICK SZEGED nov. 24., 17.00
  
10. FORDULÓ (november 30–december 1.)
MOL-PICK SZEGED–PPD Zagreb (horvát) nov. 30., 17.30
PSG (francia)–Barca (spanyol)  
Elverum (norvég)–Celje (szlovén)  
Flensburg (német)–Aalborg (dán)  
  
11. FORDULÓ (február 5–9.)
MOL-PICK SZEGED–Aalborg (dán)  
PPD Zagreb (horvát)–Flensburg (német)  
Elverum (norvég)–Barca (spanyol)  
Celje (szlovén)–PSG (francia)  
  
12. FORDULÓ (február 12–16.)
Aalborg (dán)–Celje (szlovén)  
Barca (spanyol)–PPD Zagreb (horvát)  
Elverum (norvég)–Flensburg (német)  
MOL-PICK SZEGED–PSG (francia)  
  
13. FORDULÓ (február 19–23.)
PPD Zagreb (horvát)–Aalborg (dán)  
Celje (szlovén)–Barca (spanyol)  
Flensburg (német)–MOL-PICK SZEGED  
PSG (francia)–Elverum (norvég)  
  
14. FORDULÓ (február 26–március 1.)
Flensburg (német)–Celje (szlovén)  
Aalborg (dán)–Elverum (norvég)  
PSG (francia)–PPD Zagreb (horvát)  
Barca (spanyol)–MOL-PICK SZEGED  

 

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
 1. THW Kiel (német) 4 3 1 129–104 +25  7
 2. Montpellier (francia) 4 3 1 110–103 +7  6
 3. Vardar Szkopje (macedón) 4 3 1 116–119 –3  6
 4. TELEKOM VESZPRÉM 4 2 2 127–116 +11  4
 5. FC Porto Sofarma (portugál) 4 2 2 115–125 –10  4
 6. Kielce (lengyel) 4 1 1 2 120–118 +2  3
 7. Meskov Breszt (fehérorosz) 4 1 3 106–116 –10  2
 8. Zaporizzsja (ukrán) 4 4 115–137 –22  0
 B-CSOPORT
1. FORDULÓ (szeptember 14–15.)
Montpellier (francia)–Vardar Szkopje (északmacedón) 31–33
Porto (portugál)–Meskov Breszt (fehérorosz) 27–25
TELEKOM VESZPRÉM–Motor Zaporizzsja (ukrán) 40–28
THW Kiel (német)–Kielce (lengyel) 30–30
  
2. FORDULÓ (szeptember 21–22.)
Meskov Breszt (fehérorosz)–Montpellier (francia) 25–27
TELEKOM VESZPRÉM–THW Kiel (német) 31–37
Vardar Szkopje (északmacedón)–Porto (portugál) 32–27
Kielce (lengyel)–Motor Zaporizzsja (ukrán) 33–26
  
3. FORDULÓ (szeptember 25–29.)
THW Kiel (német)–Meskov Breszt (fehérorosz) 31–23
Porto (portugál)–Kielce (lengyel) 33–30
Motor Zaporizzsja (ukrán)–Vardar Szkopje (északmacedón) 30–31
Montpellier (francia)–TELEKOM VESZPRÉM 23–18
  
4. FORDULÓ (október 9–13.)
Meskov Breszt (fehérorosz)–Motor Zaporizzsja (ukrán) 33–31
Vardar Szkopje (északmacedón)–THW Kiel (német) 20–31
Kielce (lengyel)–Montpellier (francia) 27–29
TELEKOM VESZPRÉM–Porto (portugál) 38–28
  
5. FORDULÓ (október 19.)
Meskov Breszt (fehérorosz)–Kielce (lengyel)  
Montpellier (francia)–THW Kiel (német)  
TELEKOM VESZPRÉM–Vardar Szkopje (északmacedón) okt. 19., 17.30
Porto (portugál)–Motor Zaporizzsja (ukrán)  
  
6. FORDULÓ (november 2–3.)
Kielce (lengyel)–TELEKOM VESZPRÉM nov. 2., 15.00
Porto (portugál)–Montpellier (francia)  
Motor Zaporizzsja (ukrán)–THW Kiel (német)  
Vardar Szkopje (északmacedón)–Meskov Breszt (fehérorosz)  
  
7. FORDULÓ (november 9–10.)
Meskov Breszt (fehérorosz)–TELEKOM VESZPRÉM nov. 9., 17.30
Vardar Szkopje (északmacedón)–Kielce (lengyel)  
Motor Zaporizzsja (ukrán)–Kielce (lengyel)  
THW Kiel (német)–Porto (portugál)  
  
8. FORDULÓ (november 13–17.)
Kielce (lengyel)–Vardar Szkopje (északmacedón)  
Porto (portugál)–THW Kiel (német)  
TELEKOM VESZPRÉM–Meskov Breszt (fehérorosz) nov. 16., 17.30
Montpellier (francia)–Motor Zaporizzsja (ukrán)  
  
9. FORDULÓ (november 20–23.)
THW Kiel (német)–Motor Zaporizzsja (ukrán)  
Meskov Breszt (fehérorosz)–Vardar Szkopje (északmacedón)  
Montpellier (francia)–Porto (portugál)  
TELEKOM VESZPRÉM–Kielce (lengyel) nov. 23., 17.30
  
10. FORDULÓ (november 27–december 1.)
Kielce (lengyel)–Meskov Breszt (fehérorosz)  
Motor Zaporizzsja (ukrán)–Porto (portugál)  
THW Kiel (német)–Montpellier (francia)  
Vardar Szkopje (északmacedón)–TELEKOM VESZPRÉM dec. 1., 17.00
  
11. FORDULÓ (február 5–9.)
Montpellier (francia)–Kielce (lengyel)  
Porto (portugál)–TELEKOM VESZPRÉM  
THW Kiel (német)–Vardar Szkopje (északmacedón)  
Motor Zaporizzsja (ukrán)–Meskov Breszt (fehérorosz)  
  
12. FORDULÓ (február 12–16.)
Meskov Breszt (fehérorosz)–THW Kiel (német)  
Kielce (lengyel)–Porto (portugál)  
TELEKOM VESZPRÉM–Montpellier (francia)  
Vardar Szkopje (északmacedón)–Motor Zaporizzsja (ukrán)  
  
13. FORDULÓ (február 19–23.)
Montpellier (francia)–Meskov Breszt (fehérorosz)  
Motor Zaporizzsja (ukrán)–Kielce (lengyel)  
THW Kiel (német)–TELEKOM VESZPRÉM  
Porto (portugál)–Vardar Szkopje (északmacedón)  
  
14. FORDULÓ (február 26–március 1.)
Kielce (lengyel)–THW Kiel (német)  
Meskov Breszt (fehérorosz)–Porto (portugál)  
Vardar Szkopje (északmacedón)–Montpellier (francia)  
Motor Zaporizzsja (ukrán)–TELEKOM VESZPRÉM  

EHF-KUPA

TUDNIVALÓK
A férfi EHF-kupa lebonyolítása nem változott a legutóbbi szezonhoz képest. A selejtezőben 64 csapat vesz részt, s három forduló után alakul ki a 16-os főtábla mezőnye. Az első selejtezőkörben 32 csapat oda-visszavágós mérkőzései után a másodikban és a harmadikban további 16-16 csapat csatlakozik a 16-16 továbbjutotthoz. A Csurgó a második körben, a Balatonfüred és a Tatabánya a harmadikban csatlakozik.  A csoportküzdelmek 2020. február 8–március 29. között zajlanak, majd jön az egyenes kieséses szakasz, a négyes döntőt jövő év május 23–24-én rendezik.
SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ
október 5.
Dobrogea Sud Constanta (román)–Csurgói KK  22–24
október 12.Csurgói KK–Dobrogea Sud Contstanta (román) 19–21

Továbbjutó: Csurgói KK, 43–43-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal

A 3. fordulóban már a Balatonfüred és a Tatabánya is érintett, sorsolás október 15-én.

 

2019.10.13 12:26:40

Kézilabda R. Gy.

46 gólt szerzett az ETO BL-csoportjának selejtezőből érkező ellenfele ellen.

2019.10.13 12:40:10

Kézilabda H. D.

Radivojevics 8, Bánhidi 11 góllal zárt • Carlos Pastor csapata 35–28-ra legyőzte az Aalborgot.

2019.10.13 13:02:56

Kézilabda T. D.

A Porto csak az elején vezetett – Petar Nenadics, Sterbik Árpád és Andreas Nilsson parádézott.

2019.10.13 12:26:40

Kézilabda B. Á.

Hiába vezetett már néggyel is a magyar csapat az első félidőben, nem volt reális esélye a győzelemre.

2019.10.05 13:44:57

Kézilabda B. L.

A Sävehof az első félidőben még többször vissza tudott kapaszkodni, a végére kinyílt az olló.