nemzetisport.hu 2019.09.14 10:44 Frissítve: 2020.09.13 16:48

FÉRFI KÉZILABDA NEMZETKÖZI KUPÁK, 2019–2020

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2019–2020-as adatbankja. 

 

Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) végrehajtó bizottsága 2020. április 24-én úgy döntött, hogy a koronavírus-járvány miatt a férfi Bajnokok Ligája négyes döntőjét decemberre halasztja, a budapesti női final fourt pedig egyelőre szeptemberig tolják. Az EHF-kupát mindkét nemnél berekesztették – a férfiak a csoportkör 4. fordulójánál tartottak, a nők a negyeddöntők után jártak. Alábbi adatbankjaink az ennek megfelelő állásokat tartalmazzák.

FÉRFI KÉZILABDA NEMZETKÖZI KUPÁK, 2019–2020
BAJNOKOK LIGÁJA EHF-KUPA
Veszprém  Tatabánya
Szeged Balatonfüred
  Csurgó

BAJNOKOK LIGÁJA

 TUDNIVALÓK

A férfi Bajnokok Ligája kiírása nem változott az előző szezonokhoz képest: a március elején záruló csoportkört követően az A- és a B-csoport győztese a negyeddöntőbe jut, a 2–6. helyezettek, valamint a C- és a D-csoport rájátszásának továbbjutói a nyolcaddöntőbe kerülnek.
Az oda-visszavágós párharcok győztesei jutnak be a négyes döntőbe, amelyet eredetileg május végén rendeztek volna.

AZ EHF döntése értelmében azonban a csoportkör utáni kieséses fázist törölték, és a csoportok első két helyén végző négy csapattal rendezik a Final Fourt Kölnben, 2020. december 28–29-én.

A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT
Dinamo Bucuresti (román)–Paris Saint-Germain (francia)márc. 22., 17.00
márc. 28., 17.15törölve
Orlen Wisla Plock (lengyel)–Telekom Veszprém márc. 22., 19.30
márc. 28., 19.00
törölve
Vardar Szkopje (északmacedón)–Mol-Pick Szegedmárc. 22., 17.00
márc. 29., 17.00
törölve 
RK Celje (szlovén)–PGE Vive Kielce (lengyel)márc. 21., 19.00
márc. 28., 15.00
törölve 
FC Porto Sofarma (portugál)–Aalborg HB (dán)márc. 21., 16.00
márc. 29., 16.50
törölve 
SG Flensburg-Handewitt (német)–Montpellier HB (francia)
márc. 18., 19.00
márc. 29., 19.00törölve
A Barca és a Kiel csoportelsőként automatikusan a negyeddöntőbe jutott.  
KIESÉSES PÁRHARC, C-D CSOPORT
Orlen Wisla Plock (lengyel)–Bidasoa Irún (spanyol)
32–25 19–24
51–49
Sporting (portugál)–Dinamo Bucuresti (román)
25–26 24–26 49˜–52

CSOPORTKÖR

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE

M Gy D V L-K Gk  P 
 1. Barcelona (spanyol) 14 13 1 485–380 +105  26
 2. Paris SG (francia) 14 11 3 444–389 +55  22
 3. MOL-PICK SZEGED 14 9 2 3 409–370 +39  20
 4. Aalborg Handbold (dán) 14 7 1 6 416–420 –4  15
 5. Flensburg (német) 14 7 1 6 388–379 +9  15
 6. Celje PL (szlovén) 14 3 11 355–429 –74  6
 7. PPD Zagreb (horvát) 14 2 1 11 343–419 –76  5
 8. Elverum Handball (norvég) 14 1 1 12 365–419 –54  3
 A-CSOPORT
1. FORDULÓ (szeptember 14–15.)
MOL-PICK SZEGED–Barcelona (spanyol) 31–28
PPD Zagreb (horvát)–PSG (francia) 29–37
Celje (szlovén)–Flensburg (német) 24–25
Elverum (norvég)–Aalborg (dán) 24–34
  
2. FORDULÓ (szeptember 18–22.)
Flensburg (német)–Elverum (norvég) 26–19
Barcelona (spanyol)–Celje (szlovén) 45–21
Aalborg (dán)–PPD Zagreb (horvát) 30–20
PSG (francia)–MOL-PICK SZEGED 30–25
  
3. FORDULÓ (szeptember 28–29.)
MOL-PICK SZEGED–Flensburg (német) 24–24
Elverum (norvég)–PSG (francia) 22–25
PPD Zagreb (horvát)–Barcelona (spanyol) 19–36
Celje (szlovén)–Aalborg (dán) 28–29
  
4. FORDULÓ (október 9–13.)
Flensburg (német)–PPD Zagreb (horvát) 20–17
Barcelona (spanyol)–Elverum (norvég) 33–24
Aalborg (dán)–MOL-PICK SZEGED 28–35
PSG (francia)–Celje (szlovén) 27–18
  
5. FORDULÓ (október 19–20.)
Barcelona (spanyol)–PSG (francia) 36–32
Aalborg (dán)–Flensburg (német) 31–28
Celje (szlovén)–Elverum (norvég) 32–25
PPD Zagreb (horvát)–MOL-PICK SZEGED 21–26
  
6. FORDULÓ (október 30–november 3.)
Flensburg (német)–Barcelona (spanyol) 27–34
PSG (francia)–Aalborg (dán) 37–24
MOL-PICK SZEGED–Celje (szlovén) 31–24
Elverum (norvég)–PPD Zagreb (horvát) 30–30
  
7. FORDULÓ (november 6–10.)
Flensburg (német)–PSG (francia) 29–30
Aalborg (dán)–Barcelona (spanyol) 30–34
Celje (szlovén)–PPD Zagreb (horvát) 24–22
MOL-PICK SZEGED–Elverum (norvég) 32–25
  
8. FORDULÓ (november 14–17.)
PPD Zagreb (horvát)–Celje (szlovén) 27–31
Barcelona (spanyol)–Aalborg (dán) 44–35
PSG (francia)–Flensburg (német) 32–30
Elverum (norvég)–MOL-PICK SZEGED 25–26
  
9. FORDULÓ (november 23–24.)
Barcelona (spanyol)–Flensburg (német) 31–27
Aalborg (dán)–PSG (francia) 29–32
PPD Zagreb (horvát)–Elverum (norvég) 30–27
Celje (szlovén)–MOL-PICK SZEGED 23–34
  
10. FORDULÓ (november 30–december 1.)
MOL-PICK SZEGED–PPD Zagreb (horvát) 33–23
PSG (francia)–Barcelona (spanyol) 32–35
Elverum (norvég)–Celje (szlovén) 37–26
Flensburg (német)–Aalborg (dán) 29–32
  
11. FORDULÓ (február 5–9.)
MOL-PICK SZEGED–Aalborg (dán) 26–26
PPD Zagreb (horvát)–Flensburg (német) 25–26
Elverum (norvég)–Barcelona (spanyol) 26–30
Celje (szlovén)–PSG (francia) 29–33
  
12. FORDULÓ (február 12–16.)
Aalborg (dán)–Celje (szlovén) 28–24
Barcelona (spanyol)–PPD Zagreb (horvát) 32–23
Elverum (norvég)–Flensburg (német) 28–34
MOL-PICK SZEGED–PSG (francia) 32–29
  
13. FORDULÓ (február 19–23.)
PPD Zagreb (horvát)–Aalborg (dán) 31–30
Celje (szlovén)–Barcelona (spanyol) 25–37
Flensburg (német)–MOL-PICK SZEGED 34–26
PSG (francia)–Elverum (norvég) 31–25
  
14. FORDULÓ (február 26–március 1.)
Flensburg (német)–Celje (szlovén) 29–26
Aalborg (dán)–Elverum (norvég) 30–28
PSG (francia)–PPD Zagreb (horvát) 37–26
Barcelona (spanyol)–MOL-PICK SZEGED 30–28
A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
 M Gy D V L-K Gk  P 
 1. THW Kiel (német) 14 9 2 3 437–398 +39  20
 2. TELEKOM VESZPRÉM 14 10 4 448–386 +62  20
 3. Kielce (lengyel) 14 8 2 4 421–389 +32  18
 4. Montpellier (francia) 14 8 1 5 386–375 +11  17
 5. FC Porto Sofarma (portugál) 14 6 2 6 400–410 –10  14
 6. Vardar Szkopje (északmacedón) 14 5 1 8 396–444 –48  11
 7. Meskov Breszt (fehérorosz) 14 4 10 401–431 –30  8
 8. Zaporizzsja (ukrán) 14 1 2 11 406–462 –56  4
 B-CSOPORT
1. FORDULÓ (szeptember 14–15.)
Montpellier (francia)–Vardar Szkopje (északmacedón) 31–33
Porto (portugál)–Meskov Breszt (fehérorosz) 27–25
TELEKOM VESZPRÉM–Motor Zaporizzsja (ukrán) 40–28
THW Kiel (német)–Kielce (lengyel) 30–30
  
2. FORDULÓ (szeptember 21–22.)
Meskov Breszt (fehérorosz)–Montpellier (francia) 25–27
TELEKOM VESZPRÉM–THW Kiel (német) 31–37
Vardar Szkopje (északmacedón)–Porto (portugál) 32–27
Kielce (lengyel)–Motor Zaporizzsja (ukrán) 33–26
  
3. FORDULÓ (szeptember 25–29.)
THW Kiel (német)–Meskov Breszt (fehérorosz) 31–23
Porto (portugál)–Kielce (lengyel) 33–30
Motor Zaporizzsja (ukrán)–Vardar Szkopje (északmacedón) 30–31
Montpellier (francia)–TELEKOM VESZPRÉM 23–18
  
4. FORDULÓ (október 9–13.)
Meskov Breszt (fehérorosz)–Motor Zaporizzsja (ukrán) 33–31
Vardar Szkopje (északmacedón)–THW Kiel (német) 20–31
Kielce (lengyel)–Montpellier (francia) 27–29
TELEKOM VESZPRÉM–Porto (portugál) 38–28
  
5. FORDULÓ (október 19.)
Meskov Breszt (fehérorosz)–Kielce (lengyel) 27–31
Montpellier (francia)–THW Kiel (német) 30–33
TELEKOM VESZPRÉM–Vardar Szkopje (északmacedón) 39–30
Porto (portugál)–Motor Zaporizzsja (ukrán) 35–35
  
6. FORDULÓ (november 2–3.)
Kielce (lengyel)–TELEKOM VESZPRÉM 34–33
Porto (portugál)–Montpellier (francia) 23–23
Motor Zaporizzsja (ukrán)–THW Kiel (német) 27–30
Vardar Szkopje (északmacedón)–Meskov Breszt (fehérorosz) 36–31
  
7. FORDULÓ (november 9–10.)
Meskov Breszt (fehérorosz)–TELEKOM VESZPRÉM 30–37
Vardar Szkopje (északmacedón)–Kielce (lengyel) 28–28
Motor Zaporizzsja (ukrán)–Montpellier (francia)

25–26

THW Kiel (német)–Porto (portugál) 27–28
  
8. FORDULÓ (november 13–17.)
Kielce (lengyel)–Vardar Szkopje (északmacedón) 35–25
Porto (portugál)–THW Kiel (német) 29–30
TELEKOM VESZPRÉM–Meskov Breszt (fehérorosz) 31–25
Montpellier (francia)–Motor Zaporizzsja (ukrán) 34–30
  
9. FORDULÓ (november 20–23.)
THW Kiel (német)–Motor Zaporizzsja (ukrán) 32–32
Meskov Breszt (fehérorosz)–Vardar Szkopje (északmacedón) 31–22
Montpellier (francia)–Porto (portugál) 22–27
TELEKOM VESZPRÉM–Kielce (lengyel) 28˜–24
  
10. FORDULÓ (november 27–december 1.)
Kielce (lengyel)–Meskov Breszt (fehérorosz) 30–24
Motor Zaporizzsja (ukrán)–Porto (portugál) 33–29
THW Kiel (német)–Montpellier (francia) 33–32
Vardar Szkopje (északmacedón)–TELEKOM VESZPRÉM 29–38
  
11. FORDULÓ (február 5–9.)
Montpellier (francia)–Kielce (lengyel) 25–24
Porto (portugál)–TELEKOM VESZPRÉM 24–31
THW Kiel (német)–Vardar Szkopje (északmacedón) 34–23
Motor Zaporizzsja (ukrán)–Meskov Breszt (fehérorosz) 33–36
  
12. FORDULÓ (február 12–16.)
Meskov Breszt (fehérorosz)–THW Kiel (német) 33–30
Kielce (lengyel)–Porto (portugál) 30–25
TELEKOM VESZPRÉM–Montpellier (francia) 24–23
Vardar Szkopje (északmacedón)–Motor Zaporizzsja (ukrán) 38–28
  
13. FORDULÓ (február 19–23.)
Montpellier (francia)–Meskov Breszt (fehérorosz) 30–26
Motor Zaporizzsja (ukrán)–Kielce (lengyel) 26–33
THW Kiel (német)–TELEKOM VESZPRÉM 29–28
Porto (portugál)–Vardar Szkopje (északmacedón) 30–22
  
14. FORDULÓ (február 26–március 1.)
Kielce (lengyel)–THW Kiel (német) 32–30
Meskov Breszt (fehérorosz)–Porto (portugál) 32–35
Vardar Szkopje (északmacedón)–Montpellier (francia) 27–31
Motor Zaporizzsja (ukrán)–TELEKOM VESZPRÉM 22–32
 A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Bidasoa Irún (spanyol) 10 6 3 1 297–246 15
2. Sporting CP (portugál) 10 6 2 2 309–266 14
3. IK Sävehof (svéd) 10 6 0 4 268–278 12
4. Tatran Presov (szlovákiai) 10 3 1 6 260–279 7
5. Cocks (finn) 10 3 0 7 239–290 6
6. HC Eurofarm Rabotnik (északmacedón) 10 3 0 7 265–279 6
 A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Dinamo Bucuresti (román) 10 7 3 0 298–256 17
2. Orlen Wisla Plock (lengyel) 10 5 1 4 267–260 11
3. GOG (dán) 10 4 1 5 310–319 9
4. IFK Kristianstad (svéd) 10 3 3 4 283–298 9
5. Csehovszkije Medvegyi (orosz) 10 4 0 6 280–308 8
6. Kadetten Schaffhausen (svájci) 10 2 2 6 280–277 6

 

2020.10.26 19:28:20

Kézilabda ROSKA EMESE BOGLÁRKA

Az 1965-ben vb-t nyerő Csenkiné Varga Zsuzsanna minden szavából süt az életszeretet.

2020.10.24 20:51:49

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Így kellene hosszú távú edzéstervet készíteni, versenynaptárt toldozgatni, elmaradt meccsek esetén új, provizórikus időpontokat rögtönözni, nem utolsósorban játékosoknak szerződéseket kínálni. Éltetni a reményt és a kézilabdát.

2020.10.24 15:35:37

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)

Visszatértek a vírusból felépült játékosok, a továbbjutás szempontjából is fontos meccset nyert az FTC.

2020.10.22 18:21:26

Kézilabda BACSKAI JÁNOS

Az első félidőben nagyon jól kézilabdázott a magyar csapat, de a szünet után sokkal jobb volt a Meskov Breszt.

2020.10.20 23:28:17

Kézilabda VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Vezetőedzőként valószínűleg túl nagy volt a kihívás.