Sterbik-parádé a kapuban, a Veszprém visszavágott a Montpellier-nek

2020.02.23. 16:50
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában a Telekom Veszprém hazai pályán 24–23-ra legyőzte a Montpellier-t, így az utolsó kör eredményeitől függetlenül biztosította a második helyét a nyolcasban.
A Veszprém visszavágott a Montpellier-nek (Fotó: Szabó Miklós)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A Veszprém visszavágott a Montpellier-nek (Fotó: Szabó Miklós) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
B-CSOPORT, 13. FORDULÓ
TELEKOM VESZPRÉM–MONTPELLIER HB (francia) 24–23 (16–14)
Veszprém, 5168
néző. Vezette: Kurtagic, Wetterwik (svédek)
VESZPRÉM: Cupara – GAJIC 7 (2), J. Omar 2, Nenadics 1, B. Blagotinsek 2, Lauge 3, Strlek 3. Csere: STERBIK (kapus), Mackovsek, Moraes 1, Lékai, BOROZAN 2, Terzic, A. Nilsson 2, Manaszkov 1. Edző: David Davis
MONTPELLIER: SEGO – Lenne 2, Porte 2, Villeminot 4, Soussi 1, Grebille, DESCAT 6 (2). Csere: Bonnefoi (kapus), Afgour 1, Pettersson, Richardson 1, Simonet 3, DUARTE 2, Truchanovicius 1. Edző: Patrice Canayer
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2
Az eredmény alakulása: 3. perc: 1–2. 5. p.: 3–2. 10. p.: 6–4. 13. p.: 8–5. 19. p.: 10–11. 23. p.: 12–12. 25. p.: 15–12. 29. p.: 16–14. 37. p.: 19–18. 45. p.: 22–19. 52. p.: 23–20
David Davis:
– Nem ez volt a legjobb meccsünk, de mindenki nagyot küzdött. Jahija sérülése némileg komplikálttá tette a helyzetünket, nehéz volt kijátszani a figurákat, miután nem maradt balkezes lövőnk. Sterbik most is briliánsan védett. Látszott, hogy nyerni akarunk, mindent megtettünk a két pontért.
Patrice Canayer: – Nagyszerű találkozót játszottunk. Szomorú vagyok a vereség miatt, hiszen rengeteg energiát fektettünk a felkészülésbe. Úgy érzem, fizikailag rendben voltunk, de technikailag többet hibáztunk, mint ellenfelünk. Mindig nagy élmény Veszprémben játszani, csodás volt a hangulat ezúttal is.

Korábban játszották
Motor Zaporizzsja (ukrán)–Kielce (lengyel) 26–33 (14–19)
Porto (portugál)–Vardar Szkopje (északmacedón) 30–22 (11–10)
Meskov Breszt (fehérorosz)–THW Kiel (német) 33–30 (16–13)

A Telekom Veszprém számára egyszerű volt a képlet a Montpellier elleni mérkőzés előtt: ha David Davis csapata nyer, akkor az utolsó forduló eredményeitől függetlenül biztosan a csoport második helyén végez. A magyar csapatot emellett a visszavágás iránti vágy is hajthatta, hiszen tavaly ősszel a franciák egy meglehetősen sima mérkőzésen 23–18-ra nyertek.

A Veszprém ennek megfelelően nagy elánnal kezdett, egymást követték a gólok, hátul pedig jól zárt a védelem – egyedül Kyllian Villeminot ellen nem volt ellenszer, a 21 éves irányító dobta a vendégek első három gólját. A kemény védekezésnek köszönhetően többször is indulhatott a házigazda, s Dragan Gajic és Manuel Strlek rendre gólra váltotta a ziccereket.

Ezt követően Vladimir Cupara egyre kevesebbet találkozott a labdával, 10–10-et követően a vezetést is átvette a Montpellier. Az újabb fordulópontot Sterbik Árpád pályára lépése jelentette, a rutinos kapus egymás után mutatta be a védéseket, így a Veszprém a félidő végére kétgólos előnyre tett szert, s két gól híján annyit szerzett, mint a két csapat Franciaországban rendezett összecsapásán. 16–14

Sterbik a fordulás után is ott folytatta, ahol az első félidőben abbahagyta, fontos pillanatokban mutatott be óriási védéseket: hiába adta el többször is a labdát a Veszprém, a 40 éves kapus egymás után hárította a ziccereket.

A második félidő közepén a Veszprémnek – amely a 35. percben a Kent Robin Tönnesent helyettesítő Jahja Omart is elveszítette, miután az egyiptomi átlövőnek egy leérkezésnél aláfordult a bokája, így le kellett támogatni a pályáról – volt esélye, hogy négy góllal is ellépjen, igaz a franciák is többször egyre zárkózhattak volna, sőt, volt amikor ezt meg is tették. A 45. perctől hét percen keresztül mind a két kapu érintetlen maradt, a csaknem nyolcperces gólcsendet Vuko Borozan törte meg, így a hazaiak háromgólos előnnyel kezdhették a hajrát.

Sterbik mellett a Szeged korábbi kapusa, Marin Sego is több nagy védést bemutatott, így az utolsó percekben ismét egy gólra zárkózott a vendégcsapat, az egyenlítés azonban nem jött össze, a Veszprém 24–23-ra nyert, így az utolsó kör eredményeitől függetlenül biztosította a második helyét a nyolcasban.

Ha a kapus 54 százalékkal véd, de kikap a csapat, el kell zavarni a játékosokat – Sterbik

A meccs legjobbjának megválasztott Sterbik bravúrjai:

EHF Champions League on Twitter

WATCH: Player of the match Arpad Sterbik was absolutely brilliant between the posts for @telekomveszprem tonight - here are some of his best saves! #MOTW #veluxehfcl #ehfcl #VESMON https://t.co/PY7hJXoio3

Ez egyben azt is jelenti, hogy a bakonyiak a Wisla Plock–Bidasoa Irún összecsapás nyertesével játszanak a nyolcaddöntőben. Amennyiben a szegediek harmadikként végeznek csoportjukban, és mind a két alakulat sikeresen veszi a nyolcaddöntőt, akkor a legjobb nyolc között magyar rangadót rendeznek.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: 16 másodperc maradt, David Davis időt kér. Borozan szinte azonnal eladja, de szerencsére vissza is szerzi a labdát. 11 másodperc maradt, négy passza van még a Veszprémnek. Nenadics kap egy szabaddobást, lepereg az óra, ez a vége:24–23-ra megnyerte a mérkőzést a Veszprém, amely így biztosította a második helyét a csoportban.

59. perc: A Veszprémé a kipattanó, pörög az óra, de már passzívnál támad a magyar csapat. Lauge lövését védi Sego, időt kérnek a franciák. Simonet gyorsan lő pompás gólt. 24–23

58. perc: Hét a hat ellen támadnak a franciák, de Richardson lövését Sterbik megint védi. Nilsson találja magát ziccerben, de Sego nagyot véd.

57. perc: Lékai lövését Sego védi, majd Richardson ziccerét a kapu fölé üti Sterbik. Borozan lövése után Segóban akad el a labda.

56. perc:Descatgólra váltja a büntetőt.24–22

55. perc: Egy remek húzás végén Gajicé a labda, a szlovén pedig a rövid alsóbal pattintja a labdát (24–21). Petersson harcol ki hetest.

54. perc: Borozan lábon dobta Nilssont, Villeminot pedig egy betörés után kilencperces francia gólcsendet tör meg. 23–21

53. perc: Lauge lövése után véd Sego, majd Manaszkov ismétlését is hárítja a horvát kapus. Villeminot lövését Borozan remekül blokkolja, majd a labdát is megszerzi a Veszprém.

52. perc: Támadóhiba a franciáknál, Manaszkov nem rohan, higgadtan megáll.

Sterbik 55 százalékos védési hatékonysággal áll, 22 lövésből 12-t védett.

51. perc: Richardson távoli lövése után Sterbik és a kapufa együttes erővel hárít. A Veszprém hét, a Montpellier hat perce nem lőtt gólt, David Davis időt kér. Végre! Borozan ráugrik a falra, majd kilövi a kapu bal oldalát. 23–20

50. perc: Lauge test melletti lövése után Sego véd. Porte elejti a labdát, de nincs gól, a lerohanás végén Gejic a kapu mellé dobja a labdát.

49. perc: Duarte lövése után ki sem jön a labda Sterbikről.

48. perc: Újabb Sterbik-védések: először Villeminot, majd Descat lövését hárítja! Lékai lövéséből sincs gól.

47. perc: Elveszik a labdát a Veszprémtől, jöhetnek a franciák.

46. perc: Nenadics bejátszása nem jó, Lenne rohan, de Sterbik ezt a ziccert is védi. Elképesztő!

45. perc: Időt kérnek a franciák. Porte szabaddobást kap. Lenne egy az egyben megveri az ellenfelét, majd gólt lő. 22–20

44. perc: Nenadics beugrik a hatoson belülre, majd eltalálja a kapufát, a kipattanó viszont a Veszprémé. Ez már bent van, Lauge is bebújik, majd nagy gólt lő. 22–19

43. perc: Lauge eladja a labdát, de a lerohanás végén, a Borozan által zavart Descat nem találja el a kaput.

42. perc: Nenadics lövése után a sáncon lelassul a labda, majd Sego oldalra nyomja. Porte lövése után Sterbik ezúttal nem tud védeni. 21–19

41. perc: Újabb labdaszerzés, Lauge nevéhez fűződik. Borozan kap szabaddobást.

40. perc: Simonet ziccerét bravúrral védi Sterbik. Manaszkov lő azonnal gólt,d e vonalra lépett, így nem érvényes. Belemenés a franciáknál, Manaszkov újra próbálkozhat, ezúttal pedig nem rontja el a ziccert. 21–18

39. perc: Nenadics lefordul az emberéről, lerántják, hetest kap. Kiállítás nincs… Gajic hetesét ezúttal lábbal védi Sego.

38. perc: Rossz a bejátszás, Sterbikhez pattan a labda, emberelőnyben támadhat a Veszprém.

37. perc: Lauge lövését védi Sego, majd a lerohanás végén Descat átejti Sterbiket (19–18). Borozan kap egy nagyot, de a lövése után Segóról a kapuba pattan a labda (20–18). Richardsont utólag ki is állítják két percre.

36. perc: Descat javítja a hibáját, éles szögből beugorva kilövi a hosszú felsőt. 19–17

35. perc: Jahja remek passza utánMoraes Ferreira egy ejtéssel lő szép gólt (19–16). Jahja a földetérésnél ráesett az ellenfele lábára, így kifordult a bokája, le kell támogatni a pályáról, őt ma már minden bizonnyal nem látjuk játszani.

34. perc: Nenadics is beköszön, három közte (18–15). Már csak kettő,Truchanovicius lő a szaggatottról a kapu közepébe (18–16). Labdát szereznek a franciák, Descat rohan, de Sterbik bravúrral védi a ziccert.

33. perc: Kínaival próbálkoznak a vendégek, de Mackovsek lekapja a levegőből a labdát.

32. perc: Lépéshiba a hazaiaknál, Jahja ezt egy remek egyéni akció végén góllal bünteti. 17–15

31. perc: Elkezdődött a második félidő, Lenne azonnal szépít a jobb szélről beugorva (16–15). Elveszik a labdát a Veszprémtől.

5168 a mérkőzés hivatalos nézőszáma.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Davis kap sárga lapot. Simonet lövése után Sterbik véd, majd hosszan indítja Jahját. Ez az első félidő vége, a szünetben a Veszprém 16–14-re vezet.

29. perc: Lauge remek passza után Nilsson estében lő gólt. 16–14

28. perc: Passzívnál elengednek egy egyértelmű szabálytalanságot, Sego véd Lékai lövése után, Descat rohan, és gólt lő. 15–14

27. perc: Szuszi lapos lövése után ismét Sterbik véd. Borozan eladja, majd azonnal vissza is szerzi a labdát.

26. perc: Ezt most Sterbik sem tudta védeni, Descat köszönt be a bal szélről (15–13). Borozan durrantja a kapu mellé a labdát.

25. perc: Szuszi lövése után megint Sterbik véd, Lékai indítja Gajicot, aki ezt a ziccert is gólra váltja. 15–12

24. perc: Időt kérnek a franciák. Simonet lövése után Sterbik véd, eddig öt lövésből hármat fogott. Lékai remek passza után Andreas Nilsson lő gólt. 14–12

23. perc: Ez is kimarad, Richardson ziccerben a kapufát találja el. Ez már bent van, ismét a Veszprémnél az előny, Gajic a kapu jobb oldalába pattintja a labdát. 13–12

22. perc: Lauge ugrik be a hatoson belülre, majd könnyű gólt lő (12–12). Richardson lövését Sterbik védi, majd Lauge kísérlete után Sego hárít.

21. perc: Duarte viszi végig egyedül a támadást, majd gólt lő. 11–12

20. perc: Descat emberelőnyben ugrik be a bal szélről, de a kilépő Sterbik támaszkodó lábát találja el. Lékai, Lauge és Nenadics egyszerre a pályán, utóbbi gólját nem adják meg, de hetest kap a Veszprém. Bonnefoi a kapuban, de Gajic neki is belövi. 11–11

19. perc: Lauge lövése után Sego véd. Jahja eltalálja Simonet arcát, kettő percre kiáll.

18. perc: Richardson egy jó csel után két ember között beugrik a hatoson belülre, majd kilövi a jobb alsót. 10–11

17. perc: Simonet megkerüli a védőjét, majd kiszorított helyzetből cunderrel lő remek gólt (10–10). Cuparát Sterbik váltja a veszprémi kapuban. Jahja lövése után a sáncról a kapufára pattan a labda.

16. perc: Egyenlítenek a franciák, Simonet a szaggatotton kívülről tüzel, a labda pedig a kapufáról pattan a hálóba (9–9). Gyors hazai gól a válasz, Strlek köszön be. 10–9

15. perc: Strlek lövését Sego védi, rohannak a franciák, Duarte pedig gólt lő. 9–8

14. perc: Megtalálják a falban Afgourt, aki beveszi a Veszprém kapuját. 9–7

13. perc: Újabb hetes és újabb két perc, Blagotinseknek kell kimennie, Simonetet rántotta le. Descat magabiztosan gólra váltja a büntetőt (8–6). Jahja azonnal válaszol. 9–6

12. perc: Eddig tartott az emberhátrány, Szuszit küldik ki, Nenadicsnak ütött oda. Hetest dobhat a Veszprém, Gajic pedig gólra váltja (7–5). Eladja a labdát a Montpellier, majd Gajic dobja az üres kapuba a labdát. 8–5

11. perc: Laugét küldik ki két percre, majd gyorsan kihasználják az emberelőnyt a franciák, Szuszi a jobb alsó sarokba küldi a labdát. 6–5

10. perc:Villeminot nagyon éles szögből Cuparába dobja a labdát, de nincs gól a másik oldalon sem, Gajic lövése után Sego véd.

9. perc: Szabálytalan zárás a franciáknál, jön a lerohanás, amelynek a végén Strlek lő gólt. 6–4

8. perc: Porte lő szerencsés gólt, Cuparáról pattan a kapuba a labda (4–4). Laugét hiába fogják, továbbteszi a labdát Blagotinseknek, aki magabiztosan kilövi a bal alsót. 5–4

7. perc: Blagotinsek sárga lapot kap. Porte lövése után a labda lelassul a sáncon, majd Cupara véd.Jahja rálép a vonalra, rohannak a franciákVilleminot pedig talpról kilövi a bal felsőt. 4–3

6. perc: Szuszi kap sárga lapot, majd Nenadics remek passza után Strlek szinte lehetetlen szögből beugrik, majd lő, a labda pedig a bal kapufáról a gólvonal mögé pattan. 4–2

5. perc: Strlekben akad el egy passz, Lauge gyorsan eszmél, majd indítja Gajicot, aki magabiztosan értékesíti a ziccert (3–2). Afgour hiába lő gólt, rálépett már a vonalra.

4. perc: Blagotinseket találják meg a falban, a szlovén beálló pedig nem hibázik. 2–2

3. perc: Villeminot ezúttal kifelé veri meg az emberét, majd újabb gólt lő. 1–2

2. perc: Porte lövése gyenge, majd Lauge egy remek csel után beugrik a hatoson belülre, majd kilövi a kapu bal oldalát (1–0).Villeminot lövi a vendégek első gólját (1–1), majd eladja a labdát a Veszprém, de Szuszi ziccerét Cupara védi.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Veszprém vezetheti az első támadást. Nyitott védekezéssel kezdenek a franciák, Nenadics lövése után pedig Sego véd.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában Telekom Veszprém–Montpellier mérkőzés. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A képlet egyszerű: ha a Telekom Veszprém legyőzi a Montpellier-t hazai pályán a Bajnokok Ligájában, akkor egy fordulóval a csoportkör vége előtt biztosan megszerzi a 2. helyet a nyolcasban a német THW Kiel mögött.

A két gárda már játszott egymással, tavaly ősszela franciák egy meglehetősen sima mérkőzésen, 23–18-ra legyőzték David Davis kisebb gödörben lévő csapatát.A visszavágóról tömören: a Montpellier nem győzni jár Magyarországra, eddigi hat összecsapásukból csupán egyet tudott megnyerni a Veszprém Arénában.

LÉKAI MÁTÉ: ITTHON CSAK A SIKER ELFOGADHATÓ
„Mindenki tudja, mi a tét: ha nyerünk, másodikak vagyunk, ha nem, akkor nagy valószínűséggel nem is tudunk itt végezni. Itthon csak egy eredmény elfogadható, a győzelem, és szerintem a szurkolók is ugyanúgy ki vannak éhezve a hazai meccsre, mint mi, én pedig régen játszottam BL-találkozót a sérülésem miatt. Nagyon várom, hogy visszatérhessek és visszavágjunk a kinti vereségért."

„Az első csoportmeccs tavaly szeptemberben volt, ami még az idény elején, azaz nagyon régen volt –mondta a Nemzeti SportnakPetar Nenadics,a Veszprém szerb irányítója. –Akkor mi rossz periódusban voltunk, de azóta rengeteg meccset játszottunk, úgyhogy most teljesen más lesz a helyzet. Ráadásul nekünk meg kell nyernünk ezt a találkozót, hogy biztosan a második helyen végezzünk, és ne legyen rajtunk nyomás az utolsó csoportmérkőzésen, az ukrán Motor Zaporizzsja otthonában.”

Ha le akarjuk egyszerűsíteni az összecsapást – és a statisztikák mindig segítenek ebben –, akkor a B-csoport leghatékonyabban támadó és legjobban védekező alakulata csap össze. A Veszprém eddig 392 gólt szerzett a 12 csoportmeccsen, ami 32.6-os átlag, ellenben a Montpellier kapta a nyolcasban a legkevesebb gólt, 324-et, azaz meccsenként átlag 27-et.

„A mi csoportunk elképesztően erős, szerintem erősebb, mint a másik, amire bizonyíték, hogy nem volt könnyű győzelmünk, még akkor sem, ha több góllal nyertünk – folytatta a 33 éves játékos. – A Montpellier ellen fizikailag nehéz dolgunk lesz, remek kézilabdát játszanak, bár a francia bajnokságban az utóbbi időben volt néhány vereségük sorozatban. De az idényben mindenkinek voltak hullámvölgyei, nekünk is.”

MIRSAD TERZIC: MEGÉRDEMELNÉNK EGY SZÉP GYŐZELMET
„Ez lesz a csoport utolsó meccse a Veszprém Arénában, és a csapat megérdemelne egy szép győzelmet. Tiszteljük a Montpellier-t, hiszen Franciaországban simán legyőztek minket, most azonban szeretnénk a két csapat közti valódi különbséget megmutatni, ami szerintem a mi oldalunkon van. Tartozunk magunknak egy jobb teljesítménnyel ellenük.”

Nenadics kiemelte, hogy sok múlhat a horvát Marin Segón, az ellenfél kapusán, aki az elmúlt tizenkét meccsen 312 kísérletből 81-et hárított, ami 26 százalékos védési hatékonyság, és a Veszprém elleni első találkozón játszott eddig a legjobban a szezonban, húsz(!) lövést hárított, amit 54 százalékos teljesítménnyel fejelt meg. Rajta kívül figyelni kell még a vendéggárda francia balszélsőjére és házi gólkirályára, Hugo Descat-ra, aki eddig 61-szer talált be az ellenfelek kapujába, és remek formában kezdte az évet: két meccsen 21 gólt szerzett 2020-ban, mindezt 26 kísérletből…

„Fizikailag nagyon felkészültek, minden hibát megbüntetnek, és sokat futnak – tette hozzá Nenadics. – Annyit tehetünk, hogy nagyon jól védekezünk, amiből könnyű gólokat szerzünk, mert ha korán letörjük őket, akkor onnantól nem fog nekik menni a játék. A Bajnokok Ligájában három hónappal ezelőtt játszottunk legutóbb hazai pályán, remélem telt ház lesz, mert nagyon kell nekünk ez a győzelem. És ha megszerezzük a két pontot, kicsit megnyugodhatunk, és várhatjuk a nyolcaddöntős ellenfelünket.”

Ha a B jelű nyolcas második helyezettje a Veszprém lesz, akkor a bakonyiak a Wisla Plock–Bidaosa Irún összecsapás nyertesével játszanak a nyolcaddöntőben. Amennyiben a szegediek harmadikként végeznek csoportjukban, miközben a veszprémiek másodikak lesznek, és mind a két alakulat sikeresen veszi a nyolcaddöntőt, akkor a legjobb nyolc között magyar rangadót rendeznek.