Pergel Andrej válogatott kézilabdázó távozik spanyol csapatától

A zentai születésű, junior-világbajnoki ezüstérmes balátlövő korábban a Veszprém és a Tatabánya játékosa volt, majd 2024 nyarán igazolt Logronóba, ahol Miguel Ángel Velasco Encinas, a magyar válogatott másodedzője a csapat vezetőedzője. Pergel az előző évadban 30 meccsen 131 gólt lőtt. A mostani idényben eddig 28 mérkőzésen 119 alkalommal volt eredményes, ezzel a góllövőlista 13. helyén áll. Csapata egy fordulóval a bajnokság vége előtt már biztosította második helyezését.
Azt egyelőre nem közölték, hol folytatja pályafutását Pergel, de a közelmúltbeli sajtóhírek arról szóltak, hogy a német HSG Wetzlarhoz igazol, amennyiben a csapat benn marad a német élvonalban. Wetzlarban játszik majd a válogatott kapus Bartucz László is, de az ő szerződése nem függ attól, melyik osztályban indul majd az együttes a következő szezonban.
A balátlövő a felnőttválogatottban eddig 12 találkozón 20 gólt szerzett.

Biztató első idény az új érában Tatabányán







