A cangasi klub honlapjának beszámolója szerint a 23 éves, irányítóként és balátlövőként is bevethető, 202 centi magas játékos a NEKA-tól érkezik, korábban pedig Szegeden, az Éles-Veszprémnél, Budakalászon, a Ferencvárosnál és Balatonfüreden is játszott. A füredi akadémián a Cangas korábbi játékosa, Kis Ákos volt az edzője, aki kimondottan támogatta a leigazolását.
Óscar Fernández sportigazgató úgy fogalmazott: Ludmán szerződtetése összhangban van a klub filozófiájával, hiszen egy fiatal, tehetséges kézilabdázó kerül hozzájuk, aki nagy jövő előtt áll, és az első pillanattól kezdve hozzá tud tenni a csapat teljesítményéhez.
„Védekezésben és támadásban is erősítést jelent, ami alapvető fontosságú számunkra. Nemcsak a magasságával, hanem a karakterével és a játékintenzitásával is hozzájárul ahhoz, hogy pótolni tudjuk távozó kulcsfontosságú játékosainkat” – magyarázta.
A magyar játékos elmondta, régóta követi a spanyol kézilabdát, amelyet mindig is szeretett, magával ragadta a mérkőzések intenzív hangulata.
„Ráadásul vannak barátaim, akik Spanyolországban játszanak, és mindig nagyon jókat mondtak a bajnokságról. Cangasban játszani nagy lehetőség számomra, és gyermekkori álmom válik valóra azzal, hogy külföldön kézilabdázhatok” – nyilatkozott.
Erősségének a távoli lövéseket nevezte, védekezésben pedig általában középen szerepel.
(MTI)