Európai kézilabdaligák: Vámos Petráék egy győzelemre a francia bajnoki címtől

Vágólapra másolva!
2025.05.21. 23:15
null
Fotó: Facebook/Metz Handball
A francia élvonalbeli női kézilabda-bajnokságban a Metz 25–18-ra legyőzte a Paris 92-t, így a Szemerey Zsófit, Vámos Petrát és Szöllősi-Schatzl Nadine-t soraiban tudó csapatnak a hátralévő három fordulóban elég egyszer nyernie, hogy bajnoki címet ünnepelhessen.

 

Szemerey Zsófi, Vámos Petra és Szöllősi-Schatzl Nadine együttese, a Metz 25–18-ra legyőzte a Paris 92-t (a győzelemből Vámos két, Szöllősi-Schatzl egy góllal vette ki a részét), és ezzel három fordulóval a vége előtt négy ponttal vezet a Brest előtt. Ha a következő fordulóban a Metz nyer, biztosan első helyen végez a bajnokságban. A francia liga speciális szabályai szerint három pont jár a győzelemért, kettő a döntetlenért és még a vereség is ér egy pontot. Metzi győzelem esetén a Brest pontszámban még beérheti riválisát, ám az egymás elleni eredmények miatt akkor is Metzet rangsorolnák előre.

Szita Zoltán három, Fazekas Gergő két találattal járult hozzá a címvédő Orlen Wisla Plock 35–20-as sikeréhez a Górnik Zabrze otthonában a lengyel élvonal elődöntőjének második meccsén, csapatuk ezzel 2–0-s összesítéssel lezárta a párharcot és a fináléba jutott, ahol ismét a nagy rivális Kielce lesz az ellenfele.

Bognár Alex egy gólt szerzett az RK Celje PL csapatában, amely 35–32-re kikapott a Gorenje Velenje otthonában a szlovén bajnoki elődöntő második meccsén, így a párharc állása 1–1-re módosult.

Ogonovszky Eszter két gólt lőtt a címvédő Super Amara Bera Berában, amely hazai pályán 27–24-re legyőzte a Costa del Sol Málagát a spanyol női bajnokság elődöntőjének első meccsén.

Az alsóházban Zentai Dorottya nyolc góllal a mezőny legeredményesebb játékosa volt, ám csapata, a sereghajtó Gijón 26–24-re kikapott az Elda Prestigio vendégeként. Zsembery Viktória öt találattal segítette 22–22-es hazai döntetlenhez a 12. helyen álló CBM Morvedrét a Grafometal La Rioja ellen.

Kézilabda
5 órája

„Halálos csend lett a csarnokban” – a bajnoki döntő közben lett rosszul a Kolstad kézilabdaedzője

Drámai jelenetek árnyékolták be a norvég férfi kézilabda-bajnokság döntőjének második összecsapását.

 

 

Legfrissebb hírek

Európai kézilabdaligák: három magyarral Francia Kupa-győztes a Metz

Kézilabda
2025.05.18. 00:06

Fazekas Gergő: A biztos kijutás ellenére is jó mentalitással játszottunk

Kézilabda
2025.05.13. 12:11

Megnyerte a Brest elleni rangadót, a bajnoki cím kapujában a „magyaros” Metz

Kézilabda
2025.05.11. 21:12

Vámos Petra lett április legjobb kézilabdázója Metzben

Kézilabda
2025.05.09. 13:46

Ikreket vár Vámosék csapattársa, kihagyja a budapesti kézilabda BL négyes döntőjét

Kézilabda
2025.05.01. 18:47

Kézilabda: hét magyar gól és 12 védés Metzben

Kézilabda
2025.04.30. 21:50

Vámos Petra: Bízunk abban, hogy Budapesten is tudunk nagyot alkotni

Kézilabda
2025.04.29. 12:29

Európai kézilabdaligák: Kajdon 12 gólt lőtt a német élvonalban

Kézilabda
2025.04.26. 22:36
Ezek is érdekelhetik