Rosta és Fazekas is magabiztos győzelmet vár a Montenegró elleni férfi kézilabda Eb-selejtezőn

Vágólapra másolva!
2025.03.14. 18:11
Fazekas Gergő is győzelmet vár a magyar válogatottól (Fotó: Szűcs Miklós)
Rosta Miklós és Fazekas Gergő is azt várja, hogy a magyar férfi kézilabda-válogatott magabiztosan legyőzi Montenegrót az Európa-bajnoki selejtezősorozat negyedik fordulójában, vasárnap Tatabányán.

A mieink szerdán 29–26-ra győztek Podgoricában. Tíz perccel a vége előtt úgy tűnt, fölényes sikerrel távozhatnak, a hazaiak azonban egy 5–0-s sorozattal felzárkóztak. Ennek kapcsán Rosta Miklós – aki kilenc góljával a mezőny legeredményesebb játékosa volt – a pénteki, felcsúti sajtófélórán megjegyezte: magabiztos győzelmet arattak, még akkor is, ha a végén visszajöttek szorosabb különbségre a montenegróiak.

„Nagyon fontos siker volt, hiszen a legerősebb csoportellenféllel találkoztunk idegenben. Végig kézben tartottuk a meccset, és remélem, hazai pályán is így lesz majd” – nyilatkozta az M4 Sportnak.

A román bajnoki címvédő és listavezető Dinamo Bucuresti beállója felidézte, az egész találkozón jól működött a védekezésük, több problémájuk akkor volt, amikor támadásban eladták a labdát, és könnyű gólokat kaptak.

„Ezt szeretnénk kijavítani, és akkor kevesebb gólt is kaphatnánk, vagy ezen a szinten tarthatnánk őket, bár nyilván ők is készülnek a szerdai mérkőzésből” – magyarázta Rosta.

Amennyiben a tavaly Európa-bajnoki ötödik és olimpiai tizedik helyezett magyar csapat a vasárnap 17.30-kor kezdődő meccset is megnyeri, biztosítja csoportelsőségét és kijutását a januári kontinenstornára.

„Ötven percig jól kézilabdáztunk, ugyanúgy, mint a horvátok ellen, de az utolsó tíz percben kiengedtünk” – mondta Fazekas Gergő, aki arra utalt, hogy januárban a világbajnoki negyeddöntőt 30–26-os előnyről veszítették el 31–30-ra Zágrábban a házigazdákkal szemben.

A lengyel bajnok Orlen Wisla Plock irányítója hangsúlyozta: ezeknek a mérkőzéseknek a hajrájában úgy kell kézilabdázniuk, hogy lezárják a meccset, nem szabad visszaengedniük magukra az ellenfelet. A horvátokkal szembeni kudarcot követően is megbeszélték, hogy tanulnak belőle, „most mégis ugyanazt csináltuk”.

Fazekas szerint szerdán a védekezés és a kapusteljesítmény jó volt, és támadásban is voltak „jó dolgaik”, de néha „megakadtunk”.

„Bízom benne, hogy vasárnap magabiztos, sima győzelmet aratunk. Bánhidi Bence és Ilic Zoran személyében két kulcsjátékosunk hiányzik sérülés miatt, ilyenkor egy-két játékosnak extrát kell nyújtania helyettük” – mondta.

Az irányító leszögezte: tele vannak önbizalommal, hiszen mindenki jól szerepel a klubcsapatában.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
4. FORDULÓ, 2. CSOPORT
Vasárnap, 17.30: Magyarország–Montenegró, Tatabánya (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

1. MAGYARORSZÁG

3

3

98–81

6

2. Montenegró

3

2

1

93–92

4

3. Finnország

3

1

2

73–82

2

4. Szlovákia

3

3

88–97

0

a 2. csoport állása

 

 

Legfrissebb hírek

Imre Bence hat gólt dobott, négyes döntőbe jutott a Kiel a férfi kézi El-ben

Kézilabda
8 órája

Franciaországba igazol a kézilabdázó Szeitl Erik

Kézilabda
12 órája

Kézilabda: Bodó Richárd nem kapott meghívót Chema Rodrígueztől

Kézilabda
16 órája

Sipos Adrián: A két lányom mindig azzal enged el, hogy csak piros lap ne legyen

Kézilabda
19 órája

Európai kézilabdaligák: Kajdon 12 gólt lőtt a német élvonalban

Kézilabda
2025.04.26. 22:36

Győzött, és biztosan dobogós az FTC a férfi kézilabda NB I-ben

Kézilabda
2025.04.25. 19:27

Imre Bence elégedett a Kielben kapott játékperceivel

Kézilabda
2025.04.25. 17:29

Bánhidi Bence: A nem várt pofonok után megmutattuk, hogy számolni kell velünk

Kézilabda
2025.04.24. 09:16
Ezek is érdekelhetik