Férfi kézi NB I: a Szeged Egerben, a Tatabánya Veszprémben nyert

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.04.27. 19:41
Sebastian Frimmel vezérletével nyert Egerben a Szeged (Fotó: Török Attila)
Az OTP Bank-Pick Szeged a QHB Eger vendégeként, a Mol Tatabánya KC a Fejér-B.Á.L. Veszprém otthonában nyert hét góllal a férfi kézilabda NB I 23. fordulójának szombati játéknapján.

Bár a kötelező két pontot begyűjtötte, korántsem volt könnyű dolga Egerben a Szegednek. A Tisza-partiak ugyan bő negyedóra után három góllal is megléptek, de a vendéglátó nem hagyta magát, és a második félidő elején többször vezetett, a győzelmet mégsem tudták megszerezni Tóth Edmondék, akik tisztességgel helyt álltak és sokáig alaposan megnehezítették a Szeged dolgát, de végül 36–29-es vereséget szenvedtek.

A Tatabányának jóval könnyebb dolga volt a Fejér-B.Á.L. Veszprém vendégeként, ugyanis Dragan Djukicsék már a szünetben kilenccel vezettek, végül magabiztosan nyertek 35–28-ra.

A játéknap rangadóján a hazai pályán játszó Balatonfüred háromgólos félidei hátrányból állt fel, és nyert hárommal a Csurgó ellen, míg a NEKA döntetlent játszott Gyöngyösön.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
23. FORDULÓ
CYEB-Budakalász–Dabas KC 32–25 (18–10)
Budakalász, 230 néző. V: Horváth P., Marton.
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. 2 – VARJÚ 7, Sinkovits 3, DÁVID M., MIHALIN 4, Juric–Grgic 4 (1), BERÉNYI 5.
Csere: Tóth M., Bíró (kapusok), Varga M., Vrhovina, Kiss B. 5, Raniszavljevics, Halász 2, Papp B., Szakács.
Edző: Csoknyai István
DABAS: Nagy T. – Bognár N., Fekete B. 3, Török 2 (2), SZÖLLŐSI SZ. 2, Koller, Laurinyecz 1.
Csere: PALLAG (kapus), Garajszki, BÁLINT B. 11 (3), Dobrkovics 3, Kádár 2 (2), Katona, Ács T. 1.
Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 8. perc: 7–1. 17. p.: 12–5. 23. p.: 15–8. 34. p.: 18–13. 45. p.: 21–17. 53. p.: 27–21.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 8/7
Csoknyai István: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, a védekezésünk és a kapusteljesítményünk kiváló volt, és támadásban is közel hibátlanul játszottunk. A második félidő elején sok hibát követtünk el, de kilábaltunk belőlük, és összességében megnyugtató győzelmet arattunk. Sok jó egyéni teljesítményt láthattunk a csapatunkban.
Tomori Győző: – Az első félidő első felében érintés nélkül ment át rajtunk a Budakalász. Nem tudtunk mit kezdeni a hazai csapat védekezésével, nálunk sok volt a technikai hiba, az eladott labda, nem koncentráltunk eléggé.

Balatonfüredi KSE–Csurgói KK 25–22 (8–11)
Balatonfüred, 300 néző. V: Hargitai, Markó.
BALATONFÜRED: Bősz – Hornyák P., KLJUN 9 (3), Szöllősi B. 1, Szűcs Bence, Varga M. 2, BÓKA 2.
Csere: ANDÓ (kapus), KEMÉNY 1, Kovács B., SZRETENOVICS 6, SZMETÁN M. 3, Németh B. 1, Sikosek, Malinovic, Brandt.
Edző: György László
CSURGÓ: HOLLÓ – Tufegdzsics 1 (1), Tóth P. 1, Vasvári, GÁBOR M. 6, PAPP T. 3, Bazsó 2.
Csere: Füstös, Benkő (kapusok), Zagar 3, Herceg 1, KRSZMANCSICS 3, Borsos, Szeitl E., Mazurek, Zobec 2 (1).
Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–2. 13. p.: 5–3. 24. p.: 5–8. 28. p.: 8–10. 37. p.: 13–13. 43. p.: 15–17. 48. p.: 18–20. 54. p.: 22–20. 59. p.: 23–22. Kiállítások: 12, ill. 8.
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/2
György László: – Nagyon örülök, hogy hatvan percig tart egy mérkőzés, a második félidőben ugyanis száz százalékkal feljavult a védekezésünk és a támadójátékunk is. Óriásit küzdve értékes győzelmet arattunk.
Baranyai Norbert: – Úgy érzem, sokkal több volt ebben a mérkőzésben. Az első harminc percben a mi akaratunk érvényesült, de fordulás után katasztrofális volt a helyzetkihasználásunk, ezért tudott a Füred fölénk kerekedni.

QHB Eger–OTP Bank-Pick Szeged 29–36 (16–17)
Eger, 800 néző. V: Sándor Gy., Szabó B.
EGER: Ágoston Á. – Lezák, Nastaj 2, Kiss G., Zennadi 3, F. Silva 3 (1), TÓTH K. 6.
Csere: Száva 1, Maracskó 1, TÓVIZI 6, Bajus 2, Kavin 3, Döme 1, Boros 1.
Edző: Tóth Edmond
SZEGED: MIKLER R. – Sostaric 4, Garciandía 3, Martins 2, Gaber 3, Mackovsek 1, Jelinic 2.
Csere: NAGY M. (kapus), Kalaras 1, Szilágyi Benjámin 1, Stepancic 2, Bodó 1, BOMBAC 8, FRIMMEL 7, Molina 1.
Edző: Kárpáti Krisztián
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–4. 12. p.: 6–6. 18. p.: 10–11. 24. p.: 13–14. 36. p.: 20–19. 42. p.: 22–23. 48. p.: 24–28. 54. p.: 26–32.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/0
Tóth Edmond: – Beleadtunk mindent, a bajnoki hajrában az életünkért küzdünk. Az első félidőben szép megoldásokkal szórakoztató kézilabdát játszottunk, de sajnos nagyon sok ziccer is kimaradt. A második félidőben is hajtottunk, de ennyien vagyunk, ennyit bírunk. Remélem, hogy ebből tudunk erőt meríteni a folytatásra.
Kárpáti Krisztián: – A negyvenedik perc után kezdett nyílni az olló. Az első félidőben szenvedtünk, ez látszott is az eredményen. A szünet után keményebb és zártabb védekezéssel a beálló körüli játékot jól kiiktattuk, és ezáltal több hibára kényszerítettük a hazaiakat. A végjátékban már nem kellett izgulni.

HE-DO B.Braun Gyöngyös–HSA NEKA 29–29 (12–16)
Gyöngyös, 900 néző. V: Bóna, Földesi.
GYÖNGYÖS: TOMICS – Lakosy 4, SCHMID 4 (2), UBORNYÁK 4, Hegedűs M. 1, Bodor 3, Varsandán M. 3.
Csere: GRÁF 6 (1), Jóga, JAROS 4, Edwards.
Edző: Bíró Balázs
NEKA: Deményi – KRAKOVSZKI ZS. 6, DELY 6, SZTRAKA 5 (3), Gál 1, Ludmán 3, Molnár R.
Csere: Mikler K. (kapus), TÁRNOKI 3, Kovács T. 2, Karai 1, Tóth L. 1, Nagy Á. 1, Szücs Balázs.
Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4. 15. p.: 8–9. 18. p.: 8–11. 21. p.: 11–11. 24. p.: 12–12. 34. p.: 14–16. 36. p.: 15–19. 40. p.: 18–21. 44. p.: 21–21. 49. p.: 24–25. 55. p.: 26–25. 58. p.: 28–28.
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/3
Bíró Balázs: – Az előző két mérkőzésen a védekezésünk az első félidőben stabil volt, és mi szabtuk meg a játék tempóját, most viszont mennünk kellett az ellenfél után, a második játékrész közepén már a térdén járt mindenki. Ha csak az eredmény alakulását nézzük, akkor jogos a döntetlen, sőt, talán még mi lehetünk érte hálásak. Nem így készültünk, nyerni akartunk, szerettük volna folytatni a győztes sorozatot.
Sótonyi László: – A szerdai nap után ismét büszke vagyok a csapatomra, hiszen nagyon erős ellenfél otthonában sikerült pontot szereznünk. A fiatalságunkat, rutintalanságunkat a mérkőzés nagy részében ellensúlyozni tudtuk. A végjáték megint elcsúszott egy kicsit, ugyanakkor pozitívum, hogy egygólos hátrányból sikerült visszahoznunk egy pontot.

Carbonex-Komló–PLER-Budapest 25–26 (8–11)
Komló, 1100 néző: V: Nagy F. ,Turóczy.
KOMLÓ: MERKOVSZKI – Urbán 2, Bogdanic 2, Vekic, ROTIM 2, Jerkovic 4, Menyhárt 3.
Csere: Granic (kapus), Váczi M. 7 (4), Ács P., Veszelinovics 1, Orbán, Melnyicsuk 3, Varga Sz., SZÖLLŐSI O. 1.
Edző: Marosán György
PLER: KRÁNITZ – Tóth Á. 1, MARKEZ 6 (3), Szunajko F. 3, ANDJELICS 5, Várszegi 1, Fodor 4.
Csere: Takács Á. (kapus), Groff, SIMOTICS 4, Szkokán 2, Bak, Holdosi, Farkas T.
Edző: Lepsényi Sándor
 Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–2. 10. p.: 4–5. 15. p.: 5–6. 20. p.: 6–7. 25. p.: 7–9. 40. p.: 13–18. 45. p.: 15–20. 50. p.: 19–23. 55. p.: 25–26.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/3
Marosán György: – Nagyon sok ziccert hagytunk ki, ilyen rangadón ez megbosszulja magát.
Lepsényi Sándor: – Nagy elismerésem az egész csapatomnak, a szurkolóinknak külön köszönet.

Fejér-B.Á.L. Veszprém–Mol Tatabánya KC 28–35 (10–19)
Veszprém, 300 néző. V: Kiu G., Kiu T.
FEJÉR-B.Á.L.: Mojszilov – Pulay 3, PRESZTER 5, Grünfelder 1, Draskovics 4, Tarabochia 3, Nurelden.
Csere: Gödör (kapus), Szuharev, FAZEKAS M. 3, Vetési, Szrnka 3, Kristóf M. 1, HÁRI 5 (2), Farkas M.
Edző: Danyi Gábor
TATABÁNYA: BARTUCZ 1 – RODRÍGUEZ P. 4, ANCSIN 5, Peric 3, Topic 1, PERGEL 5, UGALDE 7 (5).
Csere: Székely (kapus), Vilovszki, Maras, Jadegari, ENOMOTO 4, Vajda H. 2, Juhász Á., Krakovszki B. 3.
Edző: Dragan Djukics
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/5
Danyi Gábor: – Nem voltunk egy súlycsoportban a vendégekkel, akik érvényesítették ellenünk a nagyobb tudásukat. Az elején azért jól tartottuk magunkat, aztán a rivális rendezte a sorait. Szerencsére később sem adtuk fel a csatát, de vannak bizonyos korlátaink.
Dragan Djukics: – Idegesen kezdtünk, a védekezésünk nem volt az igazi, majd amikor az eredmény számunkra mind kedvezőbben alakult, elkezdhettem forgatni a csapatomat. Sok tehetséges játékost láttam a hazaiak keretében.