Férfi kézi NB I: 44-et vágva ütötte ki a Tatabánya a NEKA-t

Sári RolandSári Roland
2024.03.01. 19:57
Könnyedén nyert a Tatabánya (Fotó: Facebook/Tatabánya Kézilabda Club)
A Mol Tatabánya 44–32-re kiütötte a NEKA csapatát, míg a Dabas a vártnál szorosabban, 24–23-ra győzte le idegenben a PLER-Budapestet a férfi kézilabda NB I 18. fordulójában.

A tabella 3. helyén álló Tatabánya semmi esélyt nem adott a NEKA-nak a győzelemre. A hazai pályán játszó tatabányai gárda szerezte meg az előnyt, amit nem engedett utána ki a kezéből, sőt folyamatosan növelni is tudott, a félidőre már 26-szor sikerült bevenniük a vendégek kapuját.  A második félidő ugyan már sokkal kiegyensúlyozottabban alakult és a vendégek játéka már több jó elemet is tartalmazott, de ez is csak arra volt elég, hogy ne legyen még nagyobb a különbség a végső sípszóig.

A kiesőjelölt PLER, amely ötmeccses nyeretlenségi szériával lépett pályára, meglepően magabiztosan kezdte a mérkőzést. Az első percektől fogva a fővárosiak irányítottak, így a Dabasnak futni kellett az eredmény után. A folytatásban gyorsan egálra hozta a meccset a Dabas, de továbbra sem tudott ellépni ellenfelétől. A hajrában viszont kevesebb hibát követtek el a vendégek, így – ugyan a vártnál sokkal nehezebben – megnyerték a találkozót.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
PLER-BUDAPEST–DABAS KC 23–24 (14–12)
Budapest, BUD Aréna, 800 néző. Vezette: Bíró Á., Kiss O.
PLER: KRÁNITZ – TÓTH Á. 5 (2), Markez 3, Andejelics 1, SIMOTICS 6, Javor 1, Fodor M. 3. Csere: Borsos (kapus), Groff, Várszegi 1, Farkas T., Sunajko F. 2, Bak 1. Edző: Horváth Attila
DABAS: PALLAG – Bognár N., FEKETE 6, Garajszki 1, Szöllősi Sz. 2, Koller 2, ZDOLIK 6 (5). Csere: Nagy T. (kapus), Török 2, Ács 1, Dobrkovic 1, Katona A. 1, Bálint 1, Laurinyecz 1. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–1. 17. p.: 7–6. 25. p.: 12–10. 43. p.: 19–19. 50. p.: 21–22. 52. p.: 23–22
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/5
Horváth Attila: – Ötször nyerhettük volna meg a meccset, aztán hatodikra elvesztettük. A védekezés és a kapusteljesítmény rendben volt, támadásban öt-hat kihagyott ziccerrel senki ellen nem lehet mérkőzést nyerni.
Tomori Győző: – A lényeg, hogy sikerült nyernünk. Ilyen mérkőzésre számítottam, mert egyre jobban összeáll a PLER, fontos két pontot szereztünk, nagyot küzdöttünk, és néha a szerencse is mellénk állt.

MOL TATABÁNYA KC–HSA NEKA 44–32 (26–14)
Tatabánya, 2700 néző. Vezette: Hargitai, Markó
TATABÁNYA: BARTUCZ – RODRÍGUEZ P. 5, MARAS 5, Győri M. 3, TOPIC 6, DISSINGER 3, Krakovszki B. 4 (2). Csere: Székely (kapus), Vajda H. 4, Enomoto 3, Pergel 3, Eklemovic 4, Vilovszki, Jadegari 1, Ugalde 3 (1), Juhász Á. Edző: Dragan Djukics
NEKA: Deményi – Krakovszki Zs. 1, SZTRAKA 3, Tárnoki 4, Dely 2, Gál 3, MOLNÁR R. 6. Csere: Mikler K. (kapus), Karai 2, Szücs Balázs 2, Ludmán 1, TÓTH L. 4 (1), Nagy Á. 2, Kovács T. 1, Csanálosi 1. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 6–4. 11. p.: 12–6. 18. p.: 17–9. 26. p.: 22–12. 35. p.: 30–18. 41. p.: 33–22. 47. p.: 36–24. 54. p.: 40–27. 58. p.: 43–30
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1
Dragan Djukics: – Két ellentétes félidőt játszottunk, az elsőben jól játszottunk, a másodikban a fiatal tehetségekből álló ellenfél mindent megpróbált, nyitott védekezést, hatos falat, futottak velünk, amire kevés csapat képes. Beszélnem kell a játékosaimmal, nem voltam elégedett, végig kell küzdeni, és nem csak hat-hét embernek.
Sótonyi László: – Az első pillanattól a hazaiak tartották kézben a mérkőzést, a szünetben ébredtünk, mit keresünk itt. Jó csapattól lehet tanulni, sok játékosom szerzett tapasztalatot, próbáltunk előrelépni és tanulni a hibákból. Nem mi voltunk az esélyesek, de a második félidőben küzdelemben és futásban felvettük velük a versenyt.