Női kézi NB I: odahaza nyert az MTK és a NEKA is

2024.02.10. 18:07
Fotó: MTK Budapest Női Kézilabda
Az MTK a Kisvárdát, a NEKA a Vasast győzte le a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

Magabiztosan kezdett az MTK, s a meccsen kilenc gólig jutó Farkas Johanna vezérletével négygólos előnnyel mehetett a szünetre. A fordulás után feljavuló Kisvárda megszorongatta a fővárosiakat, de az egyenlítésre már nem került sor.

Az előzetesen esélyesebbnek tartott Vasas a második félidő elején 17–14-re vezetett, a rivális viszont sorozatban dobott négy góllal fordított. A folytatásban hullámzott a játék, de 20–21-et követően megint a balatonbogláriak voltak négyszer eredményesek, és innen már nem tudott visszajönni a fővárosi gárda. Faragó Lea tíz góllal járult hozzá a somogyi diadalhoz.

KÉZILABDA
NŐI KÉZILABDA NB I
MTK BUDAPEST–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 29–27 (16–12)
Riz Levente Sport és Rendezvényközpont, 150 néző. V: Felhő, Öcsi
MTK: GYŐRI B. – Andróczki 3, Mészáros-Mihálffy 3, Dakos 1, FARKAS JOHANNA 9 (2), Poczetnyik 2, Fekete B. 3 (1). Csere: Szőke (kapus), Weisheitel 1, Kekezovics 2, Pelczéder 2, Kobela, Koronczai, Papp D., Török L., Szabó Nina 3 (1). Edző: Vágó Attila
KISVÁRDA: Mátéfi D. – Gém, E. Novak, Djatevszka 2, Ajano, Juhász Gréta 3, Mérai 2. Csere: Torda (kapus), BUCSI 8 (3), Siska 4, Kovalcsik B. 2, Akijama 4, Makó 1, Karnik Sz., Szabó Lili 1. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1. 12. p.: 7–5. 20. p.: 10–6. 36. p.: 17–15. 42. p.: 21–20. 47. p.: 24–21. 53. p.: 26–23
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 4/3
Vágó Attila: – Hasonló mérkőzést játszottunk mint ősszel, előjöttek a rossz emlékek, hiszen ugyanúgy negyvenöt percig uraltuk a csatát, de a végén most is új meccs kezdődött. Nem szabad ennyire megnehezíteni a dolgunkat és hagyni, hogy a két-három gólos előnyünk elússzon. A végén szívünk a helyén volt, fontos két pontot szereztünk.
Józsa Krisztián: – Csalódott vagyok, mert sokkal több volt ebben a meccsben. Lehetőségünk nyílt pontot, pontokat szerezni, de megvertük saját magunkat. Ez nem vesz el semmit az MTK érdemeiből, az előnyszerzések és a kapusteljesítmény jelentette a különbséget. A jövőben nem követhetünk el ilyen hibákat, ha meccseket akarunk nyerni.

NEKA–VASAS SC 28–24 (13–15)
Balatonboglár, 185 néző. V: Bóna, Földesi
NEKA: Csapó Kincső – Molnár D. 1, Lapos, BATÓ 4 (1), Győri V. 3, FARAGÓ LEA 10 (4), Wald 3. Csere: ZAJ (kapus), Alaxai 1, KECELI-MÉSZÁROS 4, Kriston, Munteanu-Korodi, Miklós K. 2. Edző: Bakó Botond
VASAS: ZSIGMOND P. – Mihály P. 2, Ferenczy D. 1, JUHÁSZ F. 4, Dombi K. 1, Szilovics 5 (1), OLÁH K. 6 (3). Csere: Balog J. (kapus), Szücsné Sirián 1, Boldizsár 1, Györfi, Lengyel E. 1, Vámosi, Fodor N. 1, Pénzes 1 (1). Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 10. perc: 4–2. 13. p.: 4–5. 18. p.: 9–9. 26. p.: 12–12. 28. p.: 12–14. 37. p.: 14–17. 43. p.: 20–18. 48. p.: 20–21. 53. p.: 24–21. 59. p.: 26–24
Kiállítások: 10 perc, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/5
Bakó Botond: – Tudtuk, hogy hatvan percen keresztül vért kell izzadnunk és muszáj nagy tartással, koncentrációval játszanunk. A második harminc percre összeállt a védekezésünk. A csapatunk sosem adja fel, mindig meg tud újulni, ezúttal is így volt. A második félidőben megtaláltuk a nyerőembereinket, de a sikerhez az is kellett, hogy hátul stabilabbak lettünk, Zaj Klára pedig kiváló volt a kapuban.
Konkoly Csaba: – Jól kezdtünk, az első félidőben motiváltan játszottunk, a másodikban viszont megtört a védekezésünk, amit remekül használt ki a NEKA. Arra hívtam fel ekkor a lányok figyelmét, hogy összepontosítsuk az erőnket a végjátékra. Huszonegy huszonegy után jött egy újabb rövidzárlat, így ismét elhúztak a hazaiak, ami döntőnek bizonyult.