Női kézi El: kikapott hazai pályán a Mosonmagyaróvár

NÉMETH RICHÁRDNÉMETH RICHÁRD
2024.02.10. 21:38
Tóth Eszter tíz gólt szerzett a mosonmagyaróvári csapatban (Fotó: Török Attila)
A Mosonmagyaróvár hazai pályán 34–29-re kikapott a norvég Solától a női kézilabda Európa-liga szombati játéknapján, így az utolsó fordulóban dől majd el, hogy a magyar csapat továbbjut-e a csoportból.

Két Szemerey Zsófi-védés, két gyors gól – így kezdett a Mosonmagyaróvár a norvég bronzérmes Sola ellen, és a folytatásban sem vett vissza a tempóból, 4–0 után is csak hetesből kapta az első gólt.

A folytatásban aztán támadásban és védekezésben is egyre többet hibáztak az óváriak, a vendégegyüttes pedig magára talált, és bő tíz perc után fordított. Sőt, 12–12 után a félidő hajrájára már hattal is ment (14–20), így Gyurka János másodszor is időt kért, de ez sem segített.

Kifejezetten sok gólt, huszonkettőt kapott a félidőig az MKC, ezen mindenképpen változtatni kellett a folytatásra. Fel is keményedett a Lajta-partiak védekezése, tíz perc alatt mindössze két gólt engedett riválisának, mi több, negyedórával a vége előtt ismét csak kettő volt közte.

A hajrára ismét alábbhagyott a hazai lendület, így a fordítás elmaradt. Sőt az ötgólos vereség azt jelenti, hogy egymás elleni összevetésben a Sola is jobb Tóth Eszteréknél…

NŐI EURÓPA-LIGA
5. FORDULÓ
D-CSOPORT
MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC–SOLA HK (norvég) 29–34 (16-22)
Mosonmagyaróvár, 1100 néző. V.: Hargin, Makejev (észt)
MKC: SZEMEREY – Udvardi 3, Lancz 2, PÁSZTOR 4, IVANCOK 4, Tóth G., Stranigg 1. Csere: Hadfi (kapus), TÓTH E. 10 (2), Bardi, Tóth N. 2, Albek 1, Schatzl N. 2. Edző: Gyurka János
SOLA: GRANLUND – Terland, Novak 5, HOLTA 6, Wolff 1, Knutsen, HERREM 9. Csere: Bergsvik (kapus), TVEITEN 6 (3), Haugseng, EKLO 5, M. Magnussen 1, H. Danielsen 1. Edző: Steffen Stromo Stegavik
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–0. 6. p.: 4–3. 11. p.: 6–7. 18. p.: 12–12. 25. p.: 14–20. 38. p.: 19–23. 45. p.: 22–24. 50. p.: 23–27. 55. p.: 25–30
Kiállítások: 6 perc, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Gyurka János: – Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés. Túl nagy előnyt adtunk a Solának az első félidőben, sokat hibáztunk, és sajnos átlövésből nem tudtunk eredményesek lenni. Tíz lerohanásgólt kaptunk, és a félidei hatgólos vendégelőny döntőnek bizonyult. Keményen harcoltunk, de sajnos hiába zárkóztunk fel mínusz kettőre, ennél közelebb nem sikerült.
Steffen Stromo Stegavik: – Rosszul kezdtünk, meg kellett nyugodnunk, de vissza tudtunk jönni, és ez fordulópont volt. Futós meccset játszottunk, fantasztikus atmoszférában. Nagy győzelmet arattunk egy nagyon jó csapat otthonában.
Tudósított: HORVÁTH PÉTER

A Málaga (spanyol)–Targu Jiu (román) mérkőzést vasárnap játsszák.