Női kézi El: ezúttal nem tudta legyőzni a dán csapatot a Vác

SÁRI BENNISÁRI BENNI
2024.02.04. 19:30
Ezúttal nem sikerült legyőzni a dánokat a Vácnak (Fotó: Földi Imre)
A Nyköbing Falster 32–27-re legyőzte a Praktiker-Vácot a női kézilabda Európa-liga csoportkörének 4. fordulójában.

A Vác reménykedve érkezhetett meg Dániába, mindössze két héttel ezelőtt épp a Nyköbing ellen szerezte meg első győzelmét az Európa-ligában. Mindazonáltal, arra az előző mérkőzésből is kiindulva lehetett számítani, hogy nem lesz egyszerű ezúttal sem kiállni a dán gárda ellen, és így is lett.

Az első percekben rendkívül kiegyenlítettnek tűnt a találkozó, de 6–6 után gyorsítottak a dánok, és hamar négygólos előnyre tettek szert. A folytatásban összeszedte magát a Vác, amely azonban így is két góllal le volt maradva a forduláskor.

A második félidőt jobban kezdték a hazaiak, a magyar csapat azonban nem szakadt le egészen az 50. percig. Ekkor azonban elkezdett nyílni az olló, és öt góllal nyert a Nyköbing.

A dán gárda ezzel a győzelemmel megszerezte az első pontjait a sorozatban, míg a Vác továbbra is az A-csoport harmadik helyén áll három ponttal.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
A-CSOPORT
NYKÖBING FALSTER HB (dán)–PRAKTIKER-VÁC 32–27 (17–15)
Nyköbing, 1189 néző. V: Rauchs, Linster (luxemburgiak)
NYKÖBING: Greve – SKOVLUND 5, MADSEN 4, A. NIELSEN 6, C. Jakobsen 2, T. Axnér 1, Nolsöe 4. Csere: C. Broch (kapus), VON PEREIRA 3, S. Jörgensen, Bardrum 5 (3), M. Obaidli 1, K. Kristiansen 1. Edző: Jakob Larsen
VÁC: BUKOVSZKY – Such 3, Ballai B. 3, Bordás 1, KUCZORA 7, CSÍKOS 8, Ballai A. 1. Csere: Csizmadia F. (kapus), Marincsák 4, Kurucz, Kovalcsik J., Ferenczy F. Edző: Herbert Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 11. p.: 6–6. 17. p.: 10–6. 19. p.: 11–9. 23. p.: 14–9. 27. p.: 15–13. 36. p.: 19–15. 42. p.: 19–19. 47. p.: 24–20. 50. p.: 26–21. 56. p.: 30–25.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. –

Az A-csoport állása: 1. Podravka 6 pont, 2. Storhamar 5, 3. Vác 3, 4. Nyköbing 2