Női kézi NB I: könnyedén nyert a DVSC, kikapott a Dunaújváros

2023.11.01. 20:46
Nem okozott gondot a Lokinak a Budaörs bedarálása (Fotó: dvsckezilabda.hu)
Könnyed győzelmet aratott a DVSC és a Vác a női kézilabda NB I szerdai játéknapján. A hajdúságiak odahaza a Budaörsöt győzték le, míg a Vác a Dunaújváros otthonából hozta el a két pontot.

A szünetben még „csak” öt gól volt a váciak előnye a hétvégén kényszerből pályaválasztói jogot cserélő Dunaújvárossal szemben, de a második félidőben kinyílt az olló, s 14 gólos sikert arattak Herbert Gábor lányai.

Nem volt sokkalta szorosabb a DVSC–Budaörs csata sem, Töpfner Alexandráék magabiztos játékot produkáltak, s sima győzelmet arattak.

KÉZILABDA
NŐI NB I
Dunaújvárosi Kohász KA–Praktiker-Vác 21–35
(12–17)
Budaörs, 150 néző. V: Nagy F., Turóczy J.
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Agócs 2, Trawczynska 6 (2), Szalai B. 4, Paróczy, Horváth P., Krupják-Molnár 1. Csere: Wéninger (kapus), Nick 2, Borgyos, LAKATOS P. 4, Moreno, Bouti, Gajdos, Csáki, Sallai 2. Edző: Rapatyi Tamás
VÁC: Bukovszky – SCHUCH 4, Ferenczy 2, KUCZORA 7 (2), Bordás 2, MARINCSÁK 3, Csire 1. Csere: Csizmadia és Győri (kapusok), KOVÁCS A. 3, CSÍKOS 4, Ballai B. 3, Kurucz 2 (1), Kovalcsik 2, Bánfai 1, Ballai A. 1. Edző: Herbert Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–2. 11. p.: 3–6. 19. p.: 6–12. 25. p.: 10–14. 37. p.: 13–20. 43. p.: 14–24. 53. p.: 18–30. 58. p.: 20–33. Kiállítások: 10, ill. 2 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Rapatyi Tamás: – Nagyon nehéz helyzetben vagyunk, gyakorlatilag az egész őszi időszakban idegenben játszunk. Nem tett jót a csapatomnak a mosonmagyaróvári mérkőzés helyszínváltozása. Fejben nem voltunk ott az összecsapáson. Meg kell keresnünk az okát, miért nem tudott jó pár játékosunk kellő hőfokon kézilabdázni, megfelelően gondolkodni, ami egy ilyen találkozón elvárható lenne. Felvillanásaink akadtak, az állandóság azonban hiányzott.
Herbert Gábor: – Egy kudarc után jött nekünk ez a mérkőzés, tartottam a Dunaújváros elleni találkozótól. Amint a lányoknak elmondtam, bizonyos eredményeket nem lehet semmissé tenni, de feledtetni, jó választ adni lehetséges. Nagyon büszke vagyok a játékosokra, bízom benne, hogy hasonlóképpen tudjuk folytatni.

DVSC Schaeffler–Moyra-Budaörs 35–24 (16–10)
Debrecen 600 néző. V: Altmár, Hováth M.
DVSC: GABRIEL – TÖPFNER 7 (7), HÁMORI K. 4, Füzi-Tóvizi 1, Jovovics 4, Vámos P. 2, PETRUS 4. Csere: Bartulovic (kapus), Kácsor 3, Vámos M. 1, Planéta 1, Haggerty 1, CSERNYÁNSZKI 5, E. Johansson, Grosch 2. Edző: Szilágyi Zoltán
BUDAÖRS: Vártok R. – SZÖVÉRDDFY-SZABADFI 3, Gergely-Zsigmond, Pálos-Bognár 2, Gorilszka, UHRIN 4, Szabó A. 1. Csere: Mistina (kapus), Vártok T. 2, Schneider 1, Debreczeni-Klivinyi 3, Szekerczés 4 (3), Szabó-Májer 1, Hudák, Tóth M. 1, Mlinkó 2. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–4. 17. p.: 10–4. 28. p.: 16–8.. 36. p.: 19–10. 41. p.: 23–13. 49. p.: 27–14. Kiállítások: 14, ill. 10 perc. Hétméteresek: 8/7, ill. 3/2
Szilágyi Zoltán: – Jó tempóban kézilabdáztunk, ez a Bajnokok Ligája-szereplés egyik hozadéka. Rendben volt a védekezésünk, sok gólt szereztünk lerohanásból, ha pedig kellett Catherine Gabriel hozott bravúrt.
Buday Dániel: Megérdemelten nyert a DVSC, meglátszik a csapaton, hogy a BL-ben edződik hétről-hétre. Ahhoz, hogy egy ilyen ellenféllel szemben legyen esélyünk a szorosabb meccsre, maximumot kellene nyújtottunk, ezúttal viszont nagyon sok hiba volt a játékunkban.

1. Mosonmagyaróvár 9 8 1 303–232 +71 16
2. Győr 8 7 1 300–180 +120 14
3. FTC 7 7 274–166 +108 14
4. Debrecen 8 7 1 256–191 +65 14
5. Vác 9 4 5 235–248 –13 8
6. Kisvárda 7 3 1 3 178–204 –26 7
7. Budaörs 8 3 1 4 218–248 –30 7
8. Vasas 8 3 1 4 202–235 –33 7