Bravúr Bukarestben, pontot szerzett a Debrecen a CSM otthonában!

2023.11.11. 17:55
Neagu (kékben) elfáradt a végére, Planétáék (43) bravúrral szereztek egy pontot (Fotó: eurohandball.com)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 7. fordulójában a DVSC Schaeffler 29–29-es döntetlent ért el a CSM Bucuresti otthonában.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 7. FORDULÓ
A-CSOPORT
CSM BUCURESTI (román)–DVSC SCHAEFFLER 29–29
(17–14)
Bukarest, 2800 néző. V: Carmaux, Mursch (franciák)
CSM: Glauser – OSTERGAARD 5, Kobylinska 1, ARNTZEN 5, Pintea 3, NEAGU 9 (2), Gutierrez 1. Csere: Davidsen, ERIKSSON (kapusok), Rotaru, Dindiligan 2, Ailincai, 1 Flippes 2, Stoica. Edző: Adrian Vasile
DVSC: GABRIEL – TÖPFNER 5 (3) HÁMORI K. 2, VÁMOS P. 7, Haggerty, KÁCSOR 5, Petrus. Csere: Bartulovic (kapus), PLANÉTA, FÜZI-TÓVIZI 2, Johansson 1, GROSCH 4, Csernyánszki 1., Jovovics, VÁMOS M. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 14. p.: 5–7. 18. p.: 9–8. 24. p.: 11–12. 34. p.: 20–15. 43. p.: 23–24. 34. p.: 20–15. 43. p.: 23–24. 50. p.: 26–26. 58. p.: 29–29
Kiállítások: 6. ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/3
Adrian Vasile:
– Jó csapat a Debrecen, ezt megmutatta korábban és ezúttal is. Amikor a második félidőben öt góllal vezettünk, akkor kapkodtunk, és ellenfelünk ezt kihasználta. Sajnos a szoros meccsek végjátékaiban nem vagyunk elég higgadtak.
Szilágyi Zoltán: – Nagyon büszke vagyok a csapatomra, nagyon szoros meccsen tudtunk pontot szerezni egy európai élcsapat otthonában. Az első félidőben nem volt elég agresszív a védekezésünk, ez a szünet után változott. A hét hat elleni szituációkat is meg tudtuk oldani. Volt esélyünk a győzelemre, de elégedettek lehetünk a döntetlennel is!

Az előjelek nem voltak jók, hiszen a debreceniek a tervezettnél négy órával később, este 10 óra helyett hajnak kettőkor foglalhatták el bukaresti hotelszobáikat, mivel késett a Nagyváradról induló repülőjárat. Így a délelőtti átmozgató edzést is törölte a szakmai stáb, a DVSC SCHAEFFLER játékosai másfél órával a meccs előtt látták először a csarnokot, ahol a BL négyes döntőjébe pályázó CSM Bucuresti várt rájuk.

Remekül kezdtek a piros-fehérek, nem ijedtek meg az ellenfél sztárjaitól, a CSM először a 18. percben vezetett. A félidő végjátékát sajnos elrontotta a Debrecen, a második félidő elején pedig úgy tűnt, elmegy a meccs. Meglépett a Bukarest, 20–15-re vezettek Neaguék. A Loki azonban nem roppant össze, sőt. Vámos Petra állt a sereg élére, Grosch Vivien és Vámos Míra belőtte a ziccereit, Hámori Konszuélát hiába ütötték.

Egy 9–3-as rohammal fordított a DVSC. A kiélezett végjátékban a román együttes a hét hat elleni játékkal is próbálkozott, de helyén volt a debreceni lányok szíve, s bravúros pontot szereztek a román fővárosban. Ezzel újfent bizonyították, hogy nem véletlenül szerepelnek a Bajnokok Ligájában.29–29

A csoport többi szombati mérkőzésén
IK Sävehof (svéd)–Odense (dán) 20–44 (11–21)
Brest Bretagne (francia)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 20–20 (9–9)
SG BBM Bietigheim (német)–Győri AUDI ETO KC 26–34 (10–12)

8. Sävehof77172–232–600

VÉGE! Hatalmasat küzdöttek a debreceni lányok és megérdemelten szerezték meg az egy pontot! Köszönjük figyelmüket!

60. perc: Eladták a románok! Megvan a pontszerzés! Bravúr!!

59. perc: Gabriel megfogja, a vezetésért támad a Debrecen! Egy passz marad, Planétának adják fel lövésre, látszólag sáncról megy ki...de megvideózzák. Planéta nem tud mit kezdeni a labdával, még egy román támadás jön.

Román időkérés, miközben már csak pár passzuk van az aktuális támadásból.

58. perc: Szépen végigvitte az akciót a Loki, Kácsor átlövése a sáncról csorog be. 29–29

55. perc: Ziccerig játszották a románok, Ailincai beállóból ki is használja. 29–28

54. perc: Arntzen lövését védi Gabriel, Kácsor az üres kapu ejt. 28–28

53. perc: Vámos Petra újra betalál, a románok 7 a 6-ban támadnak most, de Neagu gyenge lövését védi Gabriel. 28–27

Az utolsó debreceni időkérés.

52. perc: A szerencse sincs a Lokival, Arntzen lövését előbb védi Gabriel, majd a kipattanó megint a norvég kezében köt ki, aki másodjára nem hibázik. 28–26

51. perc: Neagu lövése Gabrielről megy be, Jovovics elhamarkodott lövése a kapus kezében landol. 27–26

49. perc: Nagy nehezen bekerül Füzi-Tóvizihez a labda, de a kapufáról kipattanó megy csak be, Grosch nem tud hibázni. 26–26

48. perc: Passzívnál Vámos Petra kapkodva lő, Eriksson véd.

47. perc: Vámos Petra megállíthatatlan, ő szerzi a 25. debreceni gólt. Gabriel visszajött a debreceni kapuba és védi is Neagu lövését.26–25

46. perc: Neagu hetesből talál be, nő a románok előnye. 26–24

45. perc: A harmadik kapus is bent a románoknál, Eriksson Hámori ziccerének védésével mutatkozik be.

Debreceni időkérés.

44. perc: Ismét román-előny, Neagu talál be. 25–24

43. perc: LOKI-ELŐNY, de nem sokáig! Jobb szélről Grosch talál be, majd a románoknál balról Dindiligan egyenlít. 24–24

42. perc: Hámori majdnem elhagyja a labdát, de még időben kapcsol és betörés után gólt szerez. Neagu lövése gyenge, az ellentámadásból Vámos Petra egalizál.23–23

40. perc: Eljut a labda beállóba Pinteához, majd a debreceni kapuba is. 23–21

Nem meglepő, román időkérés. Négy gólt dolgozott le a DVSC rövid idő alatt.

40. perc: Vámos Petra egy az egyben könnyedén veri meg védőjét, már csak egy gólos a romány előny. 22–21

38. perc: Passzívnál bal szélről zárul a debreceni akció, Vámos Míra talál be. 22–20

37. perc: Rossz a bejátszás Östergaard felé, de Planéta taszít rajta, így kimegy kettő percre. Neagu pedigbelövi a hetest. 22–19

37. perc: Megint Groschnál a labda a jobb szélen, ő pedig ezúttal sem hibázik. 21–19

36. perc: Emberhátrányból Kobylinska talál be, majd jobb szélről Grosch értékesít ziccert. 21–18

35. perc: Flippes megy ki két percre, újabb büntető jöhet. Ezúttal Csernyánszki lövi, aki előbb a kapufát találja el, majd a kippanót lövi be. 20–17

34. perc: Arntzen duzzasztja tovább a különbséget, Vámos Petra átlövésből rögtön válaszol. 20–16

33. perc: Újabb Loki-hetes marad ki, Kácsor hiába mozgatja meg Davidsent, a kapus lábbal védeni tud.

32. perc: Neagu eladja, a lerohanás végén Vámos Míra a kapufára pattint, az ellen akciót Östergaard zárja góllal. 19–15

31. perc: Nem kell sokáig várni az első gólra, Östergaard jobb szélről talál be. A Loki passzívig játszik, bal szélről Vámos Míra talál be.18–15

31. perc: Folytatódott a mérkőzés.

Vége az első félidőnek. Jól kezdett a Debrecen, de a románok az utolsó percekben a feljavult kapusteljesítménynek is köszönhetően három góllal tudtak ellépni.

30. perc: Flippes gyors betöréssel növeli a román előnyt, majd eladott labda után Neagu üres kapus gólja zárja a félidőt. 17–14

29. perc: Emberhátrány a végére, Planéta megy ki kettő percre.

29. perc: Csernyánszki remekül teszi be beállóba Füzi-Tóvizinek, aki újabb gólt szerez. 15–14

28. perc: Neagu pattintva teszi be a szélről befutó Östergaardnak, a szélső nem hibázik. 15–13

28. perc: Davidsen sajnos parádézik a kapuban, Töpfner hetesét is kivédi a csereként beszállt kapus.

27. perc: Kácsor lövése után Davidsen véd nagyot, majd Neagu teszi le balra, szélről Dindiligan talál be. 14–13

26. perc: Nem sikerül átjátszani a falat, ellenben a hazaiak középről Arntzen révén újra egyenlítenek. 13–13

25. perc: Jobbról balkezes átlövés, Johansson góljával újra a Lokinál az előny. 12–13

24. perc: Neagut nem tudják megállítani a védők, újra egyenlő. 12–12

23. perc: Petrusnak nem megy balról, de Füzi-Tóvizi beállóból javít. 11–12

21. perc: Kácsor újabb gólja érkezik a szaggatottról, a románoknál Pintea kap labdát beállóba és Bartuloviclába mellett lő a kapuba. 11–11

20. perc: Üres kapuval a románok, Arntzen lövi el talpról, Bartulovicnagyot véd.

20. perc: Vámos betörése után hetes és kettő perc, Flippes megy ki. Töpfner ismét magabiztos! 10–10

19. perc: Kácsor lövése a sáncról csorog be, jobb szélről Östergaard gyorsan válaszol. 10–9

Rögtön időt is kér Szilágyi Zoltán.

18. perc: Először vezetnek a románok, Arntzen talál be. 9–8

16. perc: Passzívnál az utolsó passzig mennek el a románok, Östergaarda jobb szélről egalizál. Onnan nem szabad gólt kapni... 8–8

15. perc: Eladja a Loki, Gutiérerez góllal zárja a lerohanást. Majd a Loki kijátsza a támadást, jobb szélről Töpfner talál be. 7–8

14. perc: Planéta nem figyel, Flippes tör be és lövi a hatodik hazai gólt. 6–7

14. perc: Vámos gyönyörűen viszi be a labdát a falba és a gól mellett egy kiállítást is kiharcol, Pintea megy ki. 5–7

12. perc: Planéta újabb büntetőt harcol ki beállóból, Töpfner ezt is belövi. 5–6

11. perc: Vámos passza után Petrus a bal szélről a kapufát találja el.

10. perc: Egy passza maradt a hazaiknak, de Neagunak ennyi is elég, hogy a szaggatottról betaláljon. 5–5

9. perc: Vámos teszi le a jobb szélre Töpfnernek, a szélső nem hibázza el a ziccert. 4–5

8. perc: Nem könnyű átlőni a román falat, de most Kácsornak sikerül, ellenben Neagu már egy kicsit könnyedebb védekezés mellett lövi át a debreceni falat. 4–4

7. perc: Pintea vonalra lép, majd Vámos adja el a labdát, Arntzen pedig végigviszi a lerohanást. 3–3

Nem tűrte sokáig a látottakat a hazaiak edzője. Időkérés.

6. perc: Hámori nem tud betörni, de Vámosnak sikerül. Újra Pinteához kerül a labda, ezt a ziccert már nem hibázza el. Majd újabb debreceni gól, Hámori a szerzője. 2–3

4. perc: Ki más, mint Neagu szerzi az első bukaresti gólt. A rommának ez ziccer a szaggatottról. 1–1

3. perc: Gabriel újabb nagy védése, ezúttal Neagu lövése után, a másik oldalon Kácsor is ront, a kapu mellé lő.

2. perc: A Lokié az első gól, Planéta harcol ki hetest, amelyet Töpfner lő be. 0–1

Az első debreceni akció passzívig megy, majd Kácsor ellépi. Az ellen akció végén Pintea marad üresen, de Gabriel védi a ziccert.

1. perc: A debreceniek kezdték a mérkőzést.

Nincs telt ház Bukarestben, de a pokoli hangulat ennek ellenére garantált lehet ma is.

Köszöntjük Önöket! Perceken belül folytatódik a női kézilabda Bajnokok Ligája délutáni maratoni közvetítéssorozatának második része, melyben a DVSC bukaresti szereplését követhetik végig. Tartsanak velünk!