Férfi kézi El: a Tatabánya simán kikapott Romániában

K. Zs.K. Zs.
2023.11.28. 20:18
Ancsin Gábor három gólt lőtt a Tatabányában (Fotó: Török Attila)
A Tatabánya 28–25-re kikapott a román CSM Constanta vendégeként a férfi kézilabda Európa-liga keddi játéknapján, és már nem juthat tovább a csoportkörből.

A két csapat magyarországi mérkőzését öt góllal megnyerő konstancaiak kezdtek jobban, többször is négygólos előnyben voltak az első félidőben, de a Tatabánya felzárkózott, a második játékrész elején egyenlíteni is tudott (14–14, 15–15).

Hiába azonban az átmenetileg szorosabb állás, 18–17-es konstancai vezetésnél zsinórban öt hazai gól következett, amivel gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. A CSM 28–20-ra ellépett, a meccs utolsó öt gólját a Tatabánya szerezte, kozmetikázva ezzel az eredményen.

A Sporting fölényesen megnyerte a csoport esti mérkőzését, és az egymás elleni eredményeknek is köszönhetően biztossá tette továbbjutását – egyúttal a magyar csapat kiesését.

A Tatabánya az utolsó körben a Glogówot fogadja.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
5.FORDULÓ
H-CSOPORT

CSM CONSTANTA (román)–MOL TATABÁNYA KC 28–25 (14–12)
Konstanca, 2750
néző. V: Barysas, Petrusis (litvánok)
CONSTANTA: VASILE – SZTANKOVICS 3, Aljohin 2, Caba, NIKOLICS 4, Chikovani 1, Ravnic 1. Csere: Rusu (kapus), Komogorov 3, Dragan 2, MOURINO 6, Vegar, Ilie 3, Nistor 2, Andrei 1. Edző: George Buricea
TATABÁNYA: Bartucz – Rodríguez P. 1, Ancsin 3, Juhász Á. 2, Topic 5, Győri M. 1, Krakovszki B. Csere: Székely M. (kapus), Obradovics, MARAS 5 (2), ENOMOTO 4, Pergel 4, Ugalde, Vajda H., Jadegari. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–2. 9. p.: 4–4. 13. p.: 7–4. 18. p.: 9–5. 27. p.: 12–8. 27. p.: 12–11. 33. p.: 14–14. 42. p.: 18–17. 48. p.: 23–17. 50. p.: 23–19. 57. p.: 27–20
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: –, ill. 2/2
Sibalin Jakab (másodedző):
– Sajnáljuk, hogy nem sikerült győznünk. Úgy tűnt, amikor végre egyenlítettünk, minket zavart meg jobban. A lehetőségekhez képest próbáltuk rotálni a csapatot, de több rossz megoldást követően akkora hátrányba kerültünk, amit már nem tudtunk ledolgozni.