Férfi kézi-vb: Amikor tényleg számított, mi voltunk a jobbak – Mikler

2023.01.14. 22:29
Mikler Roland nagy bravúrokkal segítette győzelemhez a magyar csapatot (Fotó: Kovács Anikó/MKSZ)
A magyar férfi-kézilabda-válogatott Izland elleni szenzációs, 30–28-as győzelmét követően így értékelt Mikler Roland és Ancsin Gábor az M4 Sport kamerái előtt.

„Mindent elő kellett rántani, nem hibáztunk, és így tudtunk fordítani, egy ilyen csapat ellen csak így lehetett nyerni. Brutális volt! Egy percig sem lehet elengedni a mérkőzést, hiába dominált a meccs nagy részében az ellenfél, a végén, amikor tényleg számított, mi voltunk jobbak” – mondta Mikler Roland.

Csapattársa, Ancsin Gábor – aki az első meccsen csípőrándulást szenvedett így értékelt.

Nagyon nehéz szavakat találni, mindenki hozzátette a saját kis dolgát. Büszke vagyok, hogy egy ilyen csapat tagja lehetek! Furcsa érzés volt játszani, de köszönet az orvosi stábnak, mindent megtettek, hogy összedrótozzanak. Egy párszor már megmutattuk, hogy fel tudunk állni nehéz helyzetben.”

A MÉRKŐZÉSRŐL RÉSZLETEKET ITT OLVASHAT!

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
D-CSOPORT (Kristianstad)
IZLAND–MAGYARORSZÁG 28–30 (17–12)
Kristianstad, 4615 néző. V: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
IZLAND: GÚSTAVSSON 1 – Gudjónsson 3, MAGNÚSSON 7 (4), Jónsson, Gíslason, Pálmarsson 3, ELÍSSON 9. Csere: Hallgrímsson (kapus), T. Kristjánsson, G. Kristjánsson 1, VIDARSSON 4, Smárason. Szövetségi kapitány: Gudmundur Gudmundsson
MAGYARORSZÁG: MIKLER R. – P. Rodríguez 4, ANCSIN G. 6, Lékai 2 (1), BÁNHIDI 3, Szita 4, Bóka 3. Csere: Székely M. (kapus), Sipos A., BODÓ 3, Hanusz, Ilic Z. 1, Ligetvári, ROSTA M. 4 (2), Szöllősi Sz. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–1. 10. p.: 6–6. 14. p.: 8–8. 21. p.: 13–8. 24. p.: 13–10. 34. p.: 20–14. 39. p.: 23–19.. 47. p.: 25–24.. 53. p.: 28–25
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3