A Veszprém legyőzte odahaza a Kielcét!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.03.03. 18:35
A férfi kézi Bajnokok Ligája-csoportkör 13. fordulójában a Telekom Veszprém 35–33-ra nyert odahaza a lengyel Kielce ellen.
Ligetvári Patrik ünnepel (Fotó: Szabó Miklós)
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
Ligetvári Patrik ünnepel (Fotó: Szabó Miklós) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
13. FORDULÓ
B-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM– LOMZA VIVE KIELCE (lengyel) 35–33 (18–16)
Veszprém 5023
néző. V: Nikolov, Nacsevszki (macedónok).
VESZPRÉM:
Corrales – Strlek 4, Lauge 3, MAHÉ 6 (3), A. Nilsson 2, J. Omar 4, Gasper Marguc 3. Csere: CUPARA (kapus), SIPOS 4, ILIC Z. 2, Ligetvári 1, Nenadics 6 (1), Maqueda, Lékai. Edző: Momir Ilics
KIELCE: Wolff – Karacic 3, NAHI 6, D. Dujshebaev 1, KARALEK 4, Naranjo, A. DUJSHEBAEV 6. Csere: KORNECKI (kapus), Sicko 2, Thrastarson 2, Kules 1, Moryto 3 (1), B. Vujovics 3, Olejniczak 2. Edző: Talant Dujsebajev
Az eredmény alakulása.
5. perc: 2–4. 13. p.: 8–8. 20. p.: 10–10. 28. p.: 15–13. 35. p.: 18–20. 40. p.: 23–23. 46. p.: 26–23. 52. p.: 30–25. 56. p.: 32–30.
Kiállítások:
8, ill. 6 perc.
Hétméteresek:
5/4, ill. 3/1
Momir Ilics: –
A kritikus pillanatokban nagyon sokat segítettek a szurkolók, főleg a második félidőben, amikor Cupara remek védései után összeállt a védelem, és belehajszoltak minket egy jó szériába, majd a győzelembe. Sajnos a végén több könnyű gólt kaptunk, ami kis híján bajt okozott. Boldog vagyok, hogy hosszú idő után újra nyertünk, keményen megdolgoztunk a két pontért.
Talant Dujsebajev: –
A szerencse hozzátartozik a sporthoz, most ez a Veszprém mellett állt, ezért nem tudtunk nyerni. Volt egy-két olyan kipattanó, amit a hazaiak gyűjtöttek be, így kontra helyett gólt lőttek belőle. Innentől már a Dinamo Bucuresti elleni mérkőzésre készülünk, amit ha megnyerünk, biztosan a csoport első két helyének egyikén végzünk és egyenes ágon bejutunk a negyeddöntőbe.

Ezzel együtt már csak két forduló van hátra a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportköréből, és ugyan a sorozatban mostanában rossz formát mutat a magyar csapat, de továbbjutása nem forog veszélyben – azonban egyáltalán nem mindegy, milyen szájízzel kezdi el a rájátszást.

A Kielce elleni rangadót nagy lendülettel és nagy kedvvel indította a magyar csapat, és ugyan a védekezésben többször is akadtak megingások, de ezúttal nem voltak súlyos gondok a ziccerek értékesítésével, így egy-két alapember gyenge teljesítményét elbírva kétgólos vezetést szerzett a szünetre a Veszprém.

Sipos Adrián három, Ilics Zoran két gólt lőtt, ám a szünet után akadozni kezdett a gépezet, Petar Nenadics és Jahja Omar is sokat hibázott, Rodrigo Corrales védési hatékonysága 20 százalék alá csökkent. A helyére a kapuba beálló Vladimir Cuparának sokkal jobban ment, hetest is védett, Sipos zseniálisan védekezett és fontos gólt dobott, kijött tehát a gödörből a Veszprém.

Nem ment ellenben a Dujshebaev testvéreknek, sőt a Kielce egyáltalán nem pörgött fel erre a mérkőzésre, de a hajrá a vártnál így is szorosabb lett pár meglepő veszprémi baki miatt.

Fontos és hangulatjavító sikert aratott a magyar csapat a rájátszás előtt, a közönség kitörő öröme is ezt támasztotta alá. 35–33

A csoport másik meccsén
Dinamo Bucuresti (román)–PSG (francia) 31–39
(16–20)

Az A-csoportban lejátszott egyetlen csütörtöki találkozón a Kiel nagy csatában egy góllal, 28–27-re nyert a PPD Zagreb otthonában, ezzel pedig felugrott a csoport második helyére.

(ehfcl.eurohandball.com)

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! 35–33!

60. perc Időntúli hetes Jahja lökéséért. Nahi nem lövi el... Mestere nem érti, nagyon ideges.

60. perc Mahé passzát Nenadics hétről, beugrásból jobbal a jobb felsőbe szórja, tényleg eldőlt. 35–33!

59. perc Nyílt védekezésben a Kielce, Lauge a kapu előtt, be is dobja. Nahi azonnal válaszol, A. Dujshebaev is betalál. Nem is lenne ez baj, ha Marguc nem pazarolná a ziccerét a kapusba...

59. perc Magyar időkérés.

A két csapat előző meccsét a lengyelek nyerték, 32–29-re.

59. perc Jahja elrontotta, A. Dujshebaev végigszalad a pályán. Időkérés? 33–31!

59. perc Moryto csodaszép tekerése ellenére is.

58. perc Nenadics lövése rossz, de Nilssoné a lecsorgó, és bevetődés, és bent is a labda kapuban. 33–29, ez megvan!

57. perc Jahja első igazi villanása ma, Vujovics azonnal válaszol. Kár érte.

56. perc Magyar büntető, Marguc nem vállalja, Nenadics jobbal a bal felsőbe lő!

56. perc
Lauge elrontja a támadás, A. Dujshebaev passzát a kapuba vágja Nahi. 30–28!

55. perc Hazai időkérés.

55. perc Karacic betörése gólba torkollik.

54. perc Nilsson kiharcol egy hetes a másik Dujshebaev mellett, Mahé lövését kiüti balra Wolf!

53. perc Nenadics kitolja jobbra labdát, Marguc gólt lő, A. Dujshebaev azonnal válaszol.

53. perc Cupara hatalmasat véd, Karaljek ziccerénél, ám két perc Laugének.

52. perc Nahi arcon veri Laugét, két perc neki is. Nenadics jó passzát Jahja hétről a bal sarokba dobja, 29–25!

51. perc Maqueda labdát szerez hátul, Strlek ezt a ziccert már nem ronthatja el!

49. perc Jahja nem lő hét méterről, hiába ugrik fel, Marguc ziccert ront, de Siposé a labda, és a hatosról a bal felsőbe lő. 27–24!

48. perc Nenadics lövés helyett figurázik. Maqueda jól védkezik, kétperces lengyel támadás lassan. Cupara védi Karacic lövését!

47. perc A. Dujshebaev pörgetése csodás, sajnos.

46. perc Jó a védekezés, Mahé ziccerezhet, 26–23!

46. perc Nenadics betörése igen príma, az azt követő lövés is az, Siposnak meg két perc. Fantomszabálytalanság...

46. perc Időkérés a vendégektől.

45. perc Nenadics ziccert ront. Sicko eladja.

43. perc Nenadics lő kapura takarásból, ismét vezet a Veszprém. 24–23!

43. perc Mahé feldönti Karaljokot, hetes. Moryto hetesét a volt kielcés Cupara a bal oldali kapufára tolja!

42. perc Moryto cunderezése zseniális, de nem szabályos a gól, leért a lába, Marguc ziccerből a kapusba lő.

40. perc Vujovics nem figyel, megvan Nilsson első mai gólja. Corrales 21 százalékos hatékonysággal védett.

39. perc Üresen marad a bal szélen a beálló Karaljok, az első gólja ma. Cupara a magyar kapuban.

38. perc De csak Moryto heteséig... Nenadics keze elsül végre, 22–22!

38. perc Strlek labdát szerez, és el is viszi a azt a másik hatosig, egyenlő!

37. perc Nenadics kiharcol egy hetest... Mahé a bal alsóba ejt zseniálisan! 20–21!

36. perc Mahé jobbal a bal alsóba lő, betalál végre a szünet után a Telekom... De Sicko azonnal válaszol, ez nem Corrales meccse.

35. perc Nenadics átlövése nem az igazi... Sicko sokkal jobb ebben a műfajban, Jahja lövése a kapusé, de belülvédekezés Morytótól!

34. perc Strlek ziccerét fogja Kornecki, Olejniczak ziccere a bal felsőben.

32. perc Jahja mellől Ojeniczak egyenlít. És újabb eladott labda a Veszprémtől... 18–18!

31. perc Nagyon szép és pontos Vujovics-átlövéssel.

31. PERC FOLYTATJUK!

A Kielce biztosan továbbjut, ha ma nyer.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 18–16!

30. perc
A hetest jobbal a jobb felsőbe vágja Mahé, mindenféle cselezés nélkül. A. Dujshebaev a földről lő ballal nyolcról, Corrales véd, de üres kapuba nem tud betalálni Nenadics!

29. perc A. Dujshebaev lő nagy gólt, majd két perc Karacicnak.

29. perc Nenadics és Karacic gólváltása, 17–15!

28. perc Sipos harmadik gólja, de betalál a legkisebb Dujshebaev is.

27. perc Corrales véd, a passz is jó, Marguc értékesíti a ziccert, kettővel megy a Veszprém! 15–13!

26. perc Kules a vonalra lép, nem ér a gól, Ilics passzát a jobb szélről Marguc a léc alá csavarja a labdát, a kapus feje fölött.

25. perc Ilics tör be a jobb szélen, szép csel után eredményes!

23. perc Thrastarson
azonnal válaszol átlövésből, Nenadicsnál technikai hiba elöl. Thrastarson a földről a jobb alsóba lő hétről, védhetetlen,

22. perc Nenadics lövését blokkolják, de a védekezés jó, Nenadics most passzol, Ligetvári eredményes ziccerből! Vezet a Veszprém!

21. perc
Sipos sapkát az Kulesnek, ez igen!

Jó 100 lengyel jött el erre a meccsre, a két tábor nagyon jó viszonyt ápol egymással.

20. perc Ilics átlövése nem ilyen erős, de legalább ilyen pontos: egyenlő!

19. perc Sipos
összeszed egy rossz passzt a bal oldalon, és félmagasan a jobb sarokba lő a hatosról. Jobbal. Sajnos bombagóllal válaszol Kules.

Jahja helyén a "kis" Ilics, Maqueda marad a padon.

17. perc Lauge lerántja Tournat-t, két perc. Vujovics a bal oldali kapufára lő átlövésből. Ballal.

15. perc
Mahé lövése rossz, nem úgy Nahié, aki ismét egyedül maradt a kapu előtt. Corrales védi Sicko lövését, Jahja oldalról a bal alsó mellé lő.

14. perc Sipos megharcol Mahé fifikás, de kissé pontatlan passzáért, és beállóból eredményes, estében!

13. perc Moryto elképesztően üresen marad, még lepattintani is van ideje a hatos előtt, ilyen szinten ez ritkaság. Strlek ziccere meg a kapufán csattan.

12. perc Nahi és Lauge gólváltása, 7–8! Corrales véd egy nagyot, végre, Strlek a bal szélről jobbal a rövid alsó sarokba lő, egyenlő.

11. perc Vujovics átlövése csodás, sajnos. Mahéé is, szerencsére!

10. perc Karaljok
üresen marad, bevetődik, itt a harmadik gólja. Labda a jobb alsóban, Jahja mellől lőtt gólt. Jahja eladja, de megússza, szabaddobás. De aztán egyedül marad a jobb oldalon az afrikai játékos, bevetődhet, ezt a ziccert nem rontja el! 5–6!

9. perc Siposnak két perc A. Dujshebaev arcon ütéséért. Nem volt durvaság, de nagyon belefordult ebbe a sallerbe a spanyol.

8. perc Nahinak
két perc lökésért. Jahja passzából betör Mahé, ez a 400. gólja a veszprémi színekben.

6. perc Jahja nem mer lőni hétről... Aztán passzol, Strlek ziccerét fogja Wolff.

5. perc Laugének semmilyen passz kell, egyéni akcióból eredményes, majd Corrales véd egy nagyot! 3–4!

4. perc Karaljok kétszer is labdát szerez, Karacic betörésére nincs ellenszer. Aztán Karaljok összeporszívózza A. Dujshebaev rossz passzát.

Nahi alig ötöt lépett a labdával, hazai pálya, na ja...

2. perc Jó védekezés Siposéktól hátul, rossz passz Jahjától, ellépi Nahi, de végigviszi. Strlek a bal szélről betalál volt csapata ellen!

1. perc Mahé ziccerét védi Wolff, D. Dujshebaev gólpasszt kap a testvérétől. Mahé balról ballal a bal felső belő 7-ről, kissé balról. 1–1!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A magyar csapat piros-fekete mezben és fekete nadrágban, a vendégek sárga mezben és kék nadrágban.

A legjobb edző címre a férfi csapatoknál három spanyol, az egyiptomi válogatottat Tokióban negyedik helyig vezető Roberto García Parrondo, a Barcával több mint 60 trófeát nyerő Xavier Pascual, és a nemzeti együttessel kinevezése, 2016 óta világversenyeken öt érmet szerző
Jordi Ribera mellett a dánok sikerkovácsa, Nikolaj Jacobsen és a franciák kiváló szövetségi kapitánya, Guillaume Gille pályázik.

A játékosok után az edzőknél is összeállított egy ötös listát a nemzetközi szövetség (IHF), amely mindkét nem esetében március 28-án teszi közzé, hogy ki volt a 2021-es év legjobbja. A férfi kézilabdázóknál a dánok világbajnok jobbátlövője, Mathias Gidsel, honfi társa, a kapusként legutóbb az élen végző Niklas Landin, a franciák olimpiai bajnok és BL-győztes beállója, Ludovic Fabregas, a spanyolok olimpiai bronzérmes irányítója, Alex Dujshebaev és az újdonsült Európa-bajnok svédek irányítója, Jim Gottfridsson került a jelöltek közé.

Egy Bajnokok Ligája-találkozóra mennyire készülnek másként, mint egy NB I-es bajnokira?
Én nem teszek különbséget a két sorozat között, ezt már a nyári kinevezésemkor említettem. Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy a klubnak és a szurkolóknak mennyire fontos a BL, nekünk is az, de egyszerűen nincs idő az újratervezésre. Van, hogy két–három naponta lépünk pályára, nem mérlegelhetünk. Végtére is profik vagyunk, ez a munkánk, és nincs más feladatunk, mint kézilabdameccseket nyerni.

A katalánokat sikerült meglepni a hét a hat elleni játékkal, ezt a jövőben is alkalmazzák?
Ez a körülményektől is függ, meg persze a riválistól. Több variációval próbálkozunk, például védekezésben is szeretnék újítani, de nem megy egyik napról a másikra. Hibák még akadnak, lesznek is, mert a gyakorlás fázisában járunk, ám optimista vagyok a jövőt illetően. Persze ahhoz, hogy jók és eredményesek legyünk, három dolog kell: munka, munka és munka.

Mentálisan és erőnlétileg milyen állapotban van a társaság?
Habár a januári Európa-bajnokság óta már egy hónap eltelt, de a többi együtteshez hasonlóan még mi sem tartunk ott, ahol a hosszú szünet előtt. Ez olyan probléma, amellyel mindenki újból és újból szembenéz a nagy világversenyeket követően.

Mi a helyzet a védekezéssel?
Jogos kérdés, miután Spanyolországban egy félidő alatt huszonkét gólt kaptunk, ami ezen a szinten nagyon sok. Beszéltünk erről a srácokkal, ők is tudják, folyamatosan kell koncentrálniuk hátul, nem engedhetnek ki egy pillanatra sem. Őszintén szólva az azonban jobban aggaszt, hogy tiszta helyzetekben hibázunk. Megcsináljuk a nehezét, odajutunk a kapussal szembe, ám ezeket a szituációkat nem mindig tudjuk góllal befejezni.Sőt! Hogy mi az oka? Elsősorban az, hogy nem koncentrálunk eléggé.

Az eredményesség vagy a teljesítmény a fontosabb a továbbjutás szempontjából nem mérvadó Kielce elleni hazai mérkőzésen?
Mindkettő! – vágta rá Momir Ilics, a Telekom Veszprém szerb edzője. – Barcelonában ugyan kikaptunk a múlt héten, a hozzáállással viszont elégedett voltam. Mondjuk, ez a minimum, minden meccsen azt várom el a játékosaimtól, hogy teljes erőbedobással küzdjenek a végsőkig. Legutóbb ziccereket rontottunk, a Barca pedig megbüntette. A Kielce is így tesz majd, nem véletlenül vezeti a csoportot, ezért ezen a téren mindenképp fejlődnünk kell.

Már csak két forduló van hátra a BL csoportköréből: a legutóbbi három nemzetközi meccsén egy pontot gyűjtő Telekom Veszprémnek ugyan nem forog kockán a továbbjutása, de nem mindegy, milyen szájízzel kezdi el a negyeddöntőért zajló rájátszást.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A VESZPRÉM–KIELCE MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!