Férfi kézi: Fekete Dávid majdnem ezer nap után játszott újra tétmeccset

PUSZTAI VIOLAPUSZTAI VIOLA
2022.02.08. 09:16
Fekete Dávid játszott a Veszprém színeiben a Bajnokok Ligájában, tagja volt a 2018-as férfi kézilabda Európa-bajnokságon szereplő magyar válogatottnak, 2019 májusa óta azonban szinte semmit sem hallottunk róla. Sorozatos térdműtétei után 2022. február 5-én lépett pályára ismét tétmeccsen, immáron a Grundfos Tatabánya balszélsőjeként. 




Majdnem ezer nap. Ennyi idő után játszhatott újra tétmeccsen Fekete Dávid, akit január elején hívott el a Tatabánya próbajátékra, s szerződtette az idény végéig. A 25 éves balszélsőt nevezték is a Telekom Veszprém elleni bajnokira, Dragan Djukics vezetőedző pedig pályára is küldte.



Majdnem ezer nap. Ennyi idő után játszhatott újra tétmeccsen Fekete Dávid, akit január elején hívott el a Tatabánya próbajátékra, s szerződtette az idény végéig. A 25 éves balszélsőt nevezték is a Telekom Veszprém elleni bajnokira, Dragan Djukics vezetőedző pedig pályára is küldte.

„Nagyon vártam, hogy újra érezhessem a vaksz illatát, meglökdössenek, vagy én meglökdössek valakit. Szuper élmény volt” – mondta mosolyogva a korábbi válogatott kézilabdázó, aki úgy véli, híres gyorsasága mit sem kopott a hosszú rehabilitáció alatt, de nyilván tett is azért, hogy újra a régi legyen.

Fekete Dávid alig várta, hogy meglökdössék, vagy ő meglökdössön valakit (Fotó: Dömötör Csaba)
Fekete Dávid alig várta, hogy meglökdössék, vagy ő meglökdössön valakit (Fotó: Dömötör Csaba)

Videónkban arról is beszél, hogyan élte meg mentálisan a kézilabda nélkül töltött éveket, kik voltak a támasza, és azt is elárulja, hányszor kellett meggyőzni arról, hogy ne fordítson hátat a sportágnak. Emellett, arra is kitér, hosszú távú céljai között szerepel-e, hogy újra válogatott szinten játsszon.

A pályán és azon kívül is erősítés a Tatabányának
„Dávid a pályán, és azon kívül is erősítést jelent a csapatnak. Olyan játékos, aki az öltözőbe is mindig jó hangulatot hoz. Számára nagyon nagy dolog, hogy ennyi kihagyás után ismét tétmeccset játszhatott. Szeretnék neki a csapat nevében sok sikert kívánni! Bízunk benne, hogy ebben a nálunk töltött fél idényben eléri a céljait” – mondta Győri Mátyás, a Tatabánya irányítója, aki az utánpótlás-válogatottakból is jól ismeri a balszélsőt, hiszen 2014-ben együtt szereztek ezüstérmet az U18-as Eb-n.
Legfrissebb hírek

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
6 órája

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
Tegnap, 8:28

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Kézilabda: Takács Maja három fronton is segítette a Győri ETO-t

Utánpótlássport
2026.06.17. 13:01

Kézi: újra a legjobbak között bizonyíthatott a Veszprém az ifi BL-ben

Utánpótlássport
2026.06.16. 08:58

Kézilabda: jön a Veszprémmel a fiú ifjúsági BL négyes döntője

Utánpótlássport
2026.06.12. 09:01

Kézi: odaértek az akadémiák közé a Budaörs korosztályos leánycsapatai

Utánpótlássport
2026.06.10. 14:05
Ezek is érdekelhetik