Női kézi NB I: a Győr és az FTC is hozta a kötelezőt

2021.02.24. 20:11
A Siófok 37–32-re legyőzte az Érdet a női kézilabda NB I szerdai játéknapján. Hozta a kötelezőt a Győr és a Ferencváros is – a győriek a Mosonmagyaróvár ellen nyertek 33–20-ra, míg a zöld-fehérek az MTK Budapestet verték meg 34–25-re.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK MEG! (Fotók: Tumbász Hédi)

A Tomori Zsuzsanna, Gnonsiane Niombla és Andrea Kobetic nélkül felálló vendégek egyszer sem kerültek hátrányba a mérkőzésen. A hazaiak az első félidőben a 22. percig tartották a lépést (11–11) esélyesebb ellenfelükkel, de a szünetben már ötgólos hátrányban voltak, ami megmaradt a találkozó végéig.

Hársfalvi Júlia nyolc, a francia Tamara Horacek hét góllal járult hozzá a sikerhez, a mezőny legeredményesebb játékosa pedig az érdi Walfisch Mercédesz volt, aki húsz lövésből tíz gólt szerzett.

A Kisvárda és a Vác is hazai pályán győzött – a szabolcsiak a kieső helyen álló Boglári Akadémia-SZISE csapata ellen nyertek, a váciak a Debrecen elleni rangadón diadalmaskodtak. A DVSC korábbi válogatott játékosa, Hornyák Dóra 12 gólt lőtt, ám ez is kevésnek bizonyult a pontszerzéshez a 8–1-es sorozattal kezdő, végig vezető Vác otthonában.

A Győr nagyon simán verte meg a Mosonmagyaróvárt – a vendégek már a nagyszünetre 11 gólos előnyt harcoltak ki (22–11), s a második félidőben az is belefért, hogy „csupán” 11-szer találjanak a mosoniak kapujába.

A Győr legeredményesebb játékosa Veronica Kristiansen volt, aki hét kísérletéből hétszer volt eredményes.

Hozta a kötelezőt a Ferencváros is: a zöld-fehérek hat perc után még döntetlenre álltak (4–4) az MTK Budapest ellen, a 11. percben viszont már 10–5-re vezettek. A vendégeknek a szünetben nyolcgólos fórjuk volt (20–12), a vége 34–25 lett.

Az FTC-ben ott volt Bíró Blanka (igaz, csak néhány másodpercre állt be), Klujber Katrin és Háfra Noémi is – Klujber négyszer, Háfra kétszer volt eredményes. A meccs leghatékonyabb játékosa Pál Tamara volt, az MTK válogatott irányítója tíz gólt szerzett.

A jelenleg még MTK-s, ám következő idénytől ismét ferencvárosi Szöllősi-Zácsik Szandra nyolc lövésből háromszor talált be.

(NSO/MTI)

KÉZILABDA
NŐI NB I
ÉRD–SIÓFOK KC 32–37 (14–19)
Érd, zárt kapuk mögött. Vezette: Bóna, Földesi
ÉRD: Györkös – Király R. 1, Mód 4, Kopecz 4, Paróczy 1, Kiss-Walfisch 10, Fekete B. 5. Csere: Győrffy (kapus), Szabó K. 6 (6), Horváth D., Kovács B., Kóka, Landi, Sztankovics, Csáki L. 1, Kiss D. Edző: Horváth Roland
SIÓFOK: Szikora – Böhme 4, Kiss N. 6, Tóth G. 6, Mazák-Németh 2, Horacek 7, Hársfalvi 8. Csere: Csapó Kincső (kapus), Jezic 3, Lapos, Such 1. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 3. perc:
1–3. 7. p.: 4–4. 12. p.: 4–8. 16. p.: 9–9. 22. p.: 11–11. 25. p.: 11–15. 34. p.: 15–21. 40. p.: 18–24. 47. p.: 22–28. 53. p.: 27–33
Kiállítások:
6, ill. 8 perc
Hétméteresek:
6/6, ill. 4/2

Horváth Roland:
– Annak ellenére, hogy tartalékosan érkezett a Siófok, lényegesen nagyobb sebességen játszott. Sok átlövést vállaltunk, de pontatlanok voltunk és emiatt sok kontragólt kaptunk, ennek is köszönhetően lőtt ennyi gólt az ellenfél.
Zdravko Zovko:
– Nehéz mérkőzés volt, az Érd jó csapat. Az első félidőben nagyon jól játszottunk, tizenkilenc gólt lőttünk, Szikora Melinda pedig nagyon jól védett. Sajnos nem komplett a csapat, sok a betegünk, sérültünk, de fontos volt, hogy megnyerjük ezt a mérkőzést.

KISVÁRDA MASTER GOOD SEBOGLÁRI AKADÉMIA-SZISE 2927 (15–14)
Kisvárda, zárt kapu mögött. Vezette: Őri, Pozdena
KISVÁRDA: Pásztor B. – UDVARDI 4 (1), HABÁNKOVÁ 6, Szabó Nina 5 (2), Dombi L. 4, SISKA 6, T. Milosevics 3. Csere: MÁTÉFI D. (kapus), Bouti, Termány, Dombi K. 1, Soltész. Edző: Bakó Botond
BOGLÁR: Magera – Kukucska 1, Woth 1, Farkas J. 3 (1), Faragó 2, MONORI 7, Mérai. Csere: Gercsó N., Szabó Luca (kapusok), Kajdon 4 (2), Takó 3, Vámos M., KOCSIS B. 3, Bánhidi, Mlinkó 2, Juhász Gréta 1. Edző: ifj. Kiss Szilárd
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1. 8. p.: 4–4. 13. p.: 7–5. 18. p.: 10–8. 28. p.: 14–14. 36. p.: 19–14. 44. p.: 24–16. 54. p.: 27–22
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3
Bakó Botond: – Kettős érzéseim vannak: ugyan megszereztük az újabb győzelmet, de nem játszottunk jól. Sok labdát adtunk el, különösen lerohanás közben, így szoros volt az első félidő. Könnyű helyzeteket kapkodtunk el, és nem mindig tudtuk a saját játékunkat játszani.
Ifj. Kiss Szilárd: – Az eredménnyel nagyjából elértük a célunkat, de a második félidő eleje kapcsán van hiányérzetem. Ebben a szakaszban dőlt el a mérkőzés, a Kisvárda nagyobb lendülettel jött ki a második félidőre, mi pedig rengeteget hibáztunk. Összességében úgy gondolom, negyvenöt percig méltó ellenfelei voltunk a hazaiaknak.

VÁCI NKSE–DVSC SCHAEFFLER 32–28 (19–13)
Vác, zárt kapuk mögött. Vezette: Bócz, Wiedemann
VÁC: BUKOVSZKY – Diószegi 2, HÁMORI 7, ARON 4, Helembai F. 2, KÁCSOR 6, Radoszavljevics 3. Csere: Bálint A. (kapus), SZABÓ LAURA 6 (3), Bárdy 2. Edző: Szilágyi Zoltán
DVSC: Giegerich – Arany 2, Bordás 1, DESZPOTOVICS 6, HORNYÁK D. 12 (7), Vámos P., Vantara-Kelemen 1. Csere: CSAPÓ KYRA (kapus), Karsten 1, TÓVIZI 4, Bánfai K. 1, Csernyánszki, Petrus. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 8. perc: 8–1. 19. p.: 11–7. 25. p.: 16–9. 36. p.: 22–16. 45. p.: 25–22. 53. p.: 28–23
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 8/7
MESTERMÉRLEG:
Szilágyi Zoltán: – Egy közvetlen rivális ellen szereztünk nagyon fontos két pontot. Mindkét oldalon hiányoztak kulcsjátékosok, viszont mi már az első percekben nagyon koncentráltak voltunk és kiválóan kezdtünk. Egyes időszakokban kifejezetten érett, taktikus játékot produkáltunk. A debreceniek megpróbáltak rendre felzárkózni, de nálunk mindig volt egy-egy olyan villanás, amivel átlendültünk a holtpontokon.
Köstner Vilmos: – Megérdemelten nyert a Vác. Nehéz értékelnem azt a csapatot, amely az első nyolc perc után hétgólos hátrányba kerül. Az együttes fel volt készítve erre a fontos találkozóra, de már az első percekben áthágják a taktikát a játékosok. Sokat dolgozom a csapattal, de szeptember óta ezt kapom vissza. Szégyenteljesnek tartom, hogy Hornyák Dóra és Csapó Kyra kivételével válogatott játékosok gyenge teljesítmény nyújtanak.

MTK BUDAPEST–FTC RAIL CARGO HUNGARIA 25–34 (12–20)
Budapest, Népfürdő u., zárt kapuk mögött. Vezette: Bujdosó, Horváth V.
MTK: SUBA – Dávid-Azari, Szekerczés 2, DAKOS 4, Marincsák 3, Szöllősi-Zácsik 3, Pelczéder 1. Csere: Győri B. (kapus), Szabados, PÁL T. 10 (4), Juhász Eszter 2, Sallai, Sári. Edző: Golovin Vlagyimir
FTC: JANURIK – Malestein 1 (1), BÖLK 6, Stolle 1, Behnke 2, Kovacsics 4, MÁRTON G.8. Csere: Bíró B. (kapus), Kisfaludy 1, Klujber 4 (2), Háfra N. 2, KOVÁCS ANETT 4, Szucsánszki 1, Ballai B., Tóth N. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–8. 25. p.: 10–17. 38. p.: 16–20. 51. p.: 24–28
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Golovin Vlagyimir: – Próbáltuk a maximumot kihozni ebből a mérkőzésből, de értelmetlen bejátszások és pontatlanságok miatt ez nem sikerült. Viszont játszottunk egy jót.
Elek Gábor: – Azt kaptam a mérkőzéstől, amire számítottam. Teljesen meglepő módon az utóbbi időben a mi csapatunk nem kapott meccsterhelést, és ezért több hibával játszottunk.

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁRI KC–GYŐRI AUDI ETO KC 20–33 (11–22)
Mosonmagyaróvár, zárt kapuk mögött. Vezette: Paska, Vastag
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Katona 1, Gyimesi, HORVÁTH B. 5, KOVÁCS P. 7 (2), Szarková 1, Hajtai. Csere: Herczeg L. (kapus), Tóth Eszter 6 (1), Lancz, Stranigg Zs., HUDÁK. Edző: Gyurka János
GYŐR: LEYNAUD – Lukács V. 4, NZE MINKO 5, S. Oftedal 3, Edwige 1, V. KRISTIANSEN 7 (2), Fodor Cs. Csere: Silje Solberg (kapus) 1, Anne M. Hansen 2, BRATTSET 4, FALUVÉGI D. 5, Görbicz 1. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–5.16. p.: 6–12. 20. p.: 8–15. 24. p.: 9–14. 35. p.: 13–24. 41. p.: 14–26. 45. p.: 16–28. 55. p.: 18–31
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/2
Gyurka János: – Sajnos indiszponáltan kezdtük a találkozót, az ETO pedig természetesen azonnal kihasználta a hibáinkat. Fénysebességgel kézilabdáztak a győriek, néhány másodperc elég volt nekik a gólszerzéshez. A második félidőben közelebb tudtunk kerülni hozzájuk, akartunk, küzdöttünk és sokat tanultunk ezen a találkozón.
Danyi Gábor: – Jó tempóban kézilabdáztunk, ami nagyon fontos ebben a sűrű periódusban. Elégedett voltam, mert talán a szélsőjáték hatékonyságát kivéve, jól működött a játékunk. Megtiszteltük a Mosonmagyaróvárt azzal, hogy a legjobb teljesítményünket nyújtottuk, mert elismerésre méltó az az eredménysor, amit eddig ebben az idényben elértek a házigazdák.