Férfi kézi: egymeccses párharc vár a Füredre az Európa-ligában

K. T. I.K. T. I.
2020.09.21. 18:46
A koronavírus-járvány miatt hozott újabb kényszerű döntésekről számolt be az Európai Kézilabda-szövetség (EHF). A friss döntések értelmében az Elverum és a Vardar szkopjei mérkőzését határozatlan időre elhalasztották a Bajnokok Ligájában, míg az Európa-liga selejtezőjében a Balatonfüred és a Trimo Trebnje párharca egy meccsen fog eldőlni.


Mint az EHF honlapja fogalmaz, a Norvégiában életbe léptetett szabályozások miatt már az ország elhagyása is problémát jelentene az Elverum számára, nemhogy a hazatérés Észak-Macedóniából. A Máthé Dominikot is foglalkoztató együttesre hosszú távú karantén várna, emiatt pedig a hazai bajnokságban kerülne hátrányba. Mivel a BL-ben jelen állás szerint 2021 februárjáig tart a csoportkör, az EHF úgy döntött, egyelőre elhalasztja a két csapat szkopjei találkozóját. Arról később határoznak, hogy a meccset mikor lehet pótolni.
Mint az EHF honlapja fogalmaz, a Norvégiában életbe léptetett szabályozások miatt már az ország elhagyása is problémát jelentene az Elverum számára, nemhogy a hazatérés Észak-Macedóniából. A Máthé Dominikot is foglalkoztató együttesre hosszú távú karantén várna, emiatt pedig a hazai bajnokságban kerülne hátrányba. Mivel a BL-ben jelen állás szerint 2021 februárjáig tart a csoportkör, az EHF úgy döntött, egyelőre elhalasztja a két csapat szkopjei találkozóját. Arról később határoznak, hogy a meccset mikor lehet pótolni.

Az európai szövetség másik döntésének magyar vonatkozása is akad: mivel a Balatonfürednél is felütötte a fejét a koronavírus, már vasárnap arról határoztak, hogy a Trimo Trebnje elleni, szeptember 22-ére tervezett első meccset az eredeti időpontban nem lehet megtartani. Az EHF mai közleménye szerint a mérkőzést nem is pótolják később, a két csapat párharcát egyszerűen egymeccsesre redukálják. A találkozót az eredeti terveknek megfelelően Szlovéniában rendezik majd – jelen állás szerint szeptember 29-én.

A Füred hétvégén közleményben jelezte, hogy a kiutazásra készülő küldötség egyik tagjának pozitív lett az ilyenkor kötelező koronavírustesztje. A beszámolóban a fertőzött személyt nem nevezték meg, és az sem derült ki, hogy játékosról vagy stábtagról van-e szó. György László vezetőedző azonban az M4 Sportnak hétfőn elárulta, az egyik stábtag az érintett.

Legfrissebb hírek

Férfi kézi BL: a Szeged mindkét előző döntőst elkerülte, a Veszprém viszont megkapta a Füchse Berlint

Kézilabda
Tegnap, 12:15

Sikerre kódolva – a férfi kézi BL-győztes Barca háttere

Képes Sport
2026.06.25. 17:18

Kézi BL: elkészültek a csoportkör kalapjai – a Győr, az FTC, a Veszprém és a Szeged is várja ellenfeleit

Kézilabda
2026.06.25. 13:05

EHF: nincs Szeged- vagy Veszprém-játékos az idény álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.24. 12:40

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

A Tatabánya és a Szeged is szabadkártyát kért a férfi kézilabda Bajnokok Ligájába

Kézilabda
2026.06.17. 17:18

Kézilabda: Tóvizi, Bánhidi, Imre és Sipos is jelölt az év csapatába

Kézilabda
2026.06.16. 13:01
Ezek is érdekelhetik