Férfi kézi NB I: dugóban a bírók, a csapatok kivárták

2018.10.19. 19:59
Másfél órás késéssel kezdődött meg a Cegléd–Budakalász mérkőzés a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján, miután a játékvezetők közlekedési dugóba keveredtek. A vendégek végül 33–30-ra győztek, és ugyanilyen eredménnyel ért véget a 7. forduló másik pénteki meccse is, de azon a hazai csapat, a Gyöngyös nyert.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ, pénteki mérkőzések

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–DVTK-EGER 33–30 (18–16)
Gyöngyös, 900
néző. V: Bócz, Wiedemann
GYÖNGYÖS: Tóth M. – Urbán 1, MARKEZ 7 (1), Sipeki, VILOVSZKI 3, HERCEG 12, Varsandán M. 2 (1). Csere: Buzogány (kapus), Duris 2, Gerdán, Gábori 1, M. Krivokapics 2, Németh T., UBORNYÁK 2, István P. 1. Edző: Konkoly Csaba
EGER: Lorger – Bernatonis 5, RÉDEI 6, HEGEDŰS M. 6, KISS G., Dobó, Szepesi I. 1. Csere: Repóth (kapus), Lezák, Füzi 2, Takács B. 3 (1), BAJORHEGYI 1, Molnár B. 3, Vaskó 3. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 12. p.: 9–5. 18. p.: 12–8. 24. p.: 15–12. 36. p.: 19–21. 42. p.: 22–21. 48. p.: 26–24. 54. p.: 30–25
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1
Konkoly Csaba:
– Hullámzó volt a játékunk, többször is meg kellett újulni a győzelemhez. Örömteli, hogy csapatunk egy pillanatra sem adta fel. Ennek a gyümölcse a két pont.
Tóth Edmond: – Parázs mérkőzést játszottunk, igazi megyei rangadót. Sajnos szűkös a keretünk, így nem tudtunk kellően frissíteni, ez az ötvenedik perctől különösen megmutatkozott. Hiányzott a jó kapusteljesítmény is.

CEGLÉDI KKSE–CYEB-BUDAKALÁSZ 30–33 (13–17)
Cegléd, 550
néző. V: Horváth P., Marton
CEGLÉD: Mojszilov – Lászlai 3, RADNIC 5, Zobec 1, Szabó B. 3, Juhász K., Pocsai 7 (6). Csere: Koncz P. (kapus), Hajdu T. 3, Csampar 1, Vucskovics, GÁBOR M. 6, Hódi 1, Kecskeméti. Edző: Jakab László
BUDAKALÁSZ: VÁCZI – BOHÁCS 7 (1), Mazák 2, Czina, Koller 3, Leimeter 4, TÓTH Á. 6. Csere: Boros T. (kapus), KONCZ A. 7, Simon B. 4, Sinkovits. Edző: Forgács Gyula
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 7. p.: 4–3. 12. p.: 7–6. 25. p.: 10–14. 39. p.: 17–22. 42. p.: 22–24. 50. p.: 26–30. 54. p: 29–31
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 1/1
Jakab László:
– Sajnos ismét csődöt mondtunk védekezésben. Harcoltunk, de ez csak ennyire elég.
Forgács Gyula: – Küzdelmes és kiélezett mérkőzésen végig kézben tartva az eredményt megérdemelt győzelmet arattunk.