Női kézi NB I: Fradi-siker a felújított Elek Gyula Arénában

2016.11.09. 19:29
Szucsánszki Zita ezúttal nem villogott, de a Fradi így is simán nyert a Siófok ellen (Fotó: Veres Viktor)
A Ferencváros 37–27-re nyert a megújult Elek Gyula Arénában a Siófok ellen, míg a Debrecen a Fehérvárt győzte le hazai környezetben 30–27-re a K&H női kézilabdaliga szerdai játéknapján.

Szerda délelőtt adták át a felújított Elek Gyula Arénát, amelyet aztán a győztes lipcsei Bajnokok Ligája-csoportmeccsről hétfő este hazaérő női kézisek azon frissiben fel is avattak. A Fradinak ez a Siófok elleni bajnoki volt az egyetlen hazai találkozója az ősszel, mivel amíg dolgoztak a csarnokon, idegenben játszott, a BL-ben pedig amúgy sem lehet meccset rendezni a Népligetben.

Sok volt a pontatlanság és a technikai hiba az FTC játékában, és védekezésben sem állt olyan biztos lábakon, mint Lipcsében, a Siófok ezt kihasználva előnyben játszott az első félidő nagy részében. Két gólnál jobban azonban nem tudott meglépni a Triscsuk Krisztina vezette Balaton-parti együttes, így a Fradi többször is ki tudott egyenlíteni, sőt, a szünet előtt valamennyire magára találva 14–12-nél már a fővárosiaknál volt az előny.

A fordításban nagy szerepe volt a kapuba beálló Szikora Melindának, míg góllövésben Schatzl Nadine mellé Danick Snelder és Lukács Viktória is felzárkózott. Az FTC gyorsan ellépett ellenfelétől, Horváth Rolandnak már a 41. percben ki kellett kérnie harmadik idejét. Amikor a meccs utolsó negyedéhez érve kilenccel ment a hazai együttes, kevesen gondolhatták, hogy akár még szoros is lehet a vége.

Márpedig a Siófok Estelle Nze-Minko találataival feljött mínusz háromra, de az utolsó öt és fél percben már nem lőtt gólt, a Fradi pedig újra megrázta magát, így a végére alakult ki a legnagyobb különbség (37–27).

Debrecenben szintén az utolsó tíz percben döntötte el a mérkőzést a maga javára a házigazda. A Fehérvár 15–14-re vezetett egy félidő után, és még az 51. percben is csak egygólos hátrányban volt, a Loki azonban jobban bírta a hajrát.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
7. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–SIÓFOK KC 37–27 (14–12)
Elek Gyula, Aréna, 700
néző. V: Bocz, Wiedemann
FTC: Bíró – LUKÁCS 8, KOVACSICS 4, SNELDER 8, Szekeres, Szucsánszki 2, SCHATZL 10 (4). Csere: Szikora (kapus), Pena, Jovanovics 2, Faluvégi, Mészáros 2, Szarka, Hornyák 1. Edző: Elek Gábor
SIÓFOK: Pastrovics – Such 2, AL-GAUI 3, NZE MINKO 8 (1), Németh Cs., Triscsuk 6 (3), ERDŐSI 5. Csere: Gercsó N. (kapus), Ferenczi 2, Deáki, Agbaba 1. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–4. 16. p.: 7–9. 27. p.: 13–11. 38. p.: 20–15. 43. p.: 25–17. 49. p.: 30–21. 56. p.: 31–27
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 7/4
Elek Gábor:
– Végre itthon. Nagyon hullámzó teljesítménnyel, tíz góllal győztünk, túl sok volt a hiba.
Horváth Roland: – Nagyon sajnálom ezt a mérkőzést, mert nem volt benne ekkora különbség. Sőt, még a meglepetés is benne volt a pakliban, de aztán a vége nem ezt mutatta.

DVSC-TVP–ALBA FEHÉRVÁR KC 30–27 (14–15)
Debrecen, 1800
néző. V: Hargitai, Markó
DVSC-TVP: LAJTOS – Varsányi 2, SIRIÁN 3, DESZPOTOVICS 3, JEZSIKAVA 4, Garbuz 3, KELEMEN 3. Csere: HORVÁTH-PÁSZTOR (kapus), Punyko 2, Siska 1 (1), B. KLIKOVAC 5, CSÁKI 4 (4). Edző: Tone Tiselj
ALBA FEHÉRVÁR KC: HERR O. – Hajduch 1, ZSIVKOVICS 5 (2), TILINGER 7 (4), PIEDADE 5, Mendy, Pelczéder 1. Csere: Sipeki (kapus), BANDELIER 5, Djordjievszka 1, Kazai 2. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 9. p.: 6–3. 19. p.: 9–9. 23. p.:10–12. 40. p.: 19–18. 48.p.: 23–21 54.p.: 27–24
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 7/6
Tone Tiselj:
– Nem csak a mérkőzés, az elmúlt időszak is nehéz volt. Hozzá kellett szoknunk, hogy egyre többet játszunk tévés meccset. Támadásban ez volt eddig a szezon legjobb produkciója, a mérkőzés második felére pedig a védekezés is helyreállt. Ez a mai győzelem legyen egy köszönetnyilvánítás a szurkolóknak az egész éves teljesítményükért.
Deli Rita: – Remek rangadót játszottunk. Mind a két csapat győzni akart, ma a Debrecennek sikerült, kár érte, mert jó lett volna idegenben pontot szerezni. Az első félidőben minden sikerült, amit elterveztünk, a második félidőben azonban beszűkült a játékunk, ettől függetlenül mindent megtett a csapatom a győzelemért.

1. Győri Audi ETO KC 7 7 234–144 +90 14
2. Érd 7 6 1 199–164 +35 13
3. Dunaújvárosi Kohász KA 8 6 2 234–192 +42 12
4. FTC-Rail Cargo Hungaria 7 5 2 224–176 +48 10
5. DVSC-TVP 7 4 1 2 198–166 +32 9
6. Ipress Center-Vác 6 4 2 172–152 +20 8
7. Siófok KC 7 3 4 191–196 –5 6
8. Alba Fehérvár KC 7 2 5 172–177 –5 4