Női kézi EHF-kupa: a Fehérvár fél lábbal a csoportkörben

2016.11.13. 14:22
Az Alba Fehérvár 28–23-ra nyert Nagymihályban a női kézilabda EHF-kupa 3. selejtezőkörében, a Iuventa Michalovce elleni párharc első mérkőzésén.

A Fehérvár már az első félidőben ötgólos előnybe került, amit a második játékrészben megőrzött, így több mint biztató helyzetből várhatja a jövő vasárnapi visszavágót.

A párharc győztese az EHF-kupa csoportkörében folytathatja 15 másik csapat társaságában.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
3. SELEJTEZŐKÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉS
IUVENTA MICHALOVCE (szlovák)–ALBA FEHÉRVÁR KC 23–28 (12–17)
Nagymihály, 1200
néző. V: Jorum, Kleven (norvégok)
MICHALOVCE: Lafuente – Csernova 2, Holesová 3, Rebicová 1, PEREDERIJ 4, Dubaucova 3, LEVCSENKO 6 (3). Cs: MEDVEDOVÁ (kapus), Habánková 1 (1), Stefaníková, Kisiková, Nagyová, Schuster, Wollingerová 3, Bajciová, Scerbáková. Edző: Frantisek Urban
FEHÉRVÁR: HERR O. – Hajduch, DJORDJIEVSZKA 8, Tilinger 2, Piedade 1, MENDY 5, Kazai 3. Cs: Sipeki (Kapus), BANDELIER 5, Zsivkovics 1, Pelczéder 2, Isitate 1. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása: 6. p.: 4–3. 12. p.: 6–7. 18. p.: 9–9. 24. p.: 11–11. 28. p.: 11–16. 34. p.: 13–19. 40. p.: 15–21. 46. p.: 19–23. 52. p.: 21–25. 58. p.: 23–27
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/4, ill. 1/0
Deli Rita:
– Megérdemelten győztünk, meggyőző teljesítménnyel. A visszavágó még előttünk van, ezért a siker csak optimizmusra adhat okot, elbizakodottságra nem.