Női kézi BL: Grimsbö, Mörk és a Fradi-verő a hétvége legjobbja

2016.02.08. 10:06
Kari Aalvik Grimsbö személyében győri lett a forduló legjobb játékosa (Fotó: NS-archív/Koncz György)
Kari Aalvik Grimsbö teljesítménye döntően hozzájárult ahhoz, hogy a Győri Audi ETO hazai környezetben hatgólos (28–22) győzelmet aratott a CSM Bucuresti ellen, a kapust nem véletlenül választották be a hétvége három legjobbja közé a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntő 3. fordulójában.

TEKINTSE MEG A FORDULÓ…
LEGJOBB JÁTÉKOSAIT
TOP ÖT VÉDÉSÉT
TOP ÖT GÓLJÁT
LEGEMLÉKEZETESEBB PILLANATAIT

Grimsbön kívül a nyártól Győrben játszó Nora Mörk (Larvik) került még be a három sztár közé. A 12 gólig jutó átlövő öröme azonban így sem lehetett felhőtlen, hiszen csapata otthon kapott ki a francia Fleurytól. A harmadik kiválasztott játékos Allison Pineau (HCM Baia Mare) lett, aki tíz gólt szerzett az FTC-Rail Cargo Hungaria elleni győztes (32–24) hazai meccsen.

A hét legszebb öt védése közül a második helyre került Grimsbö egyik bravúrja – éppen ziccert hárított –, míg az ötödik helyen honfitársát, a volt győri légióst, Katrine Lundét (Rosztov-Don) találjuk, amint remek mozdulattal spárgázott ki egy lövést.

A két norvég kapus a legszebb gólok között is szerepet kapott, bár akkor az áldozatot játszatták el velük. A negyedik helyre tett svéd Linnea Torstensson (CSM Bucuresti) ejtésével Grimsbőt szomorította, míg a másodikként rangsorolt gólt – szerzője Katrin Engel (Thüringer HC) – Lunde kapta. A Ferencváros kapta a harmadik legszebb gólt: Lois Abbingh (HCM Baia Mare) 10 méterről lőtte ki a bal felsőt, Katarina Tomasevics tehetetlen volt. A forduló legszebb gólját pedig Nora Mörk szerezte: az átlövő középről, talpról bombázott a kapuba.