Női kézi: fizethet az MKSZ a magyar-román meccs miatt

Az EHF szerint nem minden magyar szurkoló viselkedett megfelelően a románok elleni mérkőzésen (Fotó: Mirkó István)
Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) 5000 euróra büntette a magyar szövetséget (MKSZ) a tavalyi Eb magyar–román (20–19) mérkőzése előtt történt incidens miatt.
Az EHF közleménye szerint a magyar szurkolók egy csoportja a Debrecenben lejátszott Magyarország–Románia középdöntős mérkőzés előtt a román himnusz közben hátat fordított a pályának, és obszcén kézmozdulatokat intézett a román válogatott felé.
A szurkolók ezzel megsértették az európai szövetség szabályzatának több pontját, ezért az EHF 5000 euró (kb. másfél millió forint) befizetésére kötelezte a magyar szövetséget.
Az EHF emellett felhívta az MKSZ vezetőinek figyelmét arra, hogy hasonló incidens esetén – mint visszaeső – a jövőben súlyosabb büntetésben is részesülhet a magyar szövetség (például bizonyos számú mérkőzést zárt kapuk mögött kell megrendeznie).
Legfrissebb hírek

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában
Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Női kézilabda BL: jövőre megváltozik a lebonyolítás
Kézilabda
2026.06.13. 19:35
Ezek is érdekelhetik






