Férfi kézi NB I: 52 percig élt az orosházi remény a Pick ellen

2013.09.11. 21:29
A Pick Szeged még az 52. percben is csak két góllal vezetett Orosházán, de végül nem történt meglepetés, a Tisza-parti alakulat simán, 29–21-re nyert a férfi kézilabda NB I 2. fordulójában.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ
OROSHÁZA-LINAMAR–PICK SZEGED 21–29 (10–12)

Orosháza, 900 néző. V: Herczeg, Südi
OROSHÁZA: Ivanisevics – Balda 3, Bali, Benmiloud, Buday 4, CIFRA 4, Németh 2. Csere: HERJECZKI (kapus), Knezevics, Morva 4, MAZICS 4. Berta, Marics. Vezetőedző: Vladan Jordovics.
SZEGED: MIKLER – Parrondo 1, BALOGH ZS. 6, Zubai Sz. 2, Mindegía 1, ILYÉS 5, Vadkerti A. Csere: Tatai (kapus), Kekezovics 2, Larholm 6 (6), Blazevic, Sulc, Vranjes 2, Ancsin 4. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 4. p.: 0–2. 14. p.: 1–5. 22. p.: 5–7. 25. p.: 7–9. 29. p.: 9–12. 35. p.: 11–14. 39. p.: 14–18. 42. p.: 16–18. 44. p.: 16–21. 47. p.: 18–21. 52. p.: 21–23. 58. p.: 21–28.
Kiállítások: 18, ill. 18 perc.
Hétméteresek: 0/0, ill. 6/6.
Vladan Jordovics: – Sokáig egyenrangú ellenfelei voltunk a szegedieknek. Sajnálom, hogy a végén ilyen nagy lett a különbség.
Juan Carlos Pastor: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, de később a rengeteg kiállítás után felzárkózott az Orosháza, mi pedig dekoncentráltan játszottunk. A végjátékban azután kijött a két csapat közötti különbség.FÉRFI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
ETO-SZESE GYŐR–PLER-BUDAPEST 25–22 (12–10)
Győr, 800
néző. V: Hargitai G., Markó G.
GYŐR: LORGER – Terenyi 3, SZABÓ A. 8, Rosta M., Vivnyák 1, HALÁSZ 8, Hernández 2. Csere: Mota 3 (1), Gál, Gebhardt, Tóth E., Németh G., Kalmár, Gubó. Edző: Magi Serra
PLER: Szabó T. – Rév 2, Marczinkó 2, BAKOS 5, Kuzman 1, MIKITA J. 5, Auth. Csere: Váczi (kapus), Németh T. 3, Vancsics 2 (2), Zsiga D., Kaló, Bak 1, Varga L. 1, Leimter, Tóth P. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 8. p.: 4–1. 14. p.: 8–3. 19. p.: 11–5. 26. p.: 12–9. 34. p.: 14–12. 39. p.: 16–12. 46. p.: 20–14. 51. p.: 22–17. 56. p.: 23–19
Kiállítások: 12, ill. 16 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/2
Magi Serra: – A védekezéssel elégedett voltam, de támadásban látszott az első hazai mérkőzés idegessége. Reméljük, a jövőben nyugodtabban építkezünk.
Zsiga Gyula: – A hazaiak mindent bevetettek a győzelemért, mi pedig ennek sajnos szenvedő alanyai voltunk.

CEGLÉDI KKSE–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 18–23 (5–12)
Cegléd, 600 néző. V: Horváth P., Marton
CEGLÉD: BARTUCZ – Pocsai 3 (2), Takács B. 2 (1), Antal 4, Bíró 3, Lepsényi 2, Lászlai 1. Csere: Bősz (kapus), Perisics, Hódi, Dengi, Vujovics 1, Endrédi 1, Varga P. 1, Csőke. Edző: Kökény István
TATABÁNYA: PAUL – Harsányi 6 (3), Díaz 1, Rossoni 1, Djukics 4, Bodó 2, Kanyó Á. 2. Csere: Szente (kapus), Dénes J. 1, KATZIRZ 4, Nenadics 1, Pásztor Á. 1, Mazák, Kiss Á., Juhász. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–4. 16. p.: 3–8. 24. p.: 4–12. 38. p.: 7–17. 48. p.: 14–18. 55. p.: 16–20
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3
Kökény István: – Az első félidőbe belealudtunk, de a fordulás után már NB I-es szinten játszottunk, felzárkóztunk. A helyzeteket be kell lőni.
Debre Viktor: – A szünetig nagyon jól játszottunk, majd megpihentünk. Ezt használták ki a nagy szívvel, lelkesen küzdő hazaiak.

B. BRAUN GYÖNGYÖS–BALATONFÜREDI KSE 22–22 (9–12)
Gyöngyös, 600
néző. V: Dobrovics Cs., Tájok
GYÖNGYÖS: Liszkai – Szalafai 2, Bakos, FREY 10 (5), SÁNDOR Á. 4, Hajdú 1, Varsandán M. 4. Csere: Hudák (kapus), Sándor R., Mekaru, Debreczeni, Iváncsik Á. 1, Oláh T., Koller. Edző: Gulyás István
BALATONFÜRED: Székely – Tombor 1, Kovács Gy., KIS Á., SZÖLLŐSI 6, Zdolik 1 (1), PÁSZTOR 5. Csere: Komendánt (kapus), Gerdán, Juhász K. 1, Grigoriev, Faluvégi 3, NAGY D. 4, Lelkes 1, Bánhidi. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 6–3. 18. p.: 7–5. 24. p.: 8–8. 36. p.: 12–15. 42. p.: 15–15. 48. p.: 17–17. 54. p.: 19–20
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/1
Gulyás István:
– A végén a kezünkben volt a mérkőzés, mégis igazságos a döntetlen.
Sótonyi László: – A fordulatos mérkőzésen kicsit nagyobb rutinnal bármelyik csapat megszerezhette volna a győzelmet.

VÁCI KSE–CSURGÓI KK 20–25 (7–15)
Vác, 400 n
éző. V.: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
VÁC: Vitáris – Gábori 2, Laurencz 1, Kökény, KOCSI 3, Pál 3, Császár 2. Csere: Nagy L. (kapus), Bajorhegyi, Simányi 3, Korsós, SZÉKELY 2, Tyiskov 2, György 2. Játékos-edző: Rosta István
CSURGÓ: WISZIMORSZKY – Aguirrezabalaga 4, Szöllősi 1, Herbert, Borsos 2, PORDÁN 5, Nagy M. 2. Csere: Pallag (kapus), Puhovszkij 3, LELE Á. 6, Vadkerti, Gazdag, Oláh G. 1(1), Országh 1. Edző: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása: 11. perc: 1–6. 17. p.: 3–10. 23. p.: 6–12. 37. p.: 11–18. 46. p.: 15–20. 55. p.: 18–21
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Hétméteresek: –, ill. 1/1
Rosta István:
– A jó erőkből álló csurgóiak ellen tisztességesen helytálltunk. Kilenc válogatottat lelkes fiatalokkal ennyire tudtunk ellensúlyozni.
Imre Vilmos: – Megérdemelten nyertünk a nagyon harcos, jól összerakott hazaiakkal szemben, mindkét csapat dicséretet érdemel küzdőképességéért.

MEZŐKÖVESDI KC–MKB-MVM VESZPRÉM KC 23–36 (8–21)
Mezőkövesd, 1000
néző. V: Medve, Nagy L.
MEZŐKÖVESD: KOVÁCS J. – Benis 2, Dukic 3, Trivkovics, DOBÓ 4, Fekete L. 1, Szepesi. Csere: Kiss O., Sipos (kapusok), Grünfelder 7 (1), Molnár F. 4, Kovács P., Kleis 1, Bán 1 (1), Nyitrai, Gyuris. Edző: Avar György
VESZPRÉM: Fazekas – Gulyás P. 2, Nagy L. 1, Rodríguez, Schuch, Ilics 3 (2), UGALDE 7. Csere: Alilovic (kapus), Dzsamali 5, Pesic 2, IVÁNCSIK T. 4 (1), Terzic 1, Sulic 5, IVÁNCSIK G. 5, Pásztor M. 1, Horvácki. Edző: Carlos Ortega
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/3
Avar György: – A szünetig nagyon tiszteltük a Veszprémet. A második félidőben azonban már mi is élveztük a játékot.
Carlos Ortega: – Játszottunk egy jót. Minden játékosomnak szereplési lehetőséget adtam, ezen a meccsen ez volt az elsődleges célunk.

13. Mezőkövesdi KC 2 2 42–70 –28 0

• A férfi juniorválogatott 13. csapatként indul az NB I alapszakaszában, eredményei beszámítanak az alapszakasz tabellájának sorrendjébe.