A chileiek kézilabdaleckét vettek a mieinktől

Vágólapra másolva!
2009.12.06. 11:39
Címkék
A várakozásoknak megfelelően kiütéses, 48–14-es győzelmet aratott a magyar női kézilabda-válogatott a kínai világbajnokságon Chile ellen. Mátéfi Eszter csapata két mérkőzés után hibátlan, de a nehéz meccsek csak ezután jönnek…

Nem kegyelmeztek: a magyar válogatott megszórta a sokkal gyengébb chileieket (Fotó: Imago)
Nem kegyelmeztek: a magyar válogatott megszórta a sokkal gyengébb chileieket (Fotó: Imago)
Nem kegyelmeztek: a magyar válogatott megszórta a sokkal gyengébb chileieket (Fotó: Imago)
Nem kegyelmeztek: a magyar válogatott megszórta a sokkal gyengébb chileieket (Fotó: Imago)
Nem kegyelmeztek: a magyar válogatott megszórta a sokkal gyengébb chileieket (Fotó: Imago)

NSO-SZAKÉRTŐ:
FELSZABADULTAN JÁTSZOTTUNK
 „A kezdés előtt látszódott és tudta mindenki, ezen a mérkőzésen csak a magyar válogatott nyerhet. Ez látható volt a játékosokon éppen úgy, mint a találkozó minden percében. Mindenképpen a pozitívumok között kell megemlítenem, hogy nagy kedvvel, örömmel, felszabadultan játszottunk. És hogy azért a negatívumokról is ejtsünk szót, mert azokat még egy ilyen fölényes győzelem során is találni. Nagyon sok kipattantó, lepattantó, lecsorgó labda lett az ellenfélé, ez kizárólag a koncentrációnak tudható be" – értékelte a mérkőzést a Nemzeti Sport Online szakértője, az osztrák Hypo légiósa, Kirsner Erika.
Az NSO-szakértő teljes értékelését itt találja!

A chileiek sokban nem reménykedhettek az első találkozójuk alapján, legfeljebb abban, hogy egy ideig tartani tudják a lépést a magyar lányokkal – nos, 2–2-ig ez sikerült is nekik, utána viszont a két csapat egy jó edzőmeccset játszott...

A magyar válogatott zsinórban ötször talált be a sok technikai hibával játszó dél-amerikaiak kapujába, a különbség pedig folyamatosan nőtt. A magyarok lábbal simán verték a chileieket, így nem volt nehéz ziccereket kialakítani, ráadásul a leindítások utáni helyzeteket (elsősorban Vérten Orsolya révén) kíméletlenül kihasználta a csapat – csak az első játékrészben hét gyors indításos gólt jegyezhettek fel a mieink.

A 20. perc táján Kovacsics Anikó is pályára lépett – bokaszalag-sérülése óta először –, és bár kicsit "rozsdásan" mozgott, legalább volt alkalma játékba lendülni.

A magyar csapat ugyanis nagyjából kedve szerint lőtte góljait, a chileiek két kapusa az első húsz kísérletből összesen egyet tudott hárítani. Az átlövések ültek, a rengeteg megszerzett labdával (merthogy bűnrosszul passzoltak a chileiek) egyik lerohanást a másik után váltották gólra a mieink. 

A 24–6-os első félidő után nem várhatott senki gyökeres változást a folytatásra. Nos, nem is változott a játék, Vérten leindításból újabb góllal nyitott, majd a 36. percben Juhász Gabriella találata után „közte húsz" volt a különbség.

Lassacskán mindenki meglőtte a maga gólját, leszámítva a tegnapi combsérülése miatt inkább pihenő Bulath Anitát, és a Tunézia ellen az arccsontjára ütést kapott Tóth Tímeát, aki a kispadon ülte végig a meccset, meg persze a kapusokat.

Nyitott kérdések már nem maradtak, legfeljebb az, hogy melyik magyar játékos szórja meg magát a legjobban, no meg hogy a chileiek megkapják-e két mérkőzésen a száz gólt. Mivel a románoktól 51-et kaptak, a mieinknek legalább 49-et kellett ehhez lőniük: a 42. kilenc perccel a vége előtt lett meg a villogó Juhász találatával, ekkor „szerény" 30 góllal vezetett a válogatott. A vége 48–14 lett, tehát a chileiek megálltak 99 kapott gólnál – a lelkes dél-amerikaiak nem voltak egy súlycsoportban a magyarokkal.

A végtelenül sima meccsből nem sok következtetést lehet levonni a következő, sokkal nehezebb mérkőzésekre: folytatás hétfőn Románia ellen – az már éles találkozó lesz. Mert a vasárnapi egy erős edzésnek volt jó.

A mieink játékában ugyan most is akadtak hibák, figyelmetlenségek, de a találkozó legnehezebb feladata valószínűleg az volt a számukra, hogy végig komolyan tudják venni a meccset.

"AZ ILYEN MECCSEKET IS LE KELL JÁTSZANI"

Mátéfi Eszter: „Az a legfontosabb, hogy megúsztuk sérülés nélkül. A chileiek ennyire képesek, becsületükre legyen mondva, hogy az utolsó pillanatig küzdöttek. Az ilyen mérkőzéseket is le kell játszani. Jól szolgálta a felkészülést a holnapi, Románia elleni mérkőzésre: a korábban betegséggel küszködő Pastrovics, Bódi és az eddig sérült Kovacsics is több lehetőséget kaphatott."

 

Juhász Gabriella: „Nem vagyok maximálisan elégedett, kihagytam egy ziccert a végén, de azt hiszem, összességében jól ment a játék. Nehéz volt felpörögni és végig koncentrálni a meccsen. Fontos volt, hogy jó tempóban játsszunk a románok elleni összecsapás előtt."  

 

NŐI KÉZILABDA-VB
C-CSOPORT, 2. FORDULÓ
CHILE–MAGYARORSZÁG 14–48 (6–24)
Szucsou, 100 néző.
CHILE: Mendoza – D. Canessa 3, P. Flores 2, Vera 2, Lanos 2, Feuchtmann 2, V. Flores 2, Cajas 1, Canessa, Ángel, Valenzuela, Musalem, B. Canessa, Cisterna (kapus). Szövetségi kapitány: Alejandro Gutierrez
MAGYARORSZÁG: Herr – Juhász G. 8, Zácsik 8 (2), Vérten 7, Szabó V. 5, Tomori 5, Szekeres 4 (1), Szucsánszki 4 (1), Tóth K. 3, Kovacsics 2, Bódi 1, Orbán A. 1, Pastrovics (kapus). Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 4/4
A csoportok állását ide kattintva tekinthetik meg!

 

További eredmények
A-CSOPORT
Kongó–Németország 23–36 (10–15)
Brazília–Svédország 23–26 (8–14)
Dánia–Franciaország 24–16 (11–8)
B-CSOPORT
Ausztrália–Ausztria 10–45 (5–22)
Ukrajna–Angola 20–28 (10–14)
Thaiföld–Oroszország 8–45 (6–19)
 C-CSOPORT
Tunézia–Norvégia 25–36 (14–18)
Japán–Románia 28–37 (17–17)
D-CSOPORT
Elefántcsontpart–Dél-Korea 26–35 (13-15)  
Spanyolország–Argentína 33–15 (14–9)
Kazahsztán–Kína 13–25 (7–9)

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik