Kézilabda: tíz góllal nyert a Pick-Szeged Mezőkövesden

2008.09.07. 01:55
A Pick-Szeged csapata 32–22-re győzött a Mezőkövesd otthonában a férfi kézilabda-bajnokság első fordulójában.
A hazaiak az első félidőben jól tartották magukat, de második harminc percben kidomborodott a vendégek nagyobb tudása.

FÉRFI KÉZILABDA NB I, 1. FORDULÓ

MEZŐKÖVESDI KC–PICK-SZEGED 22–32 (12–15)
Mezőkövesd, 700 néző. V: Medve R., Tóth I.
MEZŐKÖVESD: SZABÓ P. – Juhász Z. 2, FEKETE L. 7 (3), Rácz R. 1, Milicsevics 2, Padla 2, PAPICS 3 (1). Cs: Tóth K. (kapus), Bajorhegyi 4, Nyeste, Koscsó, Molnár, Rosta 1. Játékos-edző: Rosta István
SZEGED: MARJANAC – Zvizej 2, KATZIRZ 5, Andjelkovics 4, Petrea 3, GHIONEA 7, Bjelis 2. Cs: Simon 2, Vancsics 1, Vadkerti 4, Oszmajics 2, Krivokapics, Gyuris. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása: 8. p.: 3–5. 12. p.: 6–7. 23. p.: 9–11. 39. p.: 14–22. 47. p.: 17–25. 53. p.: 18–29. 58. p.: 20–31
Kiállítások: 14, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. –
Rosta István: – Amíg a nyolc egészséges felnőtt játékos bírta erővel, addig tudtuk tartani a lépést a fantasztikus Pick-Szegeddel.
Vladan Matics: – Az első félidőben kicsit idegesen játszottunk, a második félidőben viszont feljavultunk. Nagyon várom, hogy a sérültjeink felépüljenek, és javulni tudjunk mind védekezésben, mind támadásban.