A Debrecen Ruta Latakaite vezetésével legyőzte a Fehérép-Alcoát

2008.05.02. 20:11
A Debrecen csapata öt góllal legyőzte a Fehérép-Alcoát a női kézilabda NB I 19 fordulójának nyitó mérkőzésén. A hazaiak Ruta Latakaite vezetésével megérdemelten nyertek, így maradt esélyük arra, hogy utolérjék ellenfelüket a táblázaton a hátralevő három fordulóban.
Szűcs Gabriella öleli át a remek teljesítményt nyújtó Ruta Latakaite-t
Fotó: Meggyesi Bálint

A mérkőzés előtt kiderült, hogy a következő szezontól két esztendőn át Sótonyi László, az elmúlt három évben a Százhalombatta férfi együttesének szakmai munkáját dirigáló volt világválogatott kézilabdázó fogja irányítani a Fehérép-Alcoát.

A rangadó előtt a hazaiak három ponttal voltak lemaradva a negyedik fehérváriaktól - igaz, a vendégeknek van egy elmaradt mérkőzésük a győriek ellenében -, tehát, ha utol akarták érni vetélytársukat a tabellán, feltétlenül szükségük volt a hazai győzelemre.

A székesfehérváriak buszának késése miatt a mérkőzés mintegy negyedórás késéssel indult, ennek ellenére az első félidőben kifejezetten jól tartotta magát Vura József együttese. A vendégek többször is vezettek, és lendületes támadásaikkal nem tudott mit kezdeni a hazai védelem.

A Debrecen csak 8–8 után tudott meglépni, először Nagy Ivett gólja után vezettek két góllal, 10–8-ra. Gólszerzésben mindkét oldalon egy-egy légiós vitte a prímet a kezdeti percekben, a hazaiaknál a litván Ruta Latakaite, a vendégeknél Kristina Triscsuk volt tarthatatlan.

Latakaite az egész mérkőzésen megállíthatatlan volt, a vendégeknél pedig Balogh Bea ontotta leginkább a gólokat. A hazaiak minimális fölénnyel zárták az első félidőt (18–17), de ők sem lehettek elégedettek játékukkal. Skaliczki László időkérésnél elhangzott szólama szerint olyan hibákat követtek el, amiket „úttörő háromban” sem szabad.

A fejmosás minden bizonnyal a félidőben is megismétlődött, talán ennek is köszönhetően, a második félidőt sokkal jobban kezdte a DVSC. Benyáts Bea hetesgólja után már 26–19 is volt a hazaiaknak, majd ezt Latakaite vezetésével őrizték is a hazaiak.

A Fehérép azonban nem adta fel, és a hazai figyelmetlenségeket kihasználva 31–30-ra felzárkóztak Balogh révén, ekkor azonban elfogyott a lendület. Az utolsó percekben ismét a DVSC dominált, Temes Bernadett kiszorított helyzetből is betalált (33–30), ezzel eldőlt a mérkőzés. A végeredményt Nagy Ivett állította be kínai figura végén, a hazaiak 36–31-re győztek.

Támadójátékban mindkét csapat jó formát mutatott, a védekezések egyaránt hagytak kívánni valót maguk után, de a hazaiaknál döntő pillanatokban jobban működött, így Latakaite, Temes, Benyáts és Szűcs Gabriella vezetésével megérdemelten győztek.

NŐI KÉZILABDA NB I

19. FORDULÓ
DVSC-AQUATICUM–FEHÉRÉP-ALCOA FKC 36–31 (18–17)
Debrecen, 800 néző. V. Horváth P., Marton
DVSC: TRIFFA – Micsics 1, LATAKAITÉ 9, SZŰCS G. 6, TEMES 5, Szabó V. 2, NAGY I. 4 Cs: Kiss É (kapus), BENYÁTS 6 (5), Csáki 2, Hornyák D., Nikolics 1, Sütő E.
Szakmai igazgató: Skaliczki László
FEHÉRÉP: Djerics – BALOGH B. 11 (4), Bernataviciuté 2, Kamper 3, Vijunaité 2, TRISCSUK 7 (1), Vaszari 1. Cs: Fekete Cs.. (kapus), Tápai Sz. 2, Szrnka, Gorgyejeva, Lévai 3, Mayer
Edző. Vura József
Az eredmény alakulása. 11. p.. 6–6. 19. p.: 12–10. 27. p.: 15–15. 40. p.: 28–20. 55. p.: 31–30.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/5
Skaliczki László: – Tetszett a második félidő elején mutatott játékunk, s bár utána jött egy hullámvölgy, az mindenképpen örömteli hogy nyertünk, és végre felszabadult mosolyt láttam játékosaim arcán.
Vura József: – Szünet után tíz perc alatt meglépett a DVSC, s bár utána becsülettel kapaszkodtunk, a felzárkózás felemésztette energiánkat.
Tudósított: BERECZKY ATTILA