Dicséret a MEHL-vezérektől a Klucsó, Lekrinszki duónak

H. L., S. J.H. L., S. J.
2002.09.28. 20:29
A volt Jugoszlávia szétesése után először kézilabdázott a horvát és a szerb férfibajnok egymás ellen. Mint várható volt, a MEHL-csata (Közép-európai Férfiliga) paprikás hangulatban zajlott, ezért a Klucsó Jenő, Lekrinszki Tivadar magyar bírópárosnak nagyon nehéz dolga volt. A Partizan Beograd amúgy is "megharagudott” az EHF-re (Európai Kézilabda-szövetség), mert az RK Zagreb a napokban –a korábbi döntés ellenére – bekerült a BL-be, mégpedig a szerb gárda helyére. Ezzel is foglalkoztak a belgrádiak a meccs előtt, és ezzel még jobban felbosszantották a horvátokat, akik pedig egészen mással vannak mostanában elfoglalva.Ugyanis a Zagreb sorai lassacskán rendeződnek. Banfro több év után visszatért a világhírű klubba, és az egyéves huzavona után Lackovic mégis vállalja itt a játékot (a Kiel és a Metkovic Jambo is versenyzett érte). A kapuban ismét Matosevic áll, és elképzelhető, hogy Basic is vállalja a szereplést. Azaz a BL-ben a horvát bajnok erős csapattal indulhat.A mintegy 1500 néző és 300 biztonsági ember előtt, a kisebb zágrábi csarnokban megrendezett MEHL-rangadón az RK Zagreb az első perctől vezetett, és végül 24–18-ra győzött, a Partizannak csak egyszer (8–8) sikerült egyenlítenie. A horvátok soraiban Sprem (7 gól) és Lackovic (6) remekelt, a Partizanban pedig Perunicsics (5) és Mandics (4). A feszült hangulatú csata utolsó pillanataiban csúnyán összekapott a két csapat, de a tömegverekedést Nino Markovic, a hazaiak, illetve Zoran Kurtes, vendégek edzője megakadályozta. A Partizan játékosok fürgén az öltözőbe vonultak, a rendőrség pedig gumibotokkal "lehűtötte” a legforróbb hazai szurkolókat. A Partizan edzője nem volt megelégedve a magyar játékvezetőkkel, de a helyszínen tartózkodó MEHL-elöljárók megdicsérték őket. Hogy nekik volt igazuk, s a híres magyar duó nem volt részrehajló, az a statisztikákból is kiolvasható: mindkét csapat 14–14 percet töltött emberhátrányban, a hétméteresek aránya pedig a belgrádiak javára billent (Partizan: 4/2; Zagreb 2/2)."Tudtuk, hogy a közismert politikai és történelmi okok miatt olyan forró hangulatú mérkőzés vár ránk, amit talán a világ legjobb bírói sem tudnának mindkét fél egyforma megelégedésére levezetni – vélekedett Lekrinszki Tivadar. – A kezdés előtt külön és erős hangsúllyal kértük a csapatokat, hogy sportszerűen küzdjenek, s ők ezt meg is ígérték. Ehhez képest az első perctől irgalmatlanul aprították egymást. A kiállítások száma hűen tükrözi, hogy milyen erőszakos csata zajlott, ugyanakkor piros lapot nem kellett felmutatnunk. A végén a rengeteg rendőr és biztonsági őr gondoskodott a felhevült játékosok és a szintén felpaprikázott szurkolók viszonylag nyugodt elvonulásáról. A MEHL-ben közreműködő bírók közül a mi párosunkat ítélték a legrutinosabbnak, ezért bízták ránk ezt a roppant kényes találkozót. Úgy hiszem, megfeleltünk a várakozásoknak.”