Nagyon közel volt a bravúrhoz a Fehérvár

2009.11.15. 20:34
Nagy meccsen 3–2-es, hosszabbításos vereséget szenvedett a Graz 99ers otthonában a SAPA Fehérvár AV19 a jégkorong EBEL vasárnapi játéknapján. A graziak kétgólos magyar előnyből fordították meg a meccset.
Kőkeményen küzdött Vaszjunyin (kékben) és a Fehérvár, de kikapott - igaz, csak hosszabbításban (Fotó: Mirkó István, archív)

A negyedórás csúszással kezdődött mérkőzés első harmadában a hazai közönségnek kizárólag kellemetlen meglepetésekben volt része. A Graz 99ers rendkívül gyatra támadójátékot nyújtott, ráadásul a fehérváriak gyorsan vezetést is szereztek. Az ötödik percben Juha Alen szánta el magát lövésre a kék vonaltól, Weinhandl nem látott a korongból semmit, azt viszont konstatálhatta, hogy ki kell szedni a pakkot a kapuból (0-1).

Két perccel később Hetényinek kellett bravúrral védenie egy osztrák ziccert, az AV19 pedig - hiába támadtak egyre erősebben a graziak - jól és fegyelmezetten védekezett, így előnnyel várhatta a második harmadot.

A folytatás is tökéletesen alakult, a graziak ott ragadtak a magyar csapat kapuja előtt, és meg is bánták: a Volán gyors kontrát indított, Kóger tálalt Nagy Gergő elé, aki fonákkal eltette a korongot Weinhandl mellett (0-2).

A Graz a gólra újabb kihagyott helyzetekkel válaszolt, de a nyomásnak a 33. percben meglett az eredménye. A 99ers emberelőnybe került, Peintner bombáját még sikerült blokkolni a székesfehérvári bekkeknek, de a levágódó korongot Jean-Philippe Paré a kapuba továbbította (1-2). A harmad vége előtt egalizálhatott volna a hazai csapat, de óriási ziccerben Day és Peintner is Hetényibe püfölte a korongot - a Volán-játékosok megkönnyebbülve (és vezetéssel) mehettek pihenni.

A záró harmadot a kapuvassal való ismerkedéssel kezdte a Graz, Peintner fonákkal „csengetett egyet", az EBEL-listavezető pedig folyamatosan támadott. Szerencsére a támadások jó játékkal nem párosultak, így a Graz csak szenvedett, kevés volt a lövőhelyzet, Hetényi pedig magabiztosan hárította a próbálkozásokat.

A Volán növelhette volna az előnyt, de Weinhandl bravúrral mentett egy gyors ellentámadásnál. A büntetés azonnal jött, az 56. percben Oscar Ackerström kiállítása után Martin Oraze a kék vonalról zúdította a korongot Hetényi kapujába (2-2).

Újabb gól már nem esett, a hosszabbításban viszont az AV19 rögtön rövidre zárhatta volna a meccset, sajnos Mihály Árpád és Palkovics Krisztián is nagy helyzetben rontott. A graziak viszont egy kontrát halálpontosan fejeztek be: Healey adott nagy passzt Greg Daynek, aki simán kihasználta a ziccert - hiába volt közel a bravúrhoz a Fehérvár, 3-2-re alulmaradt. A megszerzett pontért és a játékért így is minden elismerés megilleti a csapatot.

JÉGKORONG EBEL, ALAPSZAKASZ, 22. FORDULÓ
GRAZ 99ERS–SAPA FEHÉRVÁR AV19 3–2 (0–1, 1–1, 1–0, 1–0) h. u.
GRAZ 99ERS: Weinhandl – Iberer, Jarrett, Norris, Day, Healey; Oraze, Cullen, Peintner, Harand, Paré; Lindgren, Kuiper, Herzog, Harand, Lange; Dinhopel, Ganahl, Brunnegger, Schwab, Woger.
AV19: Hetényi - Horváth A., Tokaji, Palkovics, Martz, Mihály A.; Ondrejcik, Ackerström, Kovács Cs., Fekete D., Vas J.; Alen, Bornhammar, Peterdi, Ladányi, Vas M.; Benk, Vaszjunyin, Kóger, Nagy G., Sofron I.
Gólszerző: Alen (Kovács Cs., 0–1, 4:17), Nagy G. (Kóger, 0–2, 22:54), Paré (Peintner, 1–2, 32:01 - ee.), Oraze (Cullen, Healey, 2–2 - ee.), Day (Healey, 3–2)
Lövések: 30, ill. 30
Kiállítások: 4, ill. 8 + 10 perc
További eredmények: Salzburg–Klagenfurt 4–0 (2–0, 1–0, 1–0), Villach–Linz 3–6 (1–2, 0–0, 2–4), Vienna–Ljubljana 5–2 (1–0, 3–0, 1–2), Jesenice–Zagreb 3–1 (0–0, 3–0, 1–1)
1.  Graz  21 13 3 2 4 89–54  34
2.  Linz  22 14 1 3 4 84–60 33
3.  Vienna  22 13 2   7 82–58  30
4.  Villach  22 10 2 2 8 64–71  26
5.  Klagenfurt  22 8 4 1 9 68–68  25
6.  Salzburg  22 9 2 2 9 95–77  24
7.  FEHÉRVÁR  22 7 3 3 9 65–77  23
8.  Zagreb  22 5 3 3 11 59–86  19