Togo: Emmanuel Adebayor másfél év után visszatér a válogatottba

MTI MTIMTI MTI
2011.11.11. 06:59
Címkék
Visszatér a togói labdarúgó-válogatottba Emmanuel Adebayor, a csapat legnagyobb sztárja, aki még tavaly, az Afrika Kupán történt tragikus események után jelentette be, hogy nem kíván többé szerepelni a nemzeti csapatban.

„Szolgálni szeretném a hazámat, de a játékosok biztonsága mindennél fontosabb. Megbizonyosodtam arról, hogy másokhoz is eljutott ez az üzenet” – nyilatkozta az angol Tottenham Hotspur támadója.

Tavaly január 8-án egy szeparatista csoport gépfegyverrel támadta meg az angolai Afrika Nemzetek Kupára tartó együttest szállító autóbuszt, s a merényletben három ember – a sofőr, a szövetségi kapitány segítője és egy sajtószóvivő – életét vesztette, további nyolc pedig különböző sérüléseket szenvedett. A terrorakció nyomán a togói vezetés hazarendelte a csapatot, amelyet utóbb hivatalosan kizártak a kontinenstornáról.

Adebayor jövő héten, a Bissau Guinea elleni világbajnoki selejtezőn játszhat újra a válogatottban.

Legfrissebb hírek

Miért bántanak minket? Késely Ajnát lehangolták az Eb-ezüstéremre kapott internetes reakciók

Úszás
35 perce

Ligák Kupája: hiába rúgott gólt Keylor Navas, a párbajt Gazdag Dániel csapata nyerte meg

Minden más foci
55 perce

Dvéri Zsolt ötvenévesen még mindig szerelmes a futballba és a lovakba

Labdarúgó NB I
1 órája

Videó: Halász Bence győzelme után csendült fel a magyar himnusz Birminghamben

Atlétika
8 órája

Dvéri Zsolt és Kótai Mihály 50 éves; Elkel a szuperkupa, kezdődik az európai labdarúgóidény

E-újság
8 órája

Szerdai sportműsor: Köbenhavn–DVSC a Kl-ben; magyar éremesélyek az atlétikai és a vizes Eb-n

Minden más foci
8 órája

Csók a családnak! – Cserháti András jegyzete

Labdarúgó NB I
8 órája

Enyém, tied, övé – Malonyai Péter publicisztikája

Foci vb 2026
8 órája