F1: semmissé vált az oroszok 2025-ig szóló versenyszerződése

I. SZ.I. SZ.
Vágólapra másolva!
2022.03.03. 12:47
null
Még évekig biztosan nem lesz Orosz Nagydíj (Fotó: AFP)
A Nemzetközi Automobil-szövetség csütörtökön bejelentette, hogy nemcsak az idei F1-es Orosz Nagydíjat nem rendezik meg, hanem semmissé tették az országgal kötött, 2025-ig szóló szerződést is, így belátható időn belül nem lesz F1-es futam Oroszországban.

Idén szeptemberben Szocsiban rendezték volna meg az Orosz Nagydíjat, amely 2023-ban Szentpétervárra költözött volna. Ott a szerződés szerint három futamot biztosan rendeztek volna 2025-ig.

Ám az Ukrajnában kialakult háborús helyzet miatt előbb az idei futamot törölték a naptárból, majd a teljes élő szerződést felbontották.

Az FIA az orosz versenyzők szereplését még nem lehetetlenítette el, de Nyikita Mazepin és versenytársai csak semleges zászló alatt indulhatnak. A britek ugyanakkor már bejelentették, hogy az ő versenyükön Mazepin nem vehet részt.

Legfrissebb hírek

A Williams kénytelen kihagyni az első tesztet – hivatalos

F1
1 órája

Megérkezett a Mercedes-motorral hajtott Alpine – képek

F1
2 órája

Megérkezett a 2026-os Ferrari – a csapat visszatér a győztesek útjára az új korszakban?

F1
4 órája

A Mercedes megújult az új korszakra – képek

F1
Tegnap, 10:33

Az IIHF fenntartja az orosz hokiválogatottakkal szembeni szankciókat

Jégkorong
2026.01.21. 22:14

Az Audi bemutatta az első F1-es autója fényezését– képek

F1
2026.01.20. 19:22

Lindblad már az első körén kicsúszott a Racing Bullsszal – képek

F1
2026.01.20. 18:50

A Haas megújult festéssel kezdi az új szabálykorszakot – képek

F1
2026.01.19. 14:14
Ezek is érdekelhetik