Verstappen autója elromlott, Russell karrierje első pole-ját szerezte a Hungaroringen

2022.07.30. 15:30
Formula–1-es pályafutása első pole pozícióját szerezte George Russell a Magyar Nagydíj időmérőjén. Max Verstappennek technikai gondja adódott az utolsó szakaszban, miközben Russellnek a Ferrari-pilóták idejét is sikerült túlszárnyalnia az utolsó gyors körében, így idén először vághat neki futamnak Mercedes-versenyző az első rajtkockából. Russell mellől Carlos Sainz Jr., a második sorból Charles Leclerc és Lando Norris várhatja a piros lámpák kialvását a Hungaroringen.
George Russell karrierje első pole pozícióját szerezte meg a Hungaroringen
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Földi Imre)
George Russell karrierje első pole pozícióját szerezte meg a Hungaroringen A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Földi Imre)

Szombatra megérkezett a várt csapadék a Hungaroringre, és az utolsó edzés végig vizes körülmények között zajlott le. A hűvös és váltakozó intenzitású esőt hozó egyórás tréningen sokan küszködtek a gumik felmelegítésével, s végül nagy meglepetésre Nicholas Latifi bizonyult a leggyorsabbnak a Williamsszel, miközben csapattársa, Alexander Albon a harmadik helyen zárt, így a grove-iak mindenképpen bíztak a további esőben.

Kettejük közé Charles Leclerc ékelődött be, míg Max Verstappen negyedik hellyel hangolt az időmérőre, amelynek a legnagyobb kérdése az volt, meglepetéseredmény születik-e, vagy a Ferrari a várakozásoknak megfelelően megszerzi a pole-t.

A továbbra is borús Mogyoródon az első szakasz kezdetére szinte teljesen felszáradt a pálya, így a versenyzők slick gumikon kezdhették meg a körözést. Az első próbálkozásokat követően Verstappen vezetett Lando Norris és Valtteri Bottas előtt, míg a legtovább a Ferrari várt, a maranellóiak tíz perccel a Q1 vége előtt még mért kör nélkül álltak. A pálya állapota folyamatosan javult, s különösen az utolsó percekben volt nagy tűzijáték.

Végül meglepetésre Hamilton vezérletével a Mercedes duója zárt az élen, majd Carlos Sainz Jr., Verstappen, Norris, Fernando Alonso, Daniel Ricciardo, Leclerc, Esteban Ocon és Bottas következett az első tízben – a tizedik helyezettet és az elsőt mindössze 561 ezred választotta el egymástól.

Szeptember 11., 15.00Olasz Nagydíj, Monza

A továbbjutók között szerepelt még Csou Kuan-jü a másik Alfa Romeóval, a két Haas, Sergio Pérez, illetve Lance Stroll is.

Kiesett: Cunoda Juki, Alexander Albon, Sebastian Vettel, a pályakiszélesítés okán az idejétől megfosztott Pierre Gasly, valamint az utolsó próbálkozása alkalmával leggyorsabb első szektort jegyző Latifi.

A második szakaszban Verstappen nevével kezdődött az időlista az első körök után, másodikként Alonso érkezett, majd Norris, Csou és Ocon sorakozott az első ötösben, míg Pérez körét először elvették pályakiszélesítés miatt, majd nem sokkal később visszaadták – igaz, a mexikói így sem állt túl jól az utolsó percekhez közeledve, hiszen a 9. helyet foglalta el.

Bár Verstappen a folytatásban is megtartotta az első helyet, mögé Leclerc zárkózott fel, a monacói lemaradása 65 ezred volt. Mögöttük Alonso, Sainz, Hamilton, Norris, Russell, Ricciardo, Ocon és Bottas érkezett a továbbjutó helyeken.

Kiesett: a Magnussenre panaszkodó Pérez, Csou, a Haas dánja, Stroll, illetve Schumacher.

Az utolsó szakaszban Sainz állt az élen 1:17.505-ös körrel, előnye 463 ezred volt Russell előtt, míg mögöttük Leclerc, Hamilton, Alonso, Norris, a hibázó Verstappen, Ocon, Bottas és Ricciardo sorrend alakult ki az első körök után.

A második próbálkozások sora kisebb drámával indult, a címvédő motorerőhiányra panaszkodott a felvezető körében, és a csapata által javasolt beállítás sem segített rajta, így már nem tudott javítani korábbi idején.

Noha mindkét Ferrari javított, az utolsó pillanatokban Russell óriási meglepetésre 1:17.377-es kört repesztett, amivel megszerezte pályafutása első pole pozícióját! A brit mögött Sainz vezérletével a Ferrari kettőse érkezett, majd Norris, Ocon, Alonso, Hamilton, Bottas, Ricciardo és Verstappen zárta a sort.

Folytatás vasárnap 15 órakor a versennyel.