
Fotó: Getty Images
A német Audi autógyár megállapodott arról, hogy száz százalékban átveszi az F1-es világbajnoki sorozatban szereplő Sauber istállót.
Az Audi pénteken jelentette be, hogy a Sauber jelenlegi többségi tulajdonosa, az Islero Investments támogatta, hogy a csapat száz százalékát eladja, a szerződést pedig az Audi anyavállalata, a Volkswagen is jóváhagyta.
A gyár azt is tudatta, hogy a Sauber-csoport ügyvezető igazgatója, Andreas Seidl maradni fog ügyvezetőként, és ő lesz az arca az Audi Formula–1-es csapatának.
Az Audi és a Sauber 2022-ben jelentették be, hogy az Audi 2026-tól motorszállítója lesz az istállónak, majd a gyár tavaly év elején 25 százalékos tulajdonrészt szerzett a Sauberben, mely 1993-ben mutatkozott be a világbajnoki sorozatban.
Legfrissebb hírek

Spanyol Nagydíj: felavatták a madridi F1-es versenypályát
F1
2026.06.16. 17:06

Elképesztő, miért esett ki Hülkenberg a Katalán Nagydíjon
F1
2026.06.15. 07:57

Nemzetközi sajtóvisszhang: Antonelli történelmet írt Monacóban
F1
2026.06.08. 10:48

Bortoletót kizárták a miami sprintversenyről – hivatalos
F1
2026.05.02. 21:30
Ezek is érdekelhetik




