F1: az Audi 100 százalékos tulajdonosa lesz a Saubernek

2024.03.08. 21:42
Fotó: Getty Images
A német Audi autógyár megállapodott arról, hogy száz százalékban átveszi az F1-es világbajnoki sorozatban szereplő Sauber istállót.

 

Az Audi pénteken jelentette be, hogy a Sauber jelenlegi többségi tulajdonosa, az Islero Investments támogatta, hogy a csapat száz százalékát eladja, a szerződést pedig az Audi anyavállalata, a Volkswagen is jóváhagyta.

A gyár azt is tudatta, hogy a Sauber-csoport ügyvezető igazgatója, Andreas Seidl maradni fog ügyvezetőként, és ő lesz az arca az Audi Formula–1-es csapatának.

Az Audi és a Sauber 2022-ben jelentették be, hogy az Audi 2026-tól motorszállítója lesz az istállónak, majd a gyár tavaly év elején 25 százalékos tulajdonrészt szerzett a Sauberben, mely 1993-ben mutatkozott be a világbajnoki sorozatban.

 

Legfrissebb hírek

Spanyol Nagydíj: felavatták a madridi F1-es versenypályát

F1
2026.06.16. 17:06

Elképesztő, miért esett ki Hülkenberg a Katalán Nagydíjon

F1
2026.06.15. 07:57

A Red Bull motorja a legerősebb, még a Mercedes is fejlesztési lehetőséget kap – sajtóhír

F1
2026.06.08. 10:50

Nemzetközi sajtóvisszhang: Antonelli történelmet írt Monacóban

F1
2026.06.08. 10:48

A Mercedesek addig küzdenek, amíg csak egy marad – a Kanadai Nagydíj sajtóvisszhangja

F1
2026.05.25. 11:49

Az Audi F1-es bemutatóautóját láthatták az érdeklődők a Széchenyi István Egyetemen

F1
2026.05.09. 00:23

Nemzetközi sajtóvisszhang: Antonelli csúcsformában, Olaszország extázisban!

F1
2026.05.04. 11:09

Bortoletót kizárták a miami sprintversenyről – hivatalos

F1
2026.05.02. 21:30
Ezek is érdekelhetik