F1: Ausztrália 15 évig marad a naptárban, 2024-ben szaúdi rajt lesz

MTI MTIMTI MTI
2022.12.15. 14:59
null
Melbourne-ben legalább négyszer rajtol az idény a következő 15 éven belül (Fotó: AFP)
A melbourne-i Ausztrál Nagydíj legalább 2037-ig része marad a Formula–1-es világbajnokság versenynaptárának, és a következő 15 évben legalább négy alkalommal a szezonnyitó viadala lesz a sorozatnak, amelynek 2024-es idénye biztosan Szaúd-Arábiában kezdődik majd.

Victoria állam kormánya csütörtökön közölte, hogy a júniusban aláírt, 10 évre szóló hosszabbítást toldották meg további két évvel, és a megegyezés egyik kulcspontja az volt, hogy 2037-ig legalább négyszer Melbourne-ben legyen az idény első versenye. A közleményben hozzátették, hogy a „ramadánra való tekintettel” 2024-ben a szaúd-arábiai Dzsidda lesz az idénynyitó helyszíne.

Az idei Ausztrál Nagydíjon rekordot jelentő 419 ezer néző volt jelen az Albert Park versenypályán, s a várakozások szerint a Formula–2-es és Formula–3-as betétfutamok miatt jövőre még többen látogatnak majd ki a létesítménybe.

A következő Formula–1-es szezon a tervek szerint március 5-én kezdődik Bahreinben, Ausztráliában pedig a harmadik hétvégét rendezik március 30. és április 2. között.

Legfrissebb hírek

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
4 órája

40 év, 40 kép – KS-ajánló az F1 Magyar Nagydíj 40 éve fotókiállítás a Millennárison

Képes Sport
6 órája

Hamilton olyat tett, amire előtte csak Fangio volt képes

F1
2026.06.16. 11:47

Norris: Ha a Ferrari javít az erőforrásán, akkor megalázza a mezőnyt

F1
2026.06.16. 11:32

A Mercedes felülvizsgálati kérelmet nyújtott be az FIA-nak a bokszutcai gyorshajtásos ügy kapcsán

F1
2026.06.15. 14:51

Hamilton bejelentkezett a világbajnoki címre – nemzetközi sajtóvisszhang

F1
2026.06.15. 13:11

Hamilton sikere kényes helyzetet teremthet a Mercedesnél: Wolff a csapatutasítások bevezetését fontolgatja

F1
2026.06.15. 08:07

Elképesztő, miért esett ki Hülkenberg a Katalán Nagydíjon

F1
2026.06.15. 07:57
Ezek is érdekelhetik